לא הבנתי מה את מציעה 70044
אפשר לקבל 3-4 (אפילו 6) משפטים עם תמצית הפתרון לפערים החברתיים בישראל?

תודה
לא הבנתי מה את מציעה 70051
סוציאליזם.
סוציאליזים אינו הפתרון 70058
האם את יודעת מה הן ההשלכות של משטר סוצאלי? ואפילו סוציאל דימוקרט? השלכות על החברה?
הרי הגזענות והפערים ברמה של האוכלוסייה ששם המשטר הסוציאליסטי שולט הן מדהימות. לציין ששם יש הבדלים במעמד הן הרבה יותר גדולים מאשר בישראל.
בישראל אין את הפער של משכיל ולא משכיל ואם הוא קיים אז הוא מורגש אצל הסוציאליסטים יותר מאשר אצל הדימוקרטיים או הרפובליקניים במדינות אחרות. (לציין שהבדלי המעמדות הן יותר מורגשים אצל אנשי השמאל, אשר ההשכלה היא מבחן הכניסה,)
הבדל גזעני נגד אלה שהם פחות משכילים? זה לא מורגש בישראל, אך זה מורגש מאוד בארצות ששם המשטא הסוציאליסטי שולט. שם לעולם לא יישב רופא עם חולה וישוחח איתו כחבר טוב.
בישראל זה עדיין קיים. יש בנו את האנושיות של בני אדם עם רגשות בראשית ולא עם דיפלומה.
חיי החברה בארצות אלה הם באשפתות, המון של שתיינים הרצים מבית מרזח אחר למשנהו. ישנם מקומות מגורים יוקרתיים שלשם בחור שעשה את כספו ביושר ועל ידי עבודה הגונה במכירות בשוק, לא יוכל להכנס ולגור שם, בישראל זה לא קייים בחור שאת כספו עשה נאמנה בבאסטה שלו יכול לגור בהרצליה פיתוח בשכנות לרופא מנתח. ולרופא המנתיח הישראלי לא תהייה בעייה עם זה, להיפך.
היכן את יכולה לראות כאלה דברים בשוודיה?
אני לא רואה שמשטר סוציאליסטי יתקן את החברה שלנו,
כי אין אני רואה בעיות בחברה הישראלית שלנו. הן פשוט לא קיימות. כבר מעל 30 שנה, אז מדוע לגרד אותן מתחת לאדמה. הפער הבדלי עדות קיים מעט מאוד ולא שווה ניתוחים שכאלה. ניתוח שכזה יהייה טוב לשוודייה עצמה, שאכן סובלת מבעיות חברתיות רבות. וכבר כתב משהו על כמות המתאבדים ועוד... על השתיינות על השוודים שלעולם לא יתערבבו עם הפליטים. היכן זה קיים אצלנו?
האם את יכולה לתת דוגמאות? כמות שנתבקש ממך.
בכל חברה קיימת התחרותיות שהיא מאוד טבעית, והיא מאוד בונה. בחברה השוודית או הסקנדינווית חנקו את התחרותיות בלידה. ושם נשאר רק middle stream הווה אומר: חוסר טבעיות שלא יחזיק מעמד בחברה בריאה. ראי את הקומוניזים ברוסיה. לאיזו שחיתות זה גרם.
בחברה בריאה תמיד יהיה קיים מצב תחרותי. אולי זה מפריע לך אבל בעיני זהו סימן לחברה בריאה, לקרא לזה פער והבדלים זה לא קשור, לקרא לזה גזענות זה גם לא קשור. תני דוגמאות יותר קונקרטיות בבקשה.
סוציאליזים אינו הפתרון 71723
סוציאליסטים, דמוקרטים, ליברלים. אתה מערבב מושגים.
לאחרונה היה (בעצם עודנו) טרנד של סוציאל דמוקרטי נוסח הדרך השלישית של גידנס: קלינטון, בלייר, שרדר, ברק ועוד.
סוציאליזם זו לא מילה גסה.
הכל תלוי במינון.
סוציאליזים אינו הפתרון 71779
רגע, רגע. לא אמרתי קומוניזם. גם לא אמרתי גזענות.
1. "בישראל אין את הפער של משכיל ולא משכיל" - סליחה? בוא נבקר ביחד בעיירת פיתוח, ונמשיך משם לרמת אביב. איפה יהיו התושבים יותר משכילים?
2. "אין אני רואה בעיות בחברה" - קרא שוב את הפסקה השניה במאמר, המגדירה "פער עדתי". ואז תסתובב קצת בשכונות עוני ובשכונות מבוססות, ותרשום לעצמך את התפלגות המוצא העדתי בכל אחת מהן.
ולסיום: "המון של שתיינים הרצים מבית מרזח אחר למשנהו"? אם מנהלים דיון, אז בוא ננהל דיון.
את יודעת איך קוראים למה שאמרת 70065
אצלנו פה בניויוק?

Do as I say, not as I do


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים