כלומר, 7008
בקיצור, מה שאתה אומר, זה שבגלל שערפאת מאיים עלינו בהתפרעויות, עלינו להתקפל, כי למה לנו להכניס עצמנו לצרה הזאת?
במילים פשוטות - שיקפוץ לי. לפלשתינאים לא מגיע כלום כל עוד הם ממשיכים באיום בעימות חם. כל עוד היה מדובר בארגוני הסירוב שאינם סרים למרותו של ערפאת - מילא, אבל כניעה שכזו אל מול איום קטן כל כך, היא לא סתם מבישה - היא מסוכנת. הנסיגה מלבנון הייתה ארוע ראשון, חד-פעמי, בינתיים. נסיגה מבוהלת שנייה כבר תהיה מגמה, ולא נוכל עוד להסתיר את העובדה שאנחנו, כן, מ-פ-ח-דים. מפחדים לקחת את חיילי הסוכר שלנו ולהעמיד אותם במצב שבו הם עשויים לההרג. מפחדים שהמדינה שלנו, שכבר עמדה, אם אני זוכר נכון, בכמה מתקפות לא קטנות,לא תעמוד בפני הצבא הפלשתינאי הגדול.
אני לא אוהב לנקוט את הגישה המיליטריסטית הזאת, אבל אל מול התבוסתנות שאתה הצגת, אין לי ברירה. אנחנו לא במצב אין חזור. אם הפלשתינאים לא יבינו שיש להם מה להפסיד, הם לא ידעו מתי להפסיק. צריך להבהיר לכולם, גם לערפאת וגם לאמריקנים, שיש לנו קווים אדומים, ושאם ערפאת לא יואיל בטובו לוותר על כמה מדרישותיו, אנחנו בהחלט מוכנים לחזור למצב הקודם של כיבוש. אנחנו עשינו כל מה שיכולנו. אין שום סיבה שישראל תקפל את הזנב בין רגליה ותברח מייבבת מפני איומי הפלשתינאים.

כשיבוא מישהו הגיוני יותר מערפאת, או כשהפלשתינאים יבינו שגם את המעט שהשיגו הם הפסידו בגלל עקשנותם, אז נוכל לסיים את הסכסוך, בלי שנאלץ לפחד כל הזמן.
יש איזה משל מאוד מפורסם על זה, אבל שכחתי אותו. בטוחני כי תוכל להבין את דברי גם בלי שועלים וענקים, או מה שלא היה שם.
כלומר, 7027
אני לא מבין איך אנחנו כבשנו עם שלם ושלטנו בו, ועוד יש לנו אחרי זה את החוצפה לבוא עם ''קווים אדומים''.
כלומר 7028
אתה צודק אנחנו כולנו צריכים לקפוץ לים ולתת את הארץ לפלסטינים
כלומר קריאת הקוראן חובה לפני כתיבה! הספור מוזכר אך, אין שום 443710
איזכור של ירושלים בסיפור הנ"ל. ועל פי קריאה במקורות שונים ( היות ולא עשיתי מחקר מקיף באופן אישי ) - ירושלים אינה מוזכרת אפילו לא פעם אחת בקוראן!
אני לא מבין 7029
אני לא מבין איך עם שלם סירב לקבל את תכנית החלוקה, חשב שהוא יחסל אתכם במלחמה, ועוד יש לו אחרי זה את החוצפה לחשוב שמגיע לו משהו. במילים אחרות: עזוב אותך מ"צדק היסטורי".
כלומר, 7122
המסקנה אליה הגעת לא מתקרבת ולו בקצת למה שניסיתי להגיד. במילים אחרות, אנסח זאת כך: הבחירה של ישראל בין עימות להסכם, היא למעשה הבחירה בין כיבוש מחדש של השטחים או סיום הסכסוך והשתחררות מעול הכיבוש. אין דרך ביניים.

התייחס לנקודה הזו אם ברצונך להמשיך בדיון.
כלומר, היהודים קיימים מאות שנים רבות לפני האיסלם! ברור מי היה 443712
פה ומי בה אח''כ..

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים