אז מה עושים 7001
שלום, פוגל.

בשאלה האם ה- "תקשורת" שמאלנית אין טעם לדון, שכן המערך התקשורתי בישראל מורכב מגופים רבים, ויש להתייחס לכל אחד בצורה נקודתית. אבל בלי להכנס לדיון האינסופי האם רוב הגופים התקשורתיים הללו אכן נוטים לכיוון פוליטי כלשהו, וטיעונים יש לשני הצדדים, בהחלט מתקבל על הדעת שכתבים מסויימים בגופים הללו יפסחו על חוקי האתיקה העיתונאית בשביל, אולי, לסייע למטרה שהם רואים כחשובה. במצב כזה אכן אפשרי כי לא יגיע כיסוי מלא ואובייקטיבי לצרכן החדשות עצמו.

כן, רוב העיתונאים ואנשי החדשות הם תומכי ברק, ועובדה זו היא בולטת. יתכן אפילו שחלקם מדי פעם "שוכחים" עובדות בכתבותיהם על מנת לסייע לו. יתכן. אך אפילו אם קורה דבר כזה, מה תעשה בנוגע לכך? אינך יכול להתחיל להשתלט על גופי התקשורת - כל עיתוני היום, כמו גם חדשות ערוץ 2, מנוהלים באופן פרטי ועובדים לפי תוכנית של היצע וביקוש. אם הציבור לא ירצה את שהן מציעות, המערכות הללו יחדלו מלהתקיים. כל נסיון להתחרות במערכות הללו על ידי עיתונים "ימניים" יותר, כמו "מקור ראשון" (שהוא, אגב, עיתון לא רע בכלל - הרבה יותר טוב מידיעות או מעריב), עלו בתוהו.

השאלה אליה צריך להתייחס היא לא האם ה- "תקשורת שמאלנית". ה- "תקשורת" מלאה באנשי שמאל, ועל כן, אפילו אם יש נורמות מוקפדות של שמירה על אמינות הדיווחים, תמיד תהיה אפשרות לנפילות כלשהן. השאלה, אם כן, היא איך משנים את המצב, ואיך גורמים לאנשים עם השקפה אחרת לחדור למערכת התקשורתית. זכור כי רוב המערכת הזו היא פרטית, ואלא אם כן ברצונך להלאים את כולה, כפי שנעשה בברית המועצות ז"ל, עליך לחשוב על דרכים לא כפייתיות לעשות כן. עליך להתעסק בשאלה הזו, ולא למנות לי דיווחים בהם הימין לא זכה לסיקור הוגן. על כל דיווח כזה, אפשר להעלות דיווח שפעל בכיוון הנגדי, ועל כן הטיעונים הללו לא משכנעים אף אחד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים