על מערכת החינוך 7046
אכן יש במדינתנו בעיות חמורות עם מערכת החינוך, אולם דווקא בקשר לימודי התנ"ך יש לי הסתייגות פרטית. אני למדתי תנ"ך גם מנק' ההשקפה של ביקורת המקרא (שחלק מפרשניה, אכן שמים ללעג את המושגים "מדע", "חקר" או אפילו הגיון)
אבל גם נחשפתי לקשרים של הדברים לתפיסת העולם הדתית, כולל החרדית. לידיעתך הכותב הוא אדם חילוני עולה, כלומר לא הייתי מקבל ידע זה ממקום אחר, מה עוד שהתנ"ך הפך למקצוע אהוב.
לצערי אני מניח שזאת רק תודות למורה שלי (הגב' רות פז) ועל-כן אינו חל על רוב האנשים.
הבעיות במערכת החינוך נובעות מה"שיטה הישנה" המקובלת בארץ. לא רק שביה"ס מקבל אוטונומיה מוחלטת ואף מנצל אותה לרעה (ובכל גורם לירידה במוטיבציה) אלה גם שמערכת החינוך אינה מקנה את הידע הבסיסי
הדרוש היום.
כל זה ועוד מביא אותי לחשוב שאת ילדי אעדיף לחנך בחו"ל.
מה עוד שאינך מתיחס לכך שהיום ליהודי בטוח יותר לחיות בארה"ב. לידיעתך "המזרח התיכון" בעיני חו"ל נחשב כקוסובו או אפריקה - אזור מלחמה.
וזה עוד ממש לא הכל! אז הנה לך חלק זעום מהסיבות מדוע אני, למשל, כנראה בכל זאת אעדיף לחיות באירופה או בארה"ב.
לסיכום צודק אתה בהבחנה בהתפוררות מדינת ישראל, אולם סבור אני שניתן לשנות זאת כאשר בראש העם יעמוד מנהיג, ולא פוליטיקאי. אז אולי נשכיל להבין שכולנו עם אחד. אולם אינני רואה בהבאת היהודים פתרון לבעיה הפלסטינאית - הרי שלא מספר הח"כים שלהם בעייתי, אלה הגישה הוותרנית והסלחנית שלנו.
גישה, לסיום דראמטי, שלולא היא, קורבנות האנטישמיות היו מסתיימים בתחילת הפוגרומים.
על מערכת החינוך 7077
איני יודע מי המגיב, אולם אני מסכים עם חלק ניכר מדבריו. אין לי כל כוונות ''מיסיונריות'' ואני בהחלט מסכים עם ''איש באמונתו יחיה'' ומעל הכל אני חושב שרות פז היא מורה מעולה ,וספרה על מגיל קהלת ראוי לפרס ישראל.
אבל ,להאמין כי לפתע יצוץ ברא מדינת ישראל -מדינאי איש חזון מחשבה ולא פוליטיקאי והוא יוביל את העם להתחדשות רוחנית - זו נאיביות,
חינוך הילדים לחיות באירופה או באמריקה כי כאן יש אזור סכנה ,זו ממש בגידה בעם. כך יכול לחשוב רק אדם שאינו מאמין בעם ישראל וביהדות.
והפתרון הוא כמובן במערכת החינוך.
איני מאמין שאותך ניתן לחנך מחדש.אבל לדעתי אכן רצוי שתמצא את מחייתך בחו''ל ולא תשחית את הדור הבא ,בעידוד המחשבה שעל קושי יש להגיב בנטישה.
על מערכת החינוך 7082
א. מי זאת הרות פז הזו? השם שלה מוכר לי אבל אני לא מצליח להחליט מאיפה. באיזה בית ספר היא מלמדת?
ב. אף אחד לא מחנך את ילדיו לחיות בחו"ל רומן דיבר על הענקת הטוב ביות לילדיו, ולדעתו את זה הוא יוכל לעשות בחו"ל. הרצון לעשות את המקסימום למען הצאצאים הוא נעלה בעיני יותר מדבקות במולדת. לדעתי הוא טועה וניתן להעניק לילדים חינוך מעולה בארץ. כמובן שאסור להסתמך לצורך כך על מערכת החינוך הציבורית בלבד אבל אני חושב שזה תקף בכל מקום בעולם. בכל אופן חינוך לבחירה חופשית תוך לקיחת אחריות לתוצאות, בכל תחום (כולל בחירת מקום מגורים), זה חינוך טוב.
ג. האשמה בבגידה אדם שלא רוצה לחשוף את ילדיו לצדדים השליליים במערכת החינוך זו כמעט הסתה. אני מקווה שרומן יישאר לחיות בארץ וימצא את הדרך להעניק לילדיו ולעצמו את התנאים הטובים להתפתחות שהוא היה רוצה.
רות פז 7138
רות פז היא המורה הכי חשובה/פופולרית/טובה לתנ"ך בבית הספר להנדסאים שברמת אביב. ידועה בהרגליה כגון הבאת כל פירוש אפשרי לפסוקים סתומים (למשל, חמישה פירושים שונים ל"הלא אם תיטיב שאת וגו"'), מובאות מחז"ל ומהאגדות, או דוגמאות מפורטות מעל ומעבר למה שאי פעם מישהו יצטרך לדעת (אני זוכר שפעם היא הסבירה רבע שעה את *הרקע* לפסוק מסוים, רק כדי שהיא תוכל להדגים בו עקרון של "כלל שאחריו פרט").
כללית מתוך 45 דקות שיעור (50 לעתים קרובות) בערך 10 דקות היו מוקדשות לחומר שמשרד החינוך ציפה שנלמד. כל השאר היה לידע כללי.

היא גם היתה מורה שבאמת היה נחמד להיות ה-Teacher's Pet שלה :)
רות פז 7196
זה מסביר את העניין. אני פשוט הייתי תלמיד של נציץ. בגלל זה השם מוכר אבל אין הכירות אישית.
על מערכת החינוך 508753
נראה לי שהמגיב מבלבלך בין אברהם בורג ודעותיו לבין דמות שהיא בדיוק ההפך ממנו -ד''ר יצחק זקס

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים