אבידה גדולה 70334
כמה אירוני שזמן קצר לאחר שסיים את הקובץ האחרון של טוריו, ספר שכותרתו דיברה על סוף ההתחלה, דווקא עכשיו נפטר האיש הנפלא הזה.
גולד הוא זה שחשף אותי לנפלאות האבולוציה והוא חלק חשוב מהתפיסה שלי של העולם ושל המדע. ספריו מלאים בהומור, ברעיונות מצוינים שמובאים בשפה שווה לכל נפש, ובתפיסה יחודית של החיים והעולם.

חוקר שמפרסם טור על הקיטון הפילטי בגודל של חטיפי שוקולד, חוקר שמציע את השם "Tits and Clits" לטור ששואל למה לגברים יש פטמות (או בכלל, חוקר שכותב טור על למה לגברים יש פטמות)‏1, הוא חוקר שהוא נכס לכל תחום מדעי. גולד קירב רבים לחקר האבולוציה, הבהיר שאלות קשות וענה למקטרגים. עוד לא קראתי את ספריו האחרונים של גולד, אך אני מקווה שהוא עזב את עולמנו כשהוא מאמין שהוא השלים מפעל חיים במחקר האחרון שפרסם. אין לי ספק שהוא ידע על השפעתו הרבה על רבים, ועל תרומתו החשובה - הן בפופולריזציה של המחקר והן למחקר עצמו - שתזכר עוד שנים רבות.

אם יתמזל מזלו של תחום הזואולוגיה, יקום לו בעתיד עוד חוקר בעל כשרונותיו המיוחדים של גולד, וימשיך את המורשת שהשאיר לנו.
1 70337
?
1 70342
וואלה. שכחתי:

1 משיקולים שונים, בעיקר זה שהכותרת עשויה להתקבל כסקסיסטית עבור מי שלא ממש יטרח לקרוא את הכל, הוא החליף אותה לשם שהציעה אישתו: Male Nipples and Clitoral Ripples. השם הראשון יותר שווה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים