שמאל, שמאל, שמאל ימין שמאל 6989
צר לי להודות בכך, אבל אתה צודק. התקשורת היא אכן שמאלנית. מה זה אומר? זה אומר שאנשי התקשורת שלנו הם דינוזאורים עתיקים ברובם, ששולטים בעם ביד רמה כבר עשרות שנים בלי שינויים משמעותיים בהרכבם. מוזר לחשוב על כך, אבל חלק ניכר מאנשי התקשורת המובילים הם שריד לתקופת בי ג'י, שבה אמנם היה לשמאל רוב, במיוחד בקרב האליטות.

מה זה עוד אומר לנו? שההגדרות של המושגים "ימין" ו"שמאל" בארץ לא ממש עושות טוב לאף אחד מהצדדים, וגם לא ממש מיצגות אף אחד מהם. אני מכיר די הרבה אנשים שלסובבים אותם (וגם להם עצמם) די ברור כי הם שייכים למחנה השמאל, אך כאשר הם נדרשים להביע את דעותיהם אתה מגלה כי בעצם הם ניצים יותר מגנדי.

"אנשי הימין" בעיני הציבור הכללי ובעיני התקשורת נחשבים לבבונים אלימים. עובדתית, ההכללה הזו אינה נכונה. אני אסתכן בהשמעות כמו קלישאה כשאומר שחלק מחברי הטובים והחביבים ביותר, בחלקם אקדמאים או סטודנטים, הם אנשי ימין מוצהרים. לעומתם - "אנשי השמאל" הם חנונים גזענים (שובו של השד העדתי) אשכנזיים, שמחזיקים ביד חזקה בכלכלת המדינה. מותר לציין שאני לא מרגיש לא אשכנזי במיוחד וגם לא ממש אליטה. בעיני התקשורת, המושגים שמאל וימין כבר לא מייצגים את הדעות הפוליטיות של אף אחד. הם מגדירים סטריאוטיפים מנותקים.

מה עושים עם זה? כותבים מאמרים מתוסכלים באייל הקורא, ומגיבים על מאמרים מתוסכלים של אנשים אחרים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים