39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703439
הרשימה המלאה פה: https://www.goodreads.com/review/list/9430383-dubi-ka...

בשנים האחרונות התחלתי לקרוא הרבה יותר - אם עד לפני ארבע-חמש שנים הייתי קורא מספר חד ספרתי של ספרים בשנה, עכשיו אני קורא כמה עשרות. זה קשור בשני דברים - הקינדל, שמאפשר לי לקרוא בכל סיטואציה, כולל בחושך; וגודרידז, שעשה לי גיימיפיקציה לקריאה ומדרבן אותי לעמוד בזמנים. השנה הגעתי למסקנה שלגיימיפיקציה הזו יש גם השלכות שליליות, בדמות העדפה לספרים קצרים, ורשימה הולכת ומתארכת של ספרים ארוכים שנמנעתי מלקרוא כדי לא להפריע לקצב. אז השנה הורדתי את הציפיות שלי ל-‏12 ספרים. סביר להניח שאני אעבור את זה בהרבה, אבל ככה אני ארגיש פחות לחץ (מטופש לגמרי, אבל כזה אני) לקרוא ספרים שאני יכול לגמור בשבוע.

השנה גם לא טרחתי לכתוב ביקורות על רוב הספרים שקראתי, ואני מרגיש את ההשפעה השלילית של זה על היכולת שלי לזכור על מה היה הספר. Freshwater של אקוואה אמזי, למשל, זכור לי כספר מצויין, אבל תהרגו אותי אם אני זוכר על מה הוא.

ספר אחד מהרשימה שלי שיש סיכוי טוב שלא קראתם ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם: Bitter Orange של קלייר פולר. ספר מבריק ומטריד שממשיך את העיסוק של פולר מספריה הקודמים בבדידות ובמהות היחסים בין בני אדם.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703440
היי צ'יף! טוב לראות אותך כאן.

אם כבר קפצת לביקור, אולי תמצא עניין בתגלית קטנה שלי מהזמן האחרון: את המילה "בונובו" צריך לבטא באנגלית כשהדגש הוא על ההברה האמצעית.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703446
ברוכים הנמצאים, וכן, אני יודע.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703512
יופי שאתה יודע, אבל לא חשבת אף פעם לספר לנו? צריכים לשמוע את זה מיובל?
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703515
מקור השם הוא מעיוות שם של כפר כלשהו. אין דרך 'רשמית' להגות אותו, וגם ההגיה הטבעית עבורנו (דגש על ה'בו' הראשון) מקובלת. פשוט לדוברי אנגלית בא יותר בטבעיות להגיד בו*נו*בו - אפילו עם קצת דיפטונג ב'נו'. סה טו.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703532
תודה.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703537
>> פשוט לדוברי אנגלית בא יותר בטבעיות להגיד בו*נו*בו

אז זהו, חשבתי שדווקא לדוברי אנגלית ההגייה הטבעית תהיה עם דגש על ההברה הראשונה, סטייל Jericho.
לנובו 703545
לפחות אנחנו יודעים מה הלפטופ המועדף עליהם.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703567
אולי זה עניין של תנועות פתוחות יותר (A ו-I) לעומת תנועות סגורות יותר (O ו-U), לדוגמא: טורונטו, קולומבו, ג'רוזלם, ג'יבוטי.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703571
לא מסביר את שתי הדוגמאות בתגובה שלה ענית.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703635
אצטרף עם ספקולציות משלי. לדוברי אנגלית יש שתי אופציות סבירות להגות bonobo:

אפשרות ראשונה: עם טעם על ההברה הראשונה. אז התנועה הראשונה תהיה (באמריקאית טיפוסית) תנועת A עם פה פתוח לרווחה; התנועה השנייה או a קצר עם פה חצי סגור, כמו ב-but, או schwa (תנועה קצרצה לא מאופיינת, הכי נפוצה באנגלית); והשלישית הדיפטונג ou, כשהסיומת u קצרה.

אפשרות שנייה: עם טעם על ההברה האמצעית. אז התנועה האמצעית היא דיפטונג ou מוטעם ויפה, הראשונה חייבת להיות schwa, והשלישית ou לא מוטעם כמו באפשרות הראשונה.

אני חושב ששתי האפשרויות טבעיות להם באותה מידה, ושתיהן רחוקות די באותה מידה ממה שלא תהיה ההגייה המקורית בשפה האפריקאית. יכול להיות שלראשונים שהביאו את המילה באנגלית האפשרות השנייה נשמעה קצת פחות רחוקה מהמקור. בכל אופן, ויקימילון מראה את שתי האפשרויות.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703676
ראיה לאבולוציה מן התורה: הבונובו? אני ואמך ואחיך!
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703677
!
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703682
לא מפתיע. יש טענות שיעקב הבין בגנטיקה לפחות של כבשים), אז מה זה בשבילו לפתח את תורת האבולוציה. שדרווין הכופר ילך להתחבא מתחת לאיזה צב גלפגוס.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703713
קרוב יותר ללאמארקיזם, לא?
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703683
יפה! (והייתי כמובן צריך לגגל כדי לפענח את החידוד.)
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703770
ידידיה, אולי עם הרגישות לשפה והבקיאות שלך במקורות תוכל תעזור לי. לפני כמה שנים קראתי על אחד הביטויים השגורים בפי כולנו (לא זוכר איזה, וזאת השאלה שלי), שמקורו מהתנ"ך, ושלעיתים קרובות משבשים אותו. זה היה משהו כמו "חוצב להבות" שלפעמים משובש ל"חוצב לבבות". הפואנטה היתה שהביטוי הזה מופיע בכתב גם באיזשהו ממצא ארכיאולוגי קדום (המגילות הגנוזות? איגרות בר כוכבא?), ושם הוא כתוב דווקא בגירסה הלכאורה משובשת שלו. כלומר הגירסה ה"נכונה" של היום היא בעצם השגויה. מכיר?
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703800
בר כוכבא כותב תמשהו במקום:את המשהו.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703824
דובי, יש תקדימים לחידוש שלך מתגובה 4581!
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703829
תכבלים.
אבל אני לא יודע מה הביטוי שיובל התכוון אליו. אליו בקבוצות של מחאקרים יוכלו לעזור.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703685
אפילו ברישא של "בונובו" יש מקום לבלבול בהגייה: נזכרתי בפרק ישן של "תרגיע", שבו לארי דייוויד מודה שהוא לא יודע איך לבטא את השם "בונו" (הסולן של U2) - עם ה-O הראשון מהזן ה"קמצי" או הדיפתונגי. לא מצאתי סרטון אבל כן את זה.
עקביות פונטית באנגלית 704482
הולך ונהיה יותר ויותר משעשע.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703459
מעניין מאוד לאן יתפתח התהליך הצעיר יחסית של המשחוק. כבר היום יש מכוניות שמדווחות לך בזמן אמת אם אתה נוהג בצורה חסכונית יותר מהממוצע שלך. יש שעונים או יישומונים שסופרים לך כמה הלכת מתוך היעד שהגדרת. דברים לכאורה שוליים אבל בעלי השפעה משמעותית.
אני משער שהתהליך הזה יתפוס תאוצה בשנים הקרובות וישפיע על עוד ועוד תחומים בחיים שלנו. יהיה מעניין.
39 ספרים, לא כולל שליש מהתנ"ך 703463
מדד התנהגות חברתית?

__

(למרות הנאמר בקישור, יש מקורות שדוקא מהללים את התוצאות בשטח)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים