המשטרה יכולה אך לא ממש רוצה 70176
הסיפור הזה הוא עוד דוגמה לכך שאם המשטרה רוצה היא יכולה. אך למען האמת, לעלות על רשת כזו של סחר בנשים זה לא צריך להיות סיפור כל כך גדול, הפושעים לא פועלים בשיטות מתוחכמות שקשה לפצח. אם הסחר בנשים לא חוסל עד כה זה רק מפני שסדרי העדיפויות של המשטרה לקויים. ליתר דיוק, המשטרה בכלל חושבת שהיא צבא, לפשיעה הרגילה אין לה זמן. הגישה הזו לא החלה לפני שנה וחצי עם החמרת המצב הבטחוני. חוסר הרצינות של המשטרה בטיפול בפשיעה, בעבירות הנעשות לאור יום (לדוגמה, מכירת דיסקים מזוייפים בשווקים), ובאכיפה בסיסית של החוק, היה ונשאר מזעזע.
המשטרה יכולה אך לא ממש רוצה 70826
אני מודע לכך שברגעים אלו ממש אני נכנס לגוב האריות, נועל את הדלת מבפנים ותולה על עצמי שלט "ארוחת בוקר".
ובכל זאת. לא, המשטרה לא תמיד יכולה.
צודק מר שמעון שאומר שלא כל הפושעים פועלים כמו בסרטי הסנדק לדורותיהם אבל... פעולה משטרתית שטחית בפרשות מהסוג הזה תביא לעשרות עצורים אשר במקרה הטוב יענשו בעבודות שירות ובמקרה הרע ישוחררו ממעצר מיד עם הבאתם לבית המשפט.
לא ברור לי מה הוא נסיונו של מר שמעון בתחום זה, אינני יודע איך הוא קובע שפעילות משטרתית שתכליתה לבסס ראיות אשר יביאו למאסר ממושך הינה פשוטה וקצרה.
כמי שהשתתף בחקירות מסוג זה אני יודע כי כמה עשרות בלשים וחוקרים במשך חודשיים לפחות ( לפעמים כחצי שנה ) עבדו מסביב לשעון כאשר לפעמים יום העבודה מתחיל בארבע בבוקר, נגרר לשעות הקטנות של הלילה וכאשר אתה מגיע למיטה לאחר 24 שעות של עבודה לא פשוטה הטלפון מנער אותך ומודיעים לך שיש הפגנה מול בית ראש הממשלה ותיק החקירה שלך הוא בעדיפות משנית. מותש אתה לובש את המדים ונוסע לירושלים, אם מדובר במר"צ אזי במשך מספר שעות צועקים עליך שאתה פשיסט, כאשר ההפגנה היא נגד אוסלו מסתבר לך שאתה בכלל "פושע אוסלו אוהב ערבים" ואמת היא שאין לך אחות ולא ראית את אשתך כבר כמה ימים אבל לך תסביר...
לא, אני לא רוצה להגן כאן על המשטרה ויש לי ביקורת הרבה יותר חריפה אך מבוססת כלפי המנגנון המיושן הזה מאשר זו של מר גרשון אך הייתי רוצה דין צדק (כן כמו הסרסורים).
לא נעים להזכיר אך בתקופה שבה האוכלוסיה בארץ גדלה בעשרים אחוז וגרף הפשיעה החמורה נסק והכפיל את עצמו, המשטרה קיבלה תוספת של כעשרה אחוזים כאשר רוב התקנים אינם מוקצים ליחידות הלוחמות בפשיעה החמורה.
השוטרים ביחידות האמורות מתוגמלים במשכורת אשר נעה בין 3000 ל- 5600 ש"ח ללא שעות נוספות. שעות העבודה הן מטורפות והיחס מצד הציבור לא בדיוק תומך. בדרך כלל ישנו איזה שר משטרה שעסוק בדיונים עם ש"ס או שיחות עם ערפאת ולא מבין או רוצה להבין מה הארגון הזה צריך.
כן, גם אני רציתי להקיא כל פעם שעברתי וראיתי את השוטרת השמנה בפינת דיזינגוף עם חצי חולצה בחוץ, לועסת מסטיק ומדברת עם נהגים כאילו הם הנתינים שלה.
כן, פעם בביקור בכלא איילון הגעתי למסקנה שבמידה והארי פוטר יבצע איזה קסם ויחליף את המדים בין הסוהרים לאסירים אף אחד לא ירגיש בשינוי.
לצערי סדרי העדיפויות לא נקבעים ע"י המשטרה אלא ע"י הפוליטיקים ( הגדרה זו כוללת את המפכ"ל ). אכן לצערי המשטרה כיום היא בחלקה צבא ולא ממלאת את תפקידה הייעודי
אך שינוי מצב זה נמצא בידי הפוליטיקאים ולא בידי השוטרים.
אבל בעצם, הרבה יותר פשוט להרוג את השליח....
אני מתנצל אם יש בעיות או שגיאות בתגובה, אני משתמש בתוכנה יפאנית עוכרת ישראל. חוץ מזה אני הייתי תמיד השוטר שקורא ולא זה שכותב...
P.C 70839
ואם השוטרת בפינת דיזנגוף לא היתה שמנה (או אפילו היו מציבים שם דוגמנית צמרת), זה היה מפחית את הבחילה?
P.C 70844
אם הבחילה שלך נובעת מתאווה מינית לא ממומשת אזי שוטרות דוגמניות יכולות לשפר את יחס הציבור לעבודתן.
הבחילה עליה כתבתי הינה בחילה מקצועית.
במושג 'שמנה' התכוונתי ליכולת הפיזית והרמה הייצוגית של שוטרות ושוטרים ביחידות הכחולות של המשטרה ( אלו היחידות שנמצאות במגע רב עם הציבור ).
אותה שוטרת היא לא מקור הבחילה אלא המערכת המנהלית של המשטרה שתקועה בימי השוטר אזולאי ומושגים כגון 'מקצועיות' ו'כושר גופני' אינם מוכרים לה.
הנה שוטר... והוא אומר... ומחמיץ! 70870
תרשה לי בטובך שוטר יקר לשאול אותך כמה שאלות חשובות ומהותיות:

הכיצד זה ששוטרים נוהגים לבקר בבתי זונות כדבר שבשיגרת היום יום, דהיינו הם עורכים ביקורים תכופים ואפילו מספר פעמים ביום בבתי הבושת לשם איסוף תעודות זהות ובדיקתם של הלקוחות והבנות העובדות.
אבל הם מתעלמים מהנתונים המחרידים בדבר סחר בנשים?
כיצד זה שסיור משטרתי נוהג להגיע לבתי זונות ברחבי גוש דן, בודק את ה"אורחים" והנערות, מתקשר למוקד כדי לבדוק ת.ז. על כל אחד ואחד מהנמצאים. ומתעלם מהמצוקה של הנערות?
לא זאת בלבד, אלא שיש ימים בהם מגיעים כמה וכמה "סיורים" משטרתיים לאותו בית בושת, כולם נוהגים לרשום את כל הנמצאים בדף מיוחד, כולם בודקים בקשר את הת.ז. של הקליינטים והנערות. ואף אחד מן הסיורים הללו לא מודע לכך שבבית הזונות האמור, ביקר לפני חצי שעה סיור משטרתי וצוות אחר.
האם אין תאום בין המוקד ל"מסיירים" הללו? האם זה לא מוזר שיש כל כך הרבה "ביקורים" משטרתיים אבל אף אחד מהם לא מונע את הסחר בנשים? כיצד יתכן שצוות של סיור אחד לא יודע או לא מודע לכך שסיורים נוספים היו במקום?

האם המסקנה המתבקשת היא שהשוטרים עושים זאת בתחביב?

הכיצד יתכן שאני בתור לקוח של בית בושת, יודע שנמצאות שם נערות במצוקה, אבל חרף הביקורים התכופים של יחידות הסיור, לא נעשה דבר כדי לעזור להם?

האם המסקנה המתבקשת היא שיש הוראה מגבוהה לא לנסות ולברר?

כיצד יתכן שמקומות ידועים לשמצה כמו הבניין ברחוב טרומפלדור 10 בתל אביב, שכל כולו, כל הדירות להשכרה שבבניין מושכרות לסרסורי זונות המאלצים נערות וכופים עליהן לעבוד בזנות תמורת שכר של 10 שקלים ללקוח? כיצד יתכן ש"בניין הבושת" הזה עובד ברציפות כמה שנים מבלי שהמשטרה תברר דברים לאישורם?
כלקוח ידועים לי מקרים בהם המפעילים של בית הבושת הזה שם, מסרסרים, סוחרים וקונים נערות גלוי ופתוח בראש חוצות, נמצאות שם נערות מחבר המדינות, עם תעודות זהות מזוייפות, נערות המוברחות לארץ בדרכים לא דרכים, נערות שתווית הסחר בנשים מודבקת להן על המצח. ועדיין המשטרה לא עושה כלום.
הסיירים יבקרו בבית הבושת הזה, יקחו תעודות זהות, יבררו בקשר האלחוטי וימשיכו את הסיור לבית הבושת הבא כשהם מותירים מאחור נערות במצוקה וודאית.

האם המסקנה המתבקשת מכך שיש למשטרה יד ודבר בנושא?

האם זה נכון שמחלק מוסר מאשר לבתי בושת להתקיים ולעבוד בתמורה למיידע מודיעיני?
האם מידע מודיעיני חשוב יותר מנושא הסחר בנשים? האם מיידע מודיעיני יכול להכשיר סרסורים לסחור בנשים בתמורה לזימרתם?

האם זה נכון שדירות ומכונים בתל אביב עובדים עם המשטרה ומוסרים להם מידע ובתמורה המשטרה מאשרת להם לעבוד באין מפרע?

מי קובע את הכללים הללו?

כיצד זה מתיישב עם הדברים שלך בנוגע לחוסר בכוח אדם?
הרי "כוח האדם" הזה מבקר בקביעות על מדיו ובתפקיד בבתי הבושת הללו?

היש לך תשובות?
הנה שוטר... והוא אומר... ומחמיץ! 70883
כפי שכתבתי בתגובתי הראשונה, אינני מתכוון להיות סניגורה של המשטרה לכן אנסה לענות בצורה שתבהיר את רוח הדברים של תגובתי הראשונית.
לשאלותיך הטכניות:
1. אינני יודע הרבה על עבודתם של שוטרי הסיור, כמה פעמים ביום הם מבקרים בבתי הזונות והאם נשבר ליבם למראה המצוקה. מה שכן ידוע לי הוא שבמידה ומתנהלת חקירה רצינית באזור זה, רצוי מאוד שאותם שוטרים לא יהפכו להארי המזוהם ויעצרו את הנוכחים.
שומר בית הזונות ילך לביתו, הנערות יגורשו מהארץ והסרסור ימצא מקום חדש לשכן את משלוח הבשר הטרי. הנערות ישתפו פעולה עם המשטרה רק במידה וידעו שהסרסור עצור יחד עם כל חבריו ורק כאשר יהיו משוכנעות כי כנגד אותם חשודים ישנה מסכת ראיות רחבה מספיק על מנת לשלוח אותם למאסר ארוך. ראיות כאלו לא ניתן להשיג במאסר אקראי ע"י שוטרי סיור אלא ע"י פעילות עיקוב ועבודה מודיעינית, משך הפעולה נקבע ע"י פעולות החשודים ולא ע"י תקוות החוקרים. על מנת להגיע לשורת אישומים כה מפורטת וקשה כפי שהם מופיעים בפרשה האמורה המשטרה ביצעה פעולות "קצת" מעבר ליכולתו של אותו שוטר סיור.
2. תיאוריות הקונספירציה שלך מזכירות סדרות מצויינות נוסח 'רצח מאדום לשחור' אך האמת הרבה יותר פשוטה ואפורה. המידע היחיד אותו יכולים לספק סרסורים הוא על עבירות בתחום המין כך שאין בישראל סרסור הנמצא מעל החוק בגלל שמסר את שם הרוצח בפרשת ארלוזרוב.
מעולם לא שמעתי על בית בושת אשר קיבל חסינות משום סיבה שהיא. גם אם על פי התיאוריה שלך ההוראות באות מגבוה הרי הן צריכות להיות מבוצעות ע"י הדרג הפיקודי הזוטר וכפי שאמרתי - מעולם לא שמעתי על מדיניות כזו.
דברי הנוגעים לבעיות כח האדם רק מתחזקים לאור עדותך המרגשת. אלף שוטרי סיור לא יביאו להרשעה בתחום הפשיעה החמורה. המצב הוא שחוקר רגיל בתחנה מקבל בממוצע כשלושים תלונות במשך משמרת של שמונה שעות.
כמה חשודים ועדים ניתן לחקור במשך שמונה שעות? כמה פעולות חקירה שיכולות להביא להרשעה ניתן לבצע בזמן זה?
זו אולי התשובה מדוע אתה צריך לנהל משא ומתן להחזרת הרכב הגנוב שלך, למה השכן שלך יכול לעשות מה שהוא רוצה מבלי לפחד מהמשטרה (ממילא יסגרו את התיק מחוסר עניין לציבור)
והרשימה עוד ארוכה
ביחידות המיוחדות של המשטרה המצב הוא גרוע יותר. יש לך צוות קטן של חוקרים שמטפל בתיק רצח, מתוך הצוות אתה צריך להקצות חוקרים לתפוס את האנס הסדרתי. בלילה הצוות המצומצם חוזר למשרד לאחר שחשוד מרכזי בתיק קודם שלך נתפס בנתב"ג ובצהריים אתה רוצה לצרוח שמודיעים לך ששני החוקרים שנשארו נוסעים מיד ליפו כי היה פיגוע ויש הפגנה אלימה.
לא, זה לא קורה פעם בחודש. זו השתלשלות אירועים דו שבועית במקרה הטוב.
אני לא מכיר את הבניין ברחוב טרומפלדור והאמת היא שתחום הזנות לא היה השטח שלי אבל יש לי סברה די מבוססת למה אף אחד לא עושה שום דבר - בגלל כל מה שכתבתי עד עכשיו.
היות והתפטרתי לא מזמן עדיין אסור לי לכתוב יותר ממאה מילים ברצף, נראה לי שחרגתי מתכנית השיקום שלי...
הנה שוטר... והוא אומר... ומחמיץ! 71015
מידע היחיד שנדרש הוא בעבירות סמים, זה מה שהמיחלק
"אוהב" לשמוע! לאמיתו של דבר, מכריחים את בעלי בתי הבושת לספר למישטרה על עבירות שכאלו מדי כמה חודשים.
והיה ובעל בית בושת או נערה המפעילה בעצמה דירה פרטית לא מצליחה "לספר" למשטרה על עבריינים שכאלו.
מיד הם סוגרים להם את העסק, מהיום למחר, אין פשרות, אין ויכוחים, אין אפליות. יש חד וחלק: או שמזמרים, או שלא עובדים יותר. נקודה.
בכך מאלצים את בעלי בתי הבושת והנערות העובדות לבד להתחכך בעבריינים מן הסוג הנ"ל כדי שבבו היום יהיה להם מה לספר. ההתחככות הזאת בקהילת הפשע דוחקת אותן לפינה.
ולא מותירה להם ברירה, הן חייבות לשתף פעולה.

כך שאתה צודק שהתחום זר לך, אינך יודע מאומה!

באשר לתאוריות הקונספירציה, הרי כל מה שכתבתי מעלה הינו עובדה אמיתית וכואבת והינך אתה הוכחה אמיתית עד כמה אף אחד לא יודע באמת מה קורה בשטח.

העיוורון הזה אולי מכוון ממעלה לסמא את אלו המעוניינים באמת לטפל בסחר בנשים. שהרי אילו היה מוסר הערפל הזה, כל השרצים היו יוצאים מתחת לאבנים.
זה שהם נשארים שם, מתחבאים שם, רק מעיד שיש מי שמכסה על התחת שלהם ולא בכדי. התעשיה הזאת חובקת הון, קשורה קשר אמיץ לתעשיית ההימורים, שאותה תוכל לראות צמודה ליד כל בית בושת ברחוב המסגר ובליבה של תל אביב. וכדי להבהיר אני אגיש שתעשיית הזנות ותעשיית ההימורים שייכת לאותם הבעלים. הם אלו המפעילים של בתי הקזינו ובתי הזונות.
לא רק זאת, אלא שזה גלוי ופתוח, אם תברר, תראה שלצד בית זונות גדול, צמוד "מועדון חברים" העוסק בהימורים.
וכשאני כותבת "צמוד" הכוונה היא לקומה מעל, קומה מתחת, דלת ליד וכו'.

נתון זה כבר אומר דרשני!

באשר לטרומפלדור 10, לבחור הסרסור שמפעיל את בית הבושת הזה קוראים "רותם" הוא די ידוע בתחום, יושב בבית הזונות שלו ערב, ערב. ואפילו כשהשוטרים מהסיור באים, הוא לוחץ להם את היד בידידות כמכר וותיק.

דרך אגב עוד נתון מעניין:

שוטר "רגיל" יכול להורות על סגירת בית בושת, לא אחת אני שמעתי וידעתי שהגיע שוטר במדים, אפילו נטול דרגות והורה למפעילים לסגור את המקום לאלתר. אין צורך בצו מבית המשפט, אין צורך במסמך מחייב, פשוט מילה של שוטר מספיקה וחורצת.
והיה והם לא סגרו את המקום, השוטר הזה יכול כל יום להגיע ולעצור את המפעילים ולרשום להם תלונה על "סרסרות לזנות" תלונה זו הופכת למשפט בהרף עין. על כן, לכשמגיע שוטר עלום שם למקום הנחשב בית בושת ונותן הוראה לסגור, כל הנוגעים בדבר יודעים ש"חייבים" לסגור את המקום מיד, כי אחרת הם יעלו למשפט. זה קורה כמעט כל יום, זה קורה ויקרה. רק מוזר לי הנושא, כי אף אחד לא מוסר קנה מידה, למה ההוא בבית הבושת ממול, עובד ולו מותר להמשיך לעבוד. ולמה לזה אסור?

בשורה התחתונה: יש אפליה ברורה, אין נימוקים, אין שאלות, אין לבוא בטענות. וזה מעיד שהיכולת לסגור בית בושת איננה תלויה בגורמים מוסמכים, אלא בגחמתם של שוטרי הסיור ועל מילתם יקום ויהיה דבר.

וגם זה עובדה!

מכאן, נשאלת השאלה הפשוטה, אם כל בעל בית בושת יודע שהוראה הבאה משוטר האומרת לו לסגור את המקום, הוראה משוטר סיור רגיל מחייבת כל כך, הכיצד זה שיש כל כך הרבה מקומות שבהם המשטרה "מעלימה עין" או מאשרת להם לעבוד בהסכמה שבשתיקה?

דרך אגב, אני מכירה כמה נערות ליווי ש"מילה" שלהן לשוטר סיור שעימו הן ב"קשר" יכולה לגרום לסגירתו של עמיתה שלהן למקצוע. דהיינו, מסתבר כי יש לחלק מן השוטרים טובות הנאה מסויימות, שאחרת לא ניתן להבין מדוע מקום זה עובד "באישור" והאחר עליו "אסור"!

ואתה כבוד השוטר בדימוס או לא, לא חייב לענות לי,
אני רגילה שאין לאף אחד תשובה.

:-)
הנה שוטר... והוא אומר... ומחמיץ! 71084
לא, לא חייב אבל רוצה...
1. אכן בדימוס
2. אין לי וויכוח עימך על פרטי המציאות הקשה. מה שאני מנסה לומר שהתהום הפעורה בין המציאות לבין רצונותינו מובילה אותנו באופן טבעי לספק פתרונות פשוטים אך לא מבוססים.
3. כמו שכתבתי, אני לא מומחה בתחום הזנות אך אני בטוח שמחלק המוסר שמבקר בבתי הבושת לא הכי מעוניין במידע לגבי עבירות סמים. אם יקבל מידע כזה וגם אם יתבצעו מעצרים ותפיסת סם הדבר ירשם ברקורד של מחלק סמים ( מין פוליטיקה פנימית ).
4.לגבי מידע על הימורים - יכול להיות.
5. מה זאת אומרת "אף אחד לא יודע מה קורה בשטח"? אני שוב חוזר ואומר לך שבכל שנותי בשטח לא שמעתי ולא קיבלתי הוראה לתת לעבריין חסינות. כמובן שנערכים הסכמים משפטיים שעוברים ביקורת קפדנית. קחי למשל דוגמא דמיונית של בעל בית בושת שמודיע למשטרה על התארגנות חבלנית של לקוח או מספר לקוחות בני-מיעוטים. במצב כזה עם כל הכבוד והצער המשטרה לא תפעל נגד אותו מוסד ואף תנצל את המקום לפעילות נגד אותה התארגנות, עניין של סדר עדיפויות.
שוב, הדוגמא היא בדיונית ואולי תאמרי שאת לא מסכימה עם גישה זו אבל זו המציאות הקודרת במדינה. גם על פי דוגמא זו לעולם לא יהיה בסיס משפטי לתת חסינות לאותו סרסור בעתיד.
6. אני לא יודע מה זה "משפט בהרף עין" אבל אם תעקבי אחר מהלך תיקים מסוג זה ותביני איך המערכת כולה עובדת, תלמדי שמהרגע שאותו שוטר יסגור את בית הבושת ויעצור את הסרסור (כן, בטח) יחלפו כמעט שנתיים עד שהתיק יופיע בבית המשפט. בכל פרק הזמן הזה הסרסור יהיה חופשי ( אין מעצר עד תום הליכים בנושא זה ) ויעשה מה שהוא רוצה. אם ייגזר עונש הוא יהיה על תנאי בלבד ( לא משנה העובדה שנגד אותו סרסור תלויים כבר מספר עונשים מסוג זה ), בקיצור - כל המערכת המשפטית - המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט לא מתייחסים לעניין ברצינות, תיאורית הביצה והתרנגולת.
אותו קצין חקירות בתחנה רגילה שצריך כל יום להחליט באיזה תיקים להשקיע, תמיד יבחר את הפרשות שלא דורשות זמן עבודה רב והסיכוי להרשעה ומאסר הוא הגדול ביותר. כן, זו שערוריה אבל אם יש לך פתרון טוב יותר הוא צריך לכלול כסף לגיוס יותר חוקרים, הקשחה של הענישה מצד בתי המשפט וחיסול השעטנז של עבודת משטרה במקביל לבטחון פנים ע"י אותו כח אדם.
7. כן, יש שוטרים "רעים". יש שוטרים שמקבלים טובות הנאה, יש שוטרים שמשתמשים בתעודה שברשותם כדי להתפרק על איזה קורבן ויש כאלו שמתייחסים לכל בן מיעוטים כאילו הוא נסראללה. לפחות במקום שאני שירתתי בו התופעה הזו היא שולית עד אפסית ולא מתקבלת בסלחנות ע"י הפיקוד.
תשכחי מ'סרפיקו' ו'סודות ל.א.', המצב בכי רע (איזה ניסוח זהיר ) בגלל שרוב המערכות השלטוניות בארץ מתפוררות.
תחזיקי מעמד

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים