סתם סיפור 70805
את הסיפור הבא שמעתי כמור"ק במהלך קורס מאבטחים, שעברתי בצעירותי העשוקה. אין לי מושג עד כמה הפרטים האמורים נכונים.
בשנת 94, בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים הגיעה בנסיעה מהירה מכונית מכיוון גבעת התחמושת, חצתה את הצומת לכיוון שועפט - רמאללה, (אז עוד לא היה כביש עוקף) סטתה לימין והתנגשה בתחנת האוטובוס תוך תוך פגיעה באנשים, שעמדו בתחנה, חלקם תושבי ירושלים וחלקם מתנחלים. על העובדות האלו לא היה ויכוח. הנהג הפוגע ניסה לצאת מהמכונית ונורה למוות ע"י האנשים במקום (כאמור, חלקם מתנחלים, שהיו חמושים) וגם על עובדה זו לא היה ויכוח. הנהג זוהה כאזרח ארה"ב ממוצא פלשתינאי, שלדברי משפחתו בא ל"ביקור מולדת" של שבועיים, (היה לו כרטיס חזרה) הרכב נשכר על ידו בירושלים תוך שימוש בפרטיו האמיתיים וברכב נמצאו הקניות, שעשה באותו יום. המשפחה טענה, שלא יתכן שמדובר בפיגוע אלא בתאונה תמימה, ושהנהג נרצח ע"י המתנחלים.
המשטרה חקרה את הנושא תקופה לא קצרה ורק לאחר דרישה אמריקאית לקבל את תוצאות החקירה הודיעה המשטרה, שהנהג היה מחבל וביצע את הדריסה בכוונת זדון.
המדריך בקורס סיים את הסיפור במילים: "אני לא יודע אם הנהג היה מחבל או לא, אני כן יודע, שחמישה אזרחים נפצעו מהירי הפרוע וחסר האחריות של אותם גיבורים."
סתם סיפור 70811
רגע, רגע (ובלי דודלי).
מה עניין זה אצל זה - במקרה האחרון, נורה אדם שלא פגע באף-אחד. במקרה שאתה מתאר כאן, נורה אדם שהרג (או פצע?) חמישה אנשים.
הלו - רק לי נדמה, שיש כאן קצת הבדל??

דורית.
סתם סיפור 70816
חמשת האנשים שנפצעו, גם הם לא עשו שום דבר ונפגעו מיריות האזרחים, שנכחו במקום והחליטו, שמדובר בפיגוע והרגו את הנהג.
אם אני זוכר נכון, מהדריסה (פיגוע או תאונה) היתה הרוגה אחת וכמה פצועים.
תנסי להבין את הנקרא לפני שאת עונה.
סתם סיפור 70833
ובכל מקרה, הוא נורה לאחר שהמכונית נעצרה, כלומר כאשר כבר לא הווה סכון.
סתם סיפור 70835
לפי מה שאני זוכר, הסיפור הזה קרה ב96', במהלך גל הפיגועים הגדול(שבגללו פרס הפסיד את הבחירות), ולפי התקשורת לפחות אני זוכר שנטען בברור שהיה מדובר במחבל.
סתם סיפור 70860
אני לא רוצה (ולא יכול) להתחייב על התאריך, יתכן שאתה צודק.
התקשורת אכן אמרה מלכתחילה, שמדובר במחבל.
את הטענה ההפוכה, כאמור, שמעתי רק במהלך קורס המאבטחים אותו עברתי, ושוב, אינני יכול לערוב לדיוק. בכל מקרה, זאת לא הנקודה. הנקודה היא שימוש לא אחראי ולא מקצועי בנשק.

אז הנה סיפור אחר, אותו קיבלתי כתחקיר ארוע ואני משוכנע בנכונות כל פרטיו.

בשנת 96, מאבטח במדים של תחנת האוטובוס המרכזית בעפולה (היו אז כאלו ברוב הארץ) זיהה אדם חשוד. החשוד היה בעל עור כהה, זקן ארוך ותיק גדול על גבו. המאבטח ניגש אליו וביקש תעודה מזהה ונענה (בעברית צחה) בתשובה מעליבה ובוטה. (לפי ההנחיות, אם נענים בגסות ובחוסר שיתוף פעולה, ברגע שמתברר, שהחשוד אינו חשוד יותר יש לנתק מגע)
המאבטח הודיע לבחור, שאם לא יזדהה, הוא לא יעלה לאוטובוס. הבחור דחף אותו וניסה לעלות לאוטובוס, המאבטח (שלפי עדותו במשטרה כבר הבין, שמדובר ביהודי) הפעיל כוח פיזי מתון על מנת למנוע ממנו לעלות לאוטובוס והבחור בתגובה בעט באשכיו של המאבטח. המאבטח שלף את האקדח ודרך אותו, הבחור זרק את התיק ונמלט בריצה מהמקום. (הוא אמר למשטרה אח"כ: "אני לא מתעסק עם משוגעים")
המאבטח החזיר את האקדח (הדרוך) לנרתיק, פלט כדור ונפצע קל ברגלו.
סוף ארוע.
סתם סיפור 70869
נו, לפחות יש מוסר השכל- טימטום היא עברה הגוררת עונש (ברמה הקוסמית?)
החטא ועונשו 70871
המאבטח הנ''ל גם פוטר באופן מידי, כמובן.
סתם סיפור 70873
סוף-סוף מישהי נבונה, לשם-שינוי!!
סתם סיפור 70877
(מסמיקה בעונג)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים