זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7049
באופן כללי, ה''מאמר'' מבולבל למדי.
לא ברור כיצד בדיוק מציע הכותב לעודד עלייה לישראל. כעיקרון, חוץ אולי מיהודי איראן, כל יהודי שרוצה לעלות לישראל יכול לעשות זאת. ממשלת ארה''ב לא אוסרת על אזרחיה היהודים לעלות ארצה, ומארצות חבר העמים עולים בשנים האחרונות יותר לא-יהודים מאשר יהודים.
יותר מכך, משאבי המדינה מוגבלים ובפרט מים וקרקע, כך שלא בטוח שגידול באוכלוסייה הוא דבר כל כך טוב לישראל. גידול צריך להיות מבוקר תוך כדי פיתוח משאבים חדשים (מתקני התפלה, בנייה לגובה וכדומה)
מה שנחוץ לנו הוא להפוך את המדינה למקום טוב יותר לחיות בו, ורק אז אפשר יהיה לשכנע את מיליון היורדים הישראלים בחו''ל (או סתם יהודים אמריקאיים) לעלות לארץ - עלייה שמבחינת רובם משמעותה כיום ירידה ברורה ברמת החיים.
וזהו החיסרון הגדול ביותר של אוסף ההגיגים הזה - הוא לא מציע שום פתרון ממשי וברור ולא מסביר כלל את הקשר בין הגידול באוכלוסייה לשיפור המצב.
זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7183
אולי באמת הנחתי שיכולת הבנת הנקרא היא גדולה יותר ,והייתי חייב להבהיר יותר את הקשר בין שני חלקי הכתבה.
כאשר אני מתריע על מערכות המצויות בקריסה.אני פונה לכולנו,במעורבות יתר ושמירה על איכות חיים נביא את העם היהודי לרצות לחיות איתנו.

הטענה על חוסר מקום כבר הושמעה על אנטישמים מובהקים בזמן המנדט הבריטי ,כאשר טען הלורד פיל [אם איני טועה] שבישראל אשר בה חיו אז חצי מיליון תושבים אין מקום לעוד סיכה.
תיאוריה זו כבר הופרכה, שרק יגיעו הנה כל אחינו
זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7187
חוסר המקום מורגש יותר ויותר - כבר אין די מים בלא להתפיל או לייבש את החקלאות. ואם זה כך כעת כשיש 6.3 מיליון תושבים, מה יהיה כאשר יהיו 10 מיליון (כמובן ללא הפלסטינים ביש"ע)?
גם מרחב קרקעי לבנייה כבר אין בשפע אלא אם כן בכוונתך לחיות בלי ריאות ירוקות במדינת-עיר חנוקה.
כיוון שאחי לוחץ לקבל משאב אחר שאינו נמצא בשפע בבית (זמן אינטרנט) אקצר הפעם בתגובתי...
זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7204
איזה רעיון מבריק! כתבת מאמר שאינו יותר מאוסף הגיגים אקראיים, וכעת אתה טוען כי הבעיה היא למעשה בנו - הקוראים - שכפי הנראה איננו משכילים מספיק על מנת להבין את כתיבתך. אכן, התנהגות אקדמית למופת. ראוי היה כי:
1. תנסה לקשר בין נתונים שהבאת לבין המסקנות שאתה מסיק מהם - דבר הנראה כרגע כמעבר ליכלתך, אם נשפוט ע"פ המאמר והתגובות שפרסמת.
2. תמעט בשימוש בנתונים רגשיים/דמגוגיים שאין להם ולא כלום עם ההגיון או המציאות - ע"ע תגובתך לטיעון חוסר המקום.
3. תפסיק להשתמש בתארך כקרדום לחפור בו, כיוון שכבר הפגנת בפנינו מה שוויו האמיתי של תאר זה.
זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7245
מר יניב הנכבד.

העובדה שד''ר זקס אינו מסתיר את תוארו האקדמי אינה מצדיקה את האשמתך שהוא משתמש בו כקרדום לחפור בו. נהפוך הוא. עד כה הבליג ד''ר זקס על כל העקיצות בסגנון ''מה אתה חושב לעצמך, יא חתיכת אינטליגנט'', הזרות לרוח ''האייל''.

ואני אינני תומך בדעותיו של ד''ר זקס. לדעתי הדת והפולחן הדתי צריכים להיעלם מהעולם (אין לי אשליות שזה יקרה בקרוב).

בקיצור - בואו נחזיר את הדיון לפסים אייליים מקובלים.
זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7366
''עד כה הבליג ד''ר זקס על כל העקיצות...'' - אולי. ואולי, אללי, לא היה ביכלתו לענות להן.
ובכל מקרה - מתקשה אנכי להבליג לנוכח ''מאמר'' כגון זה הנתון למעלה, ודמיוני כמעט וכושל בחיפוש אחר מילות תואר מעליבות מספיק. ואם ב-''פסים אייליים מקובלים'' עסקינן - כולי תקווה כי ''מאמר'' זה הנו מעידה חד פעמית מצד העורך, וכי לא נחזה בעוד שכמותו באתר זה.
זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7379
מה אתם רוצים? הכותב לא התייחס כלל לעובדה שהוא דוקטור, ואתם נטפלים לנקודה הזו כמו יתושים לדם. כמה עלוב.
זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7382
לא, זו לא ''מעידה חד פעמית''. דעותיו של זקס, הגם שהן נובעות יותר מהכיוון הרגשי ולא מהרציונאלי, הן עדיין לגיטימיות - או, למצער, נפוצות בשיח הישראלי - ועל כן אין כל סיבה שלא לכלול אותן בין כלל הדעות המובעות באייל הקורא.
עכשיו, אם תואיל בטובך ללכת למאמר של אסף עמית, מעניינת אותי דעתך בעניין, בתור מוזיקאי. הנח לדוקטור לעת עתה.
זה מאמר או אוסף הגיגים ? 7384
יתכן כי דעותיו לגיטימיות, ואפילו נפוצות בחברה הישראלית (מה נורא), אולם דבר זה אינו פוטר אותו מחובת היכולת לכתוב מאמר כהלכתו, ועל כך זועק אנכי. בין אם הדעה שמאלנית, ימנית, רגשית או לוגית, נראה לי כי אמור להיות סף תחתון מסוים שמתחתיו אין מאמר אמור להתקבל, חד וחלק. גיבוב כגון זה הנתון למעלה נראה כאילו יצא מתחת ידיו של תלמיד בית ספר יסודי או גרוע מכך. עצוב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים