ארצות הברית משקרת 702996
האמירה, "ארצות הברית מאשימה את וואנז'ו בהונאה לצורך הפרת עיצומי הסחר עם איראן" מתגלה כשקר. המעצר עורר זעם בסין שרואה בזה חלק מהמלחמה הפוליטית. אבל כאשר הנשיא טראמפ אומר שהוא מוכן להתערב אם זה יעזור לבטחון הלאומי או למו"מ מסחרי הוא למעשה מחזק את הטענה של סין שוואנז'ו לא נעצרה בגלל עבירה אלא בקלף מיקוח פוליטי-מסחרי (שר החוץ הקנדי גער בטראמפ). למעשה משמעות האמירה של טראמפ היא שארה"ב בעצם תומכת במעצרים לצרכים פוליטיים, ואז מה ימנע ממדינות אחרות מלחטוף אזרחים זרים לצרכי מיקוח פוליטי?

בפן המוסרי אנחנו שוב רואים את היחס האינסטרומנטלי של טראמפ וממשלו לבני אדם. למשל, כשהנשיא נישא לסדר את היחסים עם ארדואן אחרי רצח העיתונאי קאשוגי, הוא הציע לגרש לטורקיה את איש הדת הטורקי גולה שחי בארה"ב. דוגמא אחרת היא הפרדת ילדי מהגרים לא חוקיים מהוריהם במטרה ליצור לחץ ולהניא מהגרים ומחפשי מקלט מלהגיע לגבול האמריקאי.
ארצות הברית משקרת 703004
מסכים בהחלט.
היחס האינסטרומנטלי לבני אדם (אלה שהם לא "משלנו") הוא מסממני ההתדרדרות של הדמוקרטיה הליברלית. כרגע נראה יותר ויותר שהדמוקרטיה הליברלית היתה אפיזודה קצרה וחולפת בתולדות האנושות.
הריעו לנשיאה שקד!
ארצות הברית משקרת לעצמה 703171
בינתיים בחזית מלחמת הסחר, מאמר בוול סטריט ג'ורנאל טוען שלמרות שטראמפ הכריז הוא יקטין את הפעק במאזן המסחרי, זה ממשיך וימשיך להתרחב בעזרת המדיניות הנוכחית של הממשל האמריקאי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים