התקשורת היא בפרוש לא שמאלנית 6995
התקשורת בישראל היא כלל איננה "שמאלנית", אלא לכל היותר נוטה לכיוון מפלגת העבודה ההיסטורית ולכיוון האינטרסים של המעמד הבינוני-גבוה השבע והשמרני, התומך ב"תהליך השלום".

אבל "שמאל"? תעשה לי טובה. שמאל אמיתי במדינה הזו מנודה ומוחרם הרבה יותר מהימין, ותקשורת המיין-סטרים (ולא, אני לא כולל בזה את "הארץ") מתעלמת ממנו לחלוטין. את מי בתקשורת שלנו באמת עניין הטרנספר השקט של ערביי מזרח ירושלים? למי אכפת מכך שישנם כפרים פלשתינאים אשר תושביהם צמאים למים? איפה בדיוק חוץ מבעיתון הארץ כתבו או הראו את מאות הפלשתינאים אשר נזרקו מהמערות העלובות אשר שימשו כביתם? מי בכלל שמע על לבנונים המוחזקים כבני ערובה בישראל לפני הבג"ץ? מי טרח להזכיר את העובדה שעשרות ומאות אנשים מוחזקים בכלא ללא משפט למשך שנים? ידיעות אחרונות? חדשות ערוץ 2? הצחקת אותי.

כל השיח התקשורתי -בכל- מה שנוגע ל"תהליך השלום" הוא ישראלי-פנימי. הדבר היחידי שמעניין את האנשים כאן והדבר היחיד שהתקשורת נותנת להם הוא הישראלים עצמם - מה שהם חושבים, איך הם רואים את הדברים, ואיך כל מה שקורה באיזור הזה נראה מנקודת המבט שלהם. אז נכון שהתקשורת נוטה יותר לכיוון קבוצת האינטרסים הקרויה במחוזותינו "שמאל", אבל לא נראה לי ש"בצלם" יכולים להתחיל להתלהב ולסגור את הבסטה כדי להניח את העבודה לטלוויזיה הממלכתית ולידיעות אחרונות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים