נו אז מה? 707
אז עליתם על עוד רמאי, עוד נבל גנב מהמדינה.
הוא הראשון? הוא האחרון? הלוואי!
אז נכון שיש לצערנו הרב לא מעט בני"ש שמזייפים. אבל צריך להבדיל בין לבין., יש ישיבות שנקראות תקצביות ומאוכלסות בעיקר בפליטים מישיבות אחרות הבחורים נמצאים שם ולא לומדים אבל רוב הישיבות מאוכלסות לחלוטין.

אמנם נכון שהפיתוי לכוללניק לגלח מהצד הוא עצום אבל מכאן למסקנה שכל הכסף המופנה לישיבות הוא בחזקת גזול יש מרחק כרחוק מזרח למערב.
העוול שנעשה לנכים הוא עצום אבל אם מקצצים מלימוד התורה יבואו לומדי התורה ויתבעו לקצץ דווקא בתרבות, מה תגיד אז?
ברי שהטיעון הלז דמגוגי.

ואגב למרות נסיוני המועט על פני הכדור הזה למדתי כלל חשוב : כשאדם מקדים התנצלות ליצירה או נאום הרי היא החזקת דפוקה, כשהוא מקדים "עם כל הכבוד" הרי שעלבון מתקרב, ואם הוא מסיים "בלי להכליל" הרי במידה זו או אחרת הוא מכליל או לפחות רואה את התיקנות כחריגה.

אהה ועוד דבר קטן : אתה לא באמת חושב שאין טעם במשרד הדתות?
עושק, שוד וגזל 710
הגניבה המשמעותית, פוגל, אינה עיסוקו הבלתי חוקי של אדם זה או אחר במסחר בדברי קודש והעלמת מס. הגניבה עליה יצא הקצף היא התקצוב חסר הפרופורציות של הישיבות ושאר מוסדות הדת בארץ. אין כל סיבה הגיונית מדוע צריכה המדינה לשלם ללומדי התורה, ואף לדאוג להם לדיור. ילכו אלה ויעבדו מעט - מן הסתם יכניס בהם הדבר מעט דרך ארץ.
באשר לטיעונך המוזר בנוגע לתקציב התרבות - לו היתה התרבות בארץ מקבלת שמינית מתקציב משרד הדתות, היו לנו קולנוע ישראלי איכותי, סדרות טלויזיה איכותיות, תיאטרון, מוסיקה וספרות במחיר שווה לכל נפש... דברים המועילים לחלק נרחב בהרבה באוכלוסיה. לו היינו נותנים עוד שמינית למשרד החינוך, נתן היה להשקיע במורים איכותיים, תנאי לימוד הגיוניים, מבנים ללא סכנת קריסה - לכל האוכלוסיה, לא רק למיעוט! ובעוד שמינית אולי נתן היה לעשות משהו בנוגע לשכר הלימוד באוניברסיטאות - ובכך להגביר את השוויוניות ולהועיל לכולם. ובשמינית אחרת, נניח, לעשות לשיפור מצב הכבישים בארץ, העומד בכי רע. *לכולם*!
ולאחר שלקחנו ארבע שמיניות, עדיין נשארו למשרד הדתות שמונה מאות מליון ש"ח!
האם אתה מבחין באי-הגינות מסוימת כאן?
נו אז מה? 728
מצטער אני אם הסייג שהצבתי אינו מספק אותך, אך הוא בעינו עומד - לו היה מדובר באדם הפועל לבדו, ניחא. הצרה היא כי יש רב המשתף עימו פעולה ומשמש לו כיסוי, וכי עסקיו הם בפירוש ובבירור בלתי חוקיים, ובכל זאת זוכים לדרישה גבוהה מצד האוכלוסיה הדתית באשדוד. סיוע לדבר עבירה, כידוע לך, גם הוא עבירה, ולכן המקרה הנ''ל הוא כן עקרוני.

הוא לא מהווה דוגמא לכולם, אבל הוא כן מהווה דוגמא מציקה לדבר שקורה יותר מידי פעמים.

מבחינתי, כל רמאי כזה שנחשף הוא סיבה למסיבה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים