עוד כמה מילים 707827
רק עכשיו קראתי כראוי את המאמר הנפלא הזה. לצערי אין לי "חוש" לשירה - כלומר, כאשר המלים אינם פשוטות דיין, איני מבין מה הן אומרות, ואם כן, אז רק את הפשט שלהן - זאת למעט חריגים בהם השקעתי מאמץ או שקיבלתי את פירושם ממקור חיצוני. כך שהיעדר תאימות בין המילים לבין הלחן מעולם לא צרמו לי. לפחות עד כה (:
באשר ללחן של "סוף שבוע בכפר" - הוא אכן של מאיר אריאל.
שיר שפחות ידוע שאת מילותיו כתב אריאל הוא "הולכת ממך", בביצועה של שרון חזיז. השורה "אם כן למה זה אנכי" לקוחה מבראשית פרק כ"ה: וַיִּתְרֹצְצוּ הַבָּנִים, בְּקִרְבָּהּ, וַתֹּאמֶר אִם-כֵּן, לָמָּה זֶּה אָנֹכִי; וַתֵּלֶךְ, לִדְרֹשׁ אֶת-יְהוָה.
ילדתו שלו 707828
היום מתפרסם ב"ישראל היום" ראיון עם בתו של אריאל ומתוכו: "רציתי רק דבר אחד: הורים רגילים, כמו של כל הילדים". ועל צאת אלבומו הראשון: "למה אתה לא יכול להיות כמו להקת כוורת? למה אתה שוב מוזר ואחר? אז עוד לא חוויתי גאווה מהאבא שלי".
ילדתו שלו 707830
לטובת מי שלא נכנס לקישור, כדאי לציין שהמשפט שבחרת בפינצטה איננו מאפיין כלל את חווית ההורות של בתו של אריאל.
מקריאת הכתבה דוקא עולה תמונה חיובית מאד שלו כהורה, וכפי שביתו זוכרת ומתגעגעת הוא היה אב חם, אוהב ותומך - גם אם מוזר ולא שגרתי.
לאור הציטוט הקצר שלך הצטיירה ברוחי תמונה משפחתית אחרת מאד, קרובה יותר למשפחה אחרת שלאחרונה נפרשה על מסכינו - משפחת דיין. צפייה דוקומנטרית מומלצת אגב, אם גם אכזרית קצת בחשיפתה את האומללות וחוסר התפקוד ההורי לנגד התהילה התקשורתית והלאומית.
ילדתו שלו 707850
אכן. ציטטתי רק משום שזה שיעשע אותי, לא כי זה מייצג.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים