מהי כמות הצופים? 700807
אולי בחתך גילאי?
מהי כמות הצופים? 700823
מעבר לשנים המיתולוגיות, בשנים האחרונות היתה לחינוכית תקופת עדנה מחודשת עם המון תכניות איכותיות בשלל נושאים, מהיסטוריה ישראלית דרך מדע פופולרי, עובר בתולדות המוזיקה ועד קורות חייהם של אישים מפורסמים. הכל בהומור וביצירתיות. לא ברור איך עשו את זה (אבל לא קשה לנחש - השקיעו באמנים, כותבים ומנחים מהשורה הראשונה, גם אם התפאורות היו סבירות פלוס ולא יותר).

אני מודה שלאחרונה, לאור עליית קרנם של תכנים איכותיים ונטולי פרסומות בטלוויזיה המסחרית (נטפליקס ועוד), ולאור מגמות שונות בסיקור חדשותי‏1, אני כבר די מפקפקת בחיוניות של שידור ציבורי. אבל בתחום התוכן לילדים אני פחות רואה מקבילות איכותיות. לבד מסדרה-שתיים איכותיות, רוב מה שראיתי בערוצי הילדים הם, במקרה הטוב, שעשועונים חסרי משקל ותוכן (הכנה למרוץ למיליון :-/ ).

1 מצד אחד פייק ניוז, חדשות מזויפות שפושות בכל מקום. מצד שני התערבות של מקבלי החלטות באופן הסיקור - שהיא די מקבילה להתערבות של מפרסמים בתכנים, כך שלא הרווחנו שום דבר מחדשות בשידור ציבורי.
מהי כמות הצופים? 700825
תודה. זה מצד ההיצע. מה בדבר הביקוש, ז"א כמות צופים?
מהי כמות הצופים? 700827
בכתבה בדה מרקר מופיע גרף צופים בין 06:00-20:00 לאורך השנים.
המספר עמד על אלפים בודדים בין 1999 ל 2011, זינק עד 13,000 ב 2014, וחזר השנה ל 3,000
אני מנחש שמדובר על מספר הצופים הממוצע לשעה ולא על מספר הצופים הכולל ביום
מהי כמות הצופים? 700831
אני לר יודע אם בשעות האלה ילדים צפו בערוץ החינוכי. אני מנחש שלא. פעם (פעם פעם) כוחה של החינוכית היה בשעות הבוקר/צהרים מוקדמות.

בשעות הערב זה שידורי האקטואליה ואני די משוכנע שלכמות כזו של צופים ההשקעה לא מוצדקת.

אבל חסרים לי נתוני צפיה בבוקר כדי להחליט.
מהי כמות הצופים? 700839
פעם החינוכית היתה ''הלימודית'' ולכן שידרה בשעות הלימודים, כהעשרה ועיבוי לתכנים בבתי הספר.
בשנים האחרונות (לא בדקתי כמה שנים) זה לא המצב, והדגש היה שידורים גם ובעיקר אחה''צ-ערב, ועולם תכנים מקיף הרבה יותר מאשר לימודי כפל-חילוק ואנגלית.
מהי כמות הצופים? 700826
מתוך כתבה בגלובס

"אז מה כל זה אומר בפועל - שההשפעה על הצופה תהיה די מינימלית?

האמת היא שלפחות בשלב הראשון זה אכן המצב. החינוכית תמשיך לפעול בערוץ 23, והתוכניות המוכרות שלה שמופקות על-ידי חברות חיצוניות ("גלילאו", "החפרנים" ועוד) ימשיכו לרוץ על המסך. גם הארכיון ההיסטורי של החינוכית יועבר, על-פי החוק, לידי התאגיד (בינתיים, בשל מחאת העובדים, זה עוד לא קרה). בנוסף, התוכניות של החינוכית שמיועדות למבוגרים ("חוצה ישראל", "101") ישודר בשעות הצהרים באפיק 11 (בבוקר ימשיכו שם תוכניות הרדיו המצולם). למעשה, לפי דבריו של קובלנץ עצמו בדיונים בכנסת, לוח השידורים של החינוכית תחת התאגיד יהיה כמעט זהה בשלב הראשון לזה של החינוכית כיום.

מה שכן ישתנה הוא שתוכניות האקטואליה של החינוכית, שהיו אמורות להיות מופסקות כבר עם תחילת שידורי התאגיד במאי 2017, אך עד כה נמשכו בכל זאת, כמו "ערב חדש", "סוגרים חשבון" ו"תיק תקשורת", לא ישודרו יותר."
מהי כמות הצופים? 700828
אפרופו הארכיון של החינוכית: מישהו שאני מכיר סיפר לי פעם שבתחילת שנות האלפיים הוא ביקר בארכיון הנ"ל כדי להשיג איזושהי הקלטה לפרויקט שלו. הוא הזדעזע מהמצב של המקום - לדבריו, היו שם זרוקים על הרצפה בכאוס טוטלי הקלטות ישנות, ברמה שהיה קשה להסתובב במקום, שלא לומר למצוא חומרים. אולי העובדים תיקנו את דרכיהם בהמשך, אבל באותה תקופה היתה הפקרות גמורה.
מהי כמות הצופים? 700835
זכור לי משהו דומה שסופר על ארכיון הערוץ הראשון. הקלטות רבות אבדו כי מפאת מחסור הערוץ השתמש שימוש חוזר בקלטות.
מהי כמות הצופים? 700836
מי אמר שצריך טלוויזיה באופן כללי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים