אתר אינטרנט לקידום שנות שירות 69923
בימים אלו אני מתכנן (רעיונית- לא טכנית, מפאת חוסר בידע טכני) אתר אינטרנט לקידום מודעות חברתית, פעילויות התנדבותיות ושנות שירות.
העלתי את הרעיון לחייק פורת, האחראי לשעבר מטעם התק"מ על פרוייקט שנות השירות (הוא ריכז את רוב שנות השירות, כ 60גופים שונים ומאות שינשינים ,חוץ ממספר תנועות נוער)-והוא התלהב מהרעיון.
בינתיים חייק הוחלף ע"י איילת גודהרט ומולי אקשטיין,ואנו פועלים במשותף לקידום הפרוייקט. שלשום נפגשתי איתם- וסגרנו קצוות אחרונים בנוגע למטרות, תוכן, ומהות האתר.

מטרות האתר הינם:
יצירת קהילה סביב נושא ההתנדבות והמודעות החברתית.
פיתוח פרוייקט שנות השירות.
הרחבת המודעות למושג שנת שירות.
פתיחת שנות שירות נוספות.
משיכת י"ב-ניקים לעשיית שנת שירות.
יצירת שידוך אופטימלי בין המלש"ש (י"ב-תניק המתעניין ומועמד לשנת שירות) למוסד שנת השירות.
עזרה למלש"ש ולש"ש.
הפחתת עומס מאיילת ומולי.

הבעיה כרגע היא תקציבית- קיבלנו הצעת מחיר גבוהה למדיי לאתר ברמה גבוהה מאוד.
אבל חשבנו, שמכיוון שמדובר באתר שמטרתו קידום התנדבות, מן הראוי שנמצא גופים או אנשים פרטיים שיבנו ויתחזקו את האתר בהתנדבות.

ובקשתי היא- אם אתם בעלי הכישורים המתאימים לבנייה או תיחזוק של אתר ברמה גבוהה, ויש לכם את הרצון ואת הזמן, או אם אתם מכירים מישהו כזה-
הגיבו ישירות להודעה זו, או פנו אליי לדואר אלקטרוני
saar_o@yahoo.com

תודה רבה- סער אוסטרייכר- 058991226.

נ.ב. לומר כל הכבוד זה חשוב (באמת!) אבל הנה הזדמנות מצויינת לקום ולעשות מעשה.
אתר אינטרנט לקידום שנות שירות 69929
מדוע לא בשיתוף עם גופים שכבר קיימים? הרי ניתן לחסוך ככה הרבה ביורוקראטיה. מה עם הרוח שישראלית למשל (http://spiritofisrael.tapuz.co.il/), שלה אני תורם את מיטב כספי כל חודש וכבר יש לה אתר? טוב, לא מיטב ולא כל חודש, אבל בקביעות מסויימת.
אתר אינטרנט לקידום שנות שירות 92045
רעיון מצוין. כתלמיד תיכון מעין בעין החורש ששולח כמויות אדירות של ש"ש יחסית לגודלו אני חייב לציין שאפילו אצלנו הייתה קיימת אי בהירות מסוימת- התלמידים הכירו את המקומות אליהם בוגרי בית ספר הלכו. כך נוצרת מחזוריות והתהליך ממשיך אבל לצערי התלמידים לא מכירים בכל האפשרויות. כך, למשל לא שמעתי כלל דרך בית ספר על המכינה במיצר בה אני נמצא כעת אבל על פנימית עלומים, מנוף, ניצנה, קיבוצי הערבה והצפון שמעתי ללא הרף. חלק אכן מוצאים את המקום אליו הם מתאימים ובו הם זקוקים... במקרה שלי הלכתי למקומות מבוקשים ונחשקים כביכול, לא התקבלתי פעמיים ואז ויתרתי. אח"כ דרך ידידה מרוחקת שמעתי על המכינות ועל זו במיצר והסוף ידוע. בקיצור- צריך לעשות סדר בעניין כדי שכל המקומות יהנו מביקוש. אז כל הכבוד.

שאלתי היא האם באתרכם אתה מתכנן לתת במה למכינות הקדם צבאיות החילוניות?
דעתי היא שראוי לציין. אני מבין שאנו לא נחשבים כש"ש אבל גם אנו תורמים(נכון שזוהי רק אחת מתעסוקותנו) ובעיקר מגיע לנוער להכיר ולהחליט בעצמו.
92053
אצלנו היו באים ש"ש להציג את המקום בו הם משנשנים. וחוצמזה, על לוח המודעות בבניין השמיניות פשוט הייתה תלויה רשימה עם כל המקומות שעובדים עם שינשינים‏1, ובכלל זה גם המכינות הקדם צבאיות.‏2

1האות ש' מופיעה המון פעמים בהודעה הזו.
2למרות שהם באמת לא עושים שנת שירות.
_______
הא! בקומונה שלי הייתה אחת ממעיין. תמיד היינו מתווכחות מאיזה בית ספר יוצאים יותר ש"ש... אני חושבת שאני ניצחתי

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים