והמשכיל בעת ההיא ידום 702842
בתאריך 14/6/17 התפרסמה בעיתון ישראל היום כתבה של יאיר אלטמן:
הניסויים בילדי תימן נחשפים
בין שאר זוועות הכתבה הופיעו 3 תמונות של ילדים נפוחי בטן. בכתבה נכתב:
"לידי "ישראל היום" הגיעו גם תמונות שלא פורסמו מעולם, המעידות לכאורה על תיעוד של חלק מהניסויים שבוצעו. התמונות נחשפות כאן לראשונה וממחישות באופן ברור את הניסויים שבוצעו בילדים. כך, למשל, באחת התמונות - שבהן מצולמים הילדים עירומים - נכתב "טחול" באזור בטנו של ילד, כחלק ממה שנראה כניסיון ללמוד על גוף האדם. נתונים ותמונות אלו יוצגו במהלך הדיון על ידי ח"כ נורית קורן, יו"ר הוועדה המיוחדת בפרשת היעלמותם של ילדי תימן, מזרח והבלקן."
מי שיכנס לאתר ארכיון המדינה, פרשת ילדי תימן ויחפש בו את המילים "תמונות ילדים תת-תזונה" ימצא בתיק השני ברשימה (התיק מיום 29/9/49) שתיים מתוך התמונות האלו, של הילד עם הכיתוב "טחול" על בטנו. מי שיטרח מעט לפתוח תיקים אחרים, למשל ע"י חיפוש "תמונות ילדים רמב"ם", יגלה שתיק זה הוא אחד מאוסף שלם של תיקים המכילים תצלומים מבי"הח רמב"ם שנועדו לתעד (אולי לצרכי איסוף תרומות) את מצבם הקשה של הילדים בזמן שהתקבלו לאשפוז ואת השיפור במצבם לאחר הטיפול שקבלו.
הניסויים הנוראים שבוצעו על הילדים האלו היו מתן בעירוי דם של ויטאמינים, מלחים ופרוטאינים (חלבונים).
תמונות ילדים מבית-החולים רמב"ם, חיפה
להזכירכם, חה"כ קורן היא גם נציגת הכנסת בועדה לבחירת שופטים ביחד עם חה"כ רוברט אילטוב מישראל ביתינו ואפי נווה ראש לשכת עורכי הדין.
והמשכיל בעת ההיא ידום 702845
יש לך מושג מיהו (אם בכלל) ילד ממוצא תימני שאומץ על ידי רופא מבית החולים?
והמשכיל בעת ההיא ידום 702849
לא.
ועדת כהן-קדמי חקרה וזימנה לעדות כמה רופאים ואחיות שעבדו בביה''ח הזה ויתכן שאחד מהם זכר דבר כזה. בכל אופן, זה יהיה מוזר אם דבר כזה לא היה עולה בחקירתם של פרופ' מנדל מנהל ביה''ח ופרופ' מן, הממונה עליו.
אני כן זוכר, שפרופ' מנדל באחת מעדויותיו דבר על משפחת רופא שהיו שכנים שלו ברעננה אאז''ן, שאימצו ילדה שנראתה למנדל תימנית. אבל לפי גיל הילדה, ע''פ הערכתו של מנדל, היא לא שייכת לתקופת המעברות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים