סוף הסיפור 701277
זה לקח חמש שנים, אבל סוף כל סוף הסיפור נגמר ונוחי דנקנר יכנס לכלא.
למרות שבית המשפט העליון החמיר את עונשו וגזר עליו 3 שנים (2 אחרי ניכוי שליש), אני חושב שהוא יצא בזול. בארה"ב על עבירות כאלה מקבלים 15-20 שנים.
סוף הסיפור 701278
מי שיצא בזול זה הבן דוד שלו, שניצל את תפקידו בבנק הפועלים לקידום עסקיו הפרטיים על חשבון הבנק במרמה ובניגוד עניינים מטורף, וקיבל 8 חדשי בית הבראה.
באמריקה זה תלוי מי אתה. אם אתה מיידוף אתה מקבל מאסר עולם, ואם אתה בכיר בגולדמן זקס או וולס פארגו- שרימו לקוחות שלהם- הבנק מקבל קנס ואתה אפילו לא צריך להתפטר (עד שבמהלך חקירה בסנט הסנטורית וורן צולה אותך על הגריל)
סוף הסיפור 701279
נכון (דני דנקנר), אבל לא בדיוק (מיידוף, גולדמן). בארה''ב על עברה של הרצת מניות (או הונאות אחרות בניירות ערך כמו בקדייטינג) מקבלים עונש כבד במיוחד. התביעה ובית המשפט מתייחסים לעברות כאלה כאל גניבה מכל אחד ואחד מהמשקיעים הקטנים. לעומת זה על הונאת לקוחות היחס הוא פחות אחיד ובאמת לפעמים תלוי בזהות הנאשם ובזהות הנפגעים. בישראל היחס לעברות בניירות ערך הוא כמו לעברות של שימוש בסמים - אין קורבן בסיפור.
סוף הסיפור 701280
אם כבר הנפגעים: דווקא במקרה הזה הקורבנות היו מי שסמכו על המילה של דנקנר כשהוא היה כבר לקראת סוף הדרך למטה.
סוף הסיפור 701281
יש בזה משהו. ועדיין, בוולס פארגו שפתחו מיליוני חשבונות ללקוחות בלי ידיעתם רק כדי שישלמו עליהם עמלות, בעידוד נמרץ מאוד של ההנהלה‏1, מי שפוטר היו השין גימלים ושום חקירה פלילית לא נפתחה. רק בעקבות לחץ של כמה סנאטורים המנכ"ל נשלח הביתה ואפילו החזיר חלק משכרו, מקרה נדיר שמלמד על חומרת האירוע.
___________
1 התגובה השניה לסרטון היוטיוב שקישרתי אליו היא של עובד וולס פארגו שפוטר למרות שקיבל את ציוני שירות הלקוחות הטובים ביותר במחוז, כי סירב להכריח לקוחות קשישים לפתוח חשבונות שלא היו צריכים, ולכן לא עמד במכסה.
ותחילתו של סיפור חדש 701288
וולס פארגו מריצה בזמן האחרון פירסמות כמו זו, "זוכים מחדש באמון שלך".
ותחילתו של סיפור חדש 701289
וואו. מרשים.
ותחילתו של סיפור חדש 701290
אצלי לפחות הכתוביות שיוטיוב יוצר לסרטון הן בקוריאנית צחה, והג'יבריש שנוצר כשהוא מתבקש לתרגם אותן הוא כזה שלא ראיתי מאז תוכנות תרגום של המילניום הקודם.
ותחילתו של סיפור חדש 701291
קוריאנית צחה? אצלי זה בקוריאנית עלובה עם שגיאות כתיב.
ותחילתו של סיפור חדש 701292
המממ... אני אישית מתקשה להבדיל, אבל מעכשיו אני יודע שאם אהיה מעונין לדעת איך קוראים לצ'ופצ'יק של הקומקום בקוריאנית יש לי למי לפנות.
ותחילתו של סיפור חדש 701295
기꺼이 도와 드리겠습니다.

세계 바보
ותחילתו של סיפור חדש 701297
זה תלוי בצבע של הכתוביות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים