ברעננה מסתירים את מבושיו של האדם הוויטרובי 700093
מנהלת מרכז מחוננים ברעננה הוסיפה בד ירוק לדמות של לאונרדו דה וינצ'י. כנראה שמה שמתאים לחייזרים ואנשי חלל מסכן את בריאותם הנפשית של ילדי רעננה דאלפיים ושמונה עשרה.

בתגובה כותבת המנהלת סיגל סירק שהדיווח הוא פרובוקציה מעוותת ומוסיפה דבר שבעדינות אפשר לקרוא לו תמוה, ולמעשה הוא עוד הקבלה שקרית שרווחת בתקופתנו, "לאורך כל השניים האוכלוסייה הדתית קיבלה את העובדה שאנו מלמדים בשיעורי מדעים מידע שלא תמיד מתיישב עם תפיסת עולמם, מתוך ידיעה שאנו נגיש זאת כדעה נוספת מתוך דעות שונות ונאפשר לילדים שיקול דעת ובחירה, כל אחד בדרכו" (הדגשה שלי).
ברעננה מסתירים את מבושיו של האדם הוויטרובי 700096
היצירה הוצגה בכמה הקשרים בגרסתה המקורית שאיננה מצונזרת. הכיסוי נועד לעמדת הצילום בלבד, כדי לאפשר לילדים להצטלם באופן שירגישו איתו בנוח אחר כך. אולי יכלו לבחור תמונה אחרת, אך מסתבר שבקורס היתה התמונה הזו מרכזית מאוד (בלי צנזורה, מן הסתם) ולפיכך בחרו בה.
ברעננה מסתירים את מבושיו של האדם הוויטרובי 700110
ומה דעתך על מה שהיא אמרה על לימודי מדעים, כאילו זו עוד אלטרנטיבה שמוצגת לתלמידים?
ברעננה מסתירים את מבושיו של האדם הוויטרובי 700126
תלוי על איזה פריט מידע מדובר. ביה''ס מעורב, דתיים וחילוניים, ועל השיעורים להתאים לכולם.
סרק, סרק 700103
ההסבר של גב' סירק בהחלט מניח את דעתי, אבל אני שמח על המהומה הקטנה שהתעוררה. טוב שיש מי שמגלה רגישות אפילו אם לפעמים מתברר שמדובר ברגישות יתר. אולי פארסת ההפרדה שקרתה בעיר הסמוכה לפני שבועות אחדים חידדה את חושי הציבור החילוני באזור.
סרק, סרק 700138
ביחידה של חייל צעיר שאני מכיר אירגנו יום כיף בחוף הים, כולל רחצה, משחקים ומנגל. מהבנות ביקשו לא לבוא בטייץ כדי שלא לפגוע ברגשות הדתיים‏1. בדיעבד הן לא נענו לבקשה (הוראה?) הזו ויום הכיף עבר בכיף.

1 הבנתי שמדובר בבודדים, אם בכלל
סרק, סרק 700142
לא הבנתי - לא לבוא בטייץ אבל כן לבוא בביקיני?
סרק, סרק 700143
רגשות, אחי, רגשות, לא הגיון.
שיחדש, הפרדה היא גשר 700217
השופט ורדי אישר לחב"ד לקיים הפרדה (וולנטרית) בארוע בכיכר רבין למרות התנגדות ראש העיר חולדאי. השופט אמר, "יש לקוות שכל הצדדים ישכילו לראות את נקודת המבט של הצד השני ולבנות גשר המגשר בין תרבויות, זרמים ודעות שונות בציבור, ויפעלו כולם למנוע חיץ או מחיצות פנימיות".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים