אז מה היה לנו? 703257
בינואר הלכה לעולמה אורסולה ק. לה-גווין. החלטתי שהגיע הזמן לקרוא משהו שלה (חוץ מ"המפנים את עורפם לאומלס") וקראתי את כל סדרת הספרים שמכונה "The Hainish Cycle". בסך הכל 8 ספרים ועוד שלושה קבצים של סיפורים קצרים שהכילו גם סיפורים שקשורים למחזור וגם כאלה שלא (ירדן, גם אני קראתי השנה את The wind's twelve quarters). מביניהם הספר הטוב ביותר בעיני הוא Left Hand of Darkness.
קראתי השנה את Artemis של אנדי וויר, לא משהו, אבל אולי היו לי ציפיות מוגזמות, ובעקבותיו את The Moon is a Harsh Mistress של היינליין. הרבה יותר מוצלח אם כי פחות מדויק מדעית. קראתי את הספר האחרון של ג'ון אירווינג, Avenue of Mysteries ונהנתי, אז חזרתי לספר אחר שלו שכבר הרבה זמן התכוונתי לקרוא ולא יצא לי,Trying to Save Piggy Sneed, שהוא אוסף של סיפורים קצרים, זכרונות (לא מדויקים על פי הצהרתו של הסופר) ומאמרים על סופרים אחרים. חלק מהתוכן כבר קראתי בעבר וחלק לא, אבל השורה התחתונה: לא להיט. ספר חדש נוסף שקראתי הוא Fire & Blood של ג'ורג' ר. ר. מרטין. לחובבי וסטרוס ו/או היסטוריה פיקטיבית בלבד. אני אהבתי.
קראתי גם כמה ספרים בעברית: "עקוב אחר שינויים" של סייד קשוע - הקודמים היו יותר טובים, "ההיסטוריה של המחר" של יובל נוח הררי - אוסף ספקולציות שמתחזה להיות עובדות ו"ערות" של תמר מור סלע (אשתי ביקשה שאקרא) - לא יודע מה להגיד עליו.
עכשיו אני קורא את Stranger in a Strange Land של היינליין.
בסך הכל יצא פחות מ-‏20 ספרים, אם כי יתכן ששכחתי ספר או שניים שקראתי בתחילת השנה.
אז מה היה לנו? 703295
מה גורם לך לחשוב שקראתי את The wind's twelve quarters?
זה נכון, קניתיו והספיקותי לעיין בשני סיפורים מתוכו, אבל לא זכור לי שסיפרתי לחבר'ה, ומנוע החיפוש גם לא זוכר.
אז מה היה לנו? 703299
זה מוזר. הייתי בטוח שכתבתי טל ואני עדיין בטוח שהתכוונתי לטל. מה פתאום כתבתי ירדן? מעניין מה פרויד היה אומר על זה.
אז מה היה לנו? 703309
לפני כמה שנים טובות, עוד לפני שהצטרפתי למערכת האייל, ירדן שלח אימייל בטעות אלי במקום לאלון עמית, בנוגע לחידת טריוויה שאלון הציע. מבחינתי בלבול כזה הוא כבוד גדול ;-)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים