משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 708288
נראה לי שבהתייחס לפרשת ה''אונס'' בקפריסין, יש לרשויות אכיפת החוק והחקירה בישראל הרבה מה ללמוד ממקביליהם בקפריסין. אצלנו מרגע שהמשטרה והפרקליטות נעצו את שיניהם בחשוד, הם מפסיקים בו ברגע לחפש את האמת, ולבדוק את עצמם, ורואים את תפקידם אך ורק בהפללת החשוד. שחרור חשודים שסיפורם התגלגל לראשי הכותרות בתקשורת תוך שלש שעות מרגע שהתבררה האמת לא ייתכן אצלנו. כזכור, ישב החשוד ברצח בברנוער עוד מספר שבועות בכלא אחרי שהחשדות כנגדו קרסו, כאילו לא יכלו החוקרים להאמין שבכלל ייתכן שהם טעו. הפרשה בקפריסין מציגה עולם אחר לגמרי, הרבה יותר צודק בתחומים האלה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 708343
אונס בת ה-‏7: הפרקליטות החליטה לחזור בה - הנאשם ישוחרר

משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 708344
כמה זמן היה עצור ומתי הייתה נקודת הזמן שבה התברר שאין ראיות נגד?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 708374
הצעירה הבריטית טוענת שמשטרת קפריסין לחצה עליה לאמור ששיקרה ומנעה ממנה פגישה עם עו"ד. מזכיר את מה שקורה אצלנו בשטחים הכבושים.

משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 708376
איה נאפה נמצאת לא רחוק מבסיס של שרידי הכיבוש הבריטי של קפריסין (והיא נשארה בקפריסין היוונית בזכותו).
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 708378
אולי הקפריסאים רוצים להתנקם בבריטים.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 708386
ממש מזכיר. הכה בי כברק.
אגב, ללא קשר למלפפונים כבושים, אתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה, אבל אני בטוח שהחוקרים הקפריסאים היו ''מתים'' להרשיע את הנערים. בסך הכל זה טבעם של העוסקים בדברים האלה, אבל פשוט הסרטים המצולמים ויתר העובדות למדו אותם שאין להם במקרה הזה סיכוי. אני הללתי אותם על כך שאחרי שהבינו את האמת מיהרו לשחרר את הנערים ולא החזיקו אותם עוד קצת כפי שבוודאי היו עושים אצלנו. וכיוון שבכך אני מאמין אני גם מאמין שהבריטית הצעירה שיקרה מתחילה ועד דבריה אלה עכשיו.
האם אכן הם שונים? 708388
"פרקליטי הנאשמת בבדיית האונס: הודאתה הוכתבה לה, היא נחקרה בהשפעת תרופות

עורכי דינה של הצעירה טענו כי החוקרים בקפריסין הציגו בפניה כמה סיבות להגשת תלונת שווא, והיא נדרשה לבחור מתוכן תחת איומים. עוד טענו כי השוטרים איימו להאשים אותה גם בהעלבת שוטר אחרי שאמרה "אתם בטח פאקינג צוחקים"".

האם אכן הם שונים? 708390
עכשיו עולה הערפל המשפטי-תקשורתי ואופף את האירוע.
כרגיל, התוצאה המשפטית היא לא העיקר. החינוך שהנערים האלה קבלו מההורים שלהם הוא העיקר.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710314
מסתבר שהמשטרה הקפריסאית לא עשתה את תפקידה כתוצאה מתפיסות שוביניסטיות: התעלמה מראיות שונות, נמנעה לתעד חקירות, התייחסה אל המתלוננת שנהפכה לנאשמת באגריסיביות ומנעה ממנה גישה לעורכי דין והפיצה כמיטב המסורת של תוכי פוטין, ארדואן, נתניהו וטראמפ דיווחים שקריים על עברה. כל זאת פעל לטובת ה"ילדים של כולנו". אבל נקווה שהצדק עוד יצא לאור.

משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710316
אני תוהה אם חוץ מ"היהודים רעים. שונאיהם טובים." שאתה משנן לעצמך כל הזמן בראשך אתה גם מנסה לחשוב בצורה הגיונית ולהבין מה בעצם קרה. הרי הנערים נעצרו בידי המשטרה הקפריסאית ונחקרו. באותו זמן איש, ואני בטוח שגם אתה, לא שיער שתוך זמן קצר לפתע יתהפך הגלגל. איך קרה המהפך הזה? האם החוקרים קבלו מסר בהול מנתניהו או טראמפ או מישהו רע אחר באלה המלים: מה קרה לכם? שכחתם שיש לכם תפיסות שובניסטיות? ואז הם נזכרו שבעצם הם שובניסטים ומהרו לשחרר את הנערים ולעצור את המתלוננת. איך אתה מסביר את המהפך?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710318
אני תוהה עד כמה חוסר ההבנה והמקובעות שלך פוגעים בצורת הראייה וההגיון שלך. לא אמרתי שהמשטרה הקפריסאית הושפעה ממישהו אלא הזכרתי את הטון המנהיגותי השולט כעת בעולם כמאפיין את עידן הfake news שהם נבנים ממנו, מאפיינים אותו במעשיהם ובאישיותם ותורמים לו לא מעט. המשטרה הקפריסאית, כפי שמסתמן מהכתבה המקושרת, נגועה בתפיסה פטריארכית שבה הגבר עליון על האישה וכל תלונה על אונס או הטרדה מחשידה אותה כ"אשמה" או כשקרנית. אין כאן מהפך אלא גילוי עובדות שלא צויינו או לא קיבלו חשיפה מספקת לפני כן. נראה שאתה מיהרת להצדיק את הנערים החשודים כתוצאה מתפיסותיך הלאומניות ו"העולם כולו נגדנו" אז טול קורה מבין עינייך.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710322
מיהרתי להצדיק את הנערים? מתי? עד כמה שזכור לי הייתי בטוח באשמתם כשנעצרו, אבל שיניתי את דעתי מששוחררו, כי חשבתי שלא ייתכן שחוקרי משטרה סטנדרטיים ימהרו לשחרר את טרפם סתם כך, אם לא ברור להם לחלוטין שהשחרור מוצדק. אגב, אתה מסתמך על דברי הסנגורים של הנערה. לו היית שואל אותי מה יגידו הסנגורים טרם שהשמיעו את קולם, הייתי ממציא טקסטים דומים מאד לאלה שפורסמו. אי אפשר היה לצפות מהסנגורים של הנערה לדברים אחרים. כשדיברתי על "מהפך" התכוונתי למהפך שגרם למשטרה הקפריסאית לשחרר את הנערים. איני בטוח מתשובתך שכך הבנת.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710317
אגב, מה דעתך על מעצר הישראלית ברוסיה? מי כאן הטוב ומי כאן הרע?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710319
מצער אותי מאוד מעצרה של נעמה יששכר ואני מקווה שתשוחרר בהקדם. בניגוד לישראלים רבים, אין לי חיבה יתירה לפוטיניזם. יחד עם זאת, מכיוון שהודתה בנטילת הסם אין כאן חשד שהוא הושתל אצלה והיא עשתה שטות בהעברת דבר כזה בשה תעופה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710323
טוב. במקרה זה יש לנו אותה דעה בדבר מי ''הטובים'' ומי ה''רעים'', אבל בניגוד לך איני בטוח ממש במאה אחוז שהסם לא הושתל אצלה. אם עקבת אחר דעותיי היית צריך לדעת שהדבר הכי פחות אמין בעיניי הוא הודאת הנאשם. אני לא מדבר רק על הודאות במשטרה, אלא גם הודאות בבית המשפט. לפעמים האינטרס של הנאשם הוא להודות הודאת שווא. במקרה הרוסי שבו מערכת המשפט כולה בנויה על שקרים ושוחד, לא קשה לנחש איך יכול להיווצר אינטרס כזה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710326
כמובן אבל כאן נראה לי שההודאה ניתנה בכנות.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710504
עם כל הזעם המוצדק על תקופת המאסר הלא פרופורציונלית שקיבלה נעמה יששכר במדינה עם שלטון לא נאור, צריך לזכור ולהזכיר שגם אנחנו לא צדיקים: אזרחית ירדנית בשם היבא אל לבדי שבאה לגדה להשתתפות בחתונה, נעצרה ונמצאת במעצר מנהלי ללא שום הצדקה. ראוי שהתקשורת תתעסק בעיניינה באותה עוצמה ותדירות (מוצדקות כמובן) שבהן היא מתעסקת בעניין נעמה יששכר.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710513
ההבדל המהותי בין שני המקרים הוא שבמקרה של נעמה, מטרת המעצר סחיטה, ואילו במקרה הזה יש מן הסתם חשד בעבירות ביטחוניות שבצעה הנעצרת עצמה. למרות ההבדל איני תומך במעצר המנהלי שלה. אם יש כנגדה הוכחות שיגישו כתב אישום נגדה ואם אין שישחררוה. אני לא אוהב את מוסד המעצר המנהלי בכלל, ובמפרט כשמדובר באזרח זר שנעצר במעבר הגבול. זה ממש לא נראה טוב.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710522
איזה עברות בטחוניות? היא תושבת ירדן. ככל הנראה יש כאן סחיטה לגבי קרוביה ומכריה. ובמקרה של נעמה שגם הוא סחיטה כמובן ישנה עבירה פלילית.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710524
קשה לי לחשוב על איזה שהוא סוג של סחיטה שאתה מתכוון אליו. בשב''כ אומרים שהיא חשודה בעבירות של קשר עם החיזבאללה. אני כמובן לא יודע אבל אני מנחש שמדובר אכן בחשד (למשל בגלל הודאה של איזה סוכן שהשב''כ לא רוצה לחשוף), ולא בסחיטה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710860
ייתכן שהיא והאזרח הירדני הנוסף נעצרו במטרה להפעיל לחץ על ממשלת ירדן להסכים לעיכוב העברת השטחים שנועדו לקבלם במסגרת הסכם השלום. אם זה אכן כך, יש כאן מעשה נבלה כפול.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710862
ייתכן גם שהמעצר נבע מדרישה סחטנית של חייזר מגלקסיה אחרת אתו מקיימת הממשלה קשר סמוי.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710864
טראמפ הוא לא מגלקסיה אחרת והקשר שמקיימת איתו הממשלה הוא לא סמוי.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710866
נכון. גם אני ואתה לא זו בלבד שאיננו מגלקסיה אחרת, אנחנו אפילו לא מקיימים קשר עם הממשלה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710859
היבה אל לבדי ןעבדאלרחמן מרעי, אזרח ירדני נוסף שגם נעצר ללא סיבה רשמית, שוחררו הבוקר. למזלם, בניגוד לפלסטינים, עמדה מדינה שדרשה ולחצה למען שיחרורם. ואנחנו, כמאמר המשורר, לאן נוליך את החרפה?

#די_לכיבוש#
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710328
לא שמעתי בינתיים טענות שהיא הואשמה שלא כדין, אלא שהעונש מאוד לא פרופורציוני. שבנסיבות דומות (כמעט אקס-טריטוריה) מתעלמים (ומעבירים את המידע הלאה) או נותנים עונש קל יותר.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710336
תאר לעצמך שהיית סנגורה, והאינטרס שלך היה להביא לשחרורה בהקדם, והיית בטוח שאכן הסם נשתל בתרמילה כדי לאפשר שתהיה קלף מיקוח. כשאתה עומד מול המנגנון הזה שלא מהסס להמית אוליגרכים ואחרים בעזרת נוביצ'וק או כל מיני דברים מסתוריים אחרים, ושממציא סיפורים על מטוסי קרב שלנו שמתחבאים מאחורי המטוס המסכן שלו כדי שיהווה מטרה במקומם. וברור שכאשר נותנים עונש כה כבד על עבירה כזאת, שתילת הסם היא רק עוד חלק מאד קטן של המבצע. למה להם לחכות עד שבמקרה תעבור נערה תמימה עם סם בתרמילה כשאפשר להבטיח שתהיה שם אחת כזאת כשצריך? כסנגור שרוצה להביא לשחרורה בהקדם האם היית מייעץ לה לצאת כנגד המנגנון הנורא הזה ולהאשימו בפשע כזה? זה היה עוזר לה?
אני לא אומר שאני בטוח שהושתל סם בכליה, אבל אני לא שולל אפשרות כזאת על הסף.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710337
לא. אבל הייתי מייעץ לסנגור להשתיל את הטענה הזו אצל מקורביה במקרה שהיא נכונה כדי לצבור אהדה רבה יותר מבית. זה לא עולה יותר מדי.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 710330
נראה לי שהמקרה הזה מציית לפתגם, לפיו הטפשות מנצחת את הרשעות.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712864
שמעתי היום ברדיו לפחות פעמיים כי תמורת העלמה יששכר, ישראל תצטרך להעלות מס לנאראטיב האסטרטגי של רוסיה בדבר חלקה המכריע בהכרעת גרמניה הנאצית.
הדיווח הזה מלמד בעיקר על בערותם של הכתבים. אם המחיר שנתניהו שילם לפוטין היה להצהיר הצהרה היסטורית שהיא במקרה גם אמת היסטורית יותר ממקובלת, הרי שהוא עשה עסקה מצויינת ואפשר להזמין כבר עכשיו את משפחת יששכר להדליק משואה ביום העצמאות.
מה שהכתבים האלו לא יודעים הוא שמלחמת הנאראטיבים היא בכלל בעניינים אחרים, כמו תרומת הפולנים לשואת יהודי אירופה ובעיקר חלקה המשמעותי של בריה''מ בפרוץ המלחמה.
לדעתי, צריך גם מידה גדושה של תמימות להאמין שרוסיה תסתפק במחוות מן הסוג של נאראטיבים היסטוריים ולא תדרוש מחיר יותר מהותי תמורת העסקה.
אני במקום המשפחה גם לא הייתי ממהר לחגוג. הדרך היחידה בה יכולים הרוסים לרדת מן העץ מבלי לבזות את ''עצמאות'' מערכת המשפט שלהם היא באמצעות חנינה של פוטין. אם העסקה כבר גמורה וחתומה, אני לא חושב שיש משהו שמונע מפוטין להודיע ברשמי שעניין החנינה יבדק.
ההרגשה שלי היא שהרוסים ימשיכו להחזיק בה, עד שירגישו כי קיבלו תמורה ראוייה בעבורה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712866
לפי כל הרמזים היא אוטוטו משתחררת, ובינתיים נאמר משהו על העברה בטאבו של איזו כנסיה רוסית בירושלים מגוף רוסי אחד שממשל פוטין לא תומך בו לגוף אחר שהממשלה הרוסית מכירה בו. לו הייתי צריך להמר הייתי אומר שהיא תוך מספר ימים בבית. אבל לך דע. אני לא יודע אם אני מומחה למשהו, אבל לרוסים ופוטין בטח לא.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712870
נחיה ונראה.
לגבי הרכוש הרוסי בירושליים, גם זה לא נראה לי מחיר מופרז. נכון שמדובר בקן צרעות שעדיף לא להתקרב, אבל אם לרוסיה יש טענות בנושא, ממילא ישראל תצטרך להגיב באופן כזה או אחר, עם יששכר ובלעדיה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712867
ובצאתי נתקלתי בזה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712897
מתסמיני הדור - איך פרשת האלחנן טננבאום דה לא שמאטע של היום הופכת לפסטיבל תקשורתי שקושר כתרים רק כדי לפאר ראש ממשלה שמוכן לשלם מחירים גבוהים כדי לקבל כותרות, בעוד זו המקורית - שכנראה היתה בכל זאת חשובה יותר להחזרה מבחינה בטחונית - כבר בזמן אמת ברור היה שהיא ממש לא משהו להתפאר בו.

לו הייתי יותר ציניקן וחובב קונספירציות, הייתי מספקלץ שמראש כל הענין תוכנן על ידי נתניהו ופוטין, שכן הרי בסוף כולם יצאו מורווחים, חוץ מהנערה הקצת טיפשה אבל מאד מסכנה שעל גבה כל הגיבורים הגדולים האלה קוצרים תשואות ורווחים פוליטיים.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712902
אני מסכים איתך, אבל זה קצת ביקורת על ה"עם". אאל"ט היה זה ברכט שאמר שאת העם אי אפשר להחליף.
אני מוטרד יותר מכך שאיננו יודעים את העלות האמיתית של העסקה בזמן שהתועלת אינה ציבורית אלא מפלגתית ואפילו אישית לתדמית הבחירות של נתניהו.
לישראל יש היסטוריה של עשיית עסקאות לא טובות והסתרת המחיר. למשל, בפרשת החזרת זכריה באומל ז"ל שרק כעבור זמן התגלה ששחררו אסירים חיים תמורת גופה ועוד בהליך עוקף ממשלה.
כרגע העסקה נראית מוצלחת למהדרין. לומר שרוסיה והצבא האדום תרמו באופן מכריע להכרעת הנאציזם, זה לא מחיר בכלל. ואפילו אם ישראל צריכה לעשות מספר מהלכים בעניין הרכוש הרוסי בארץ שהיתה מעדיפה לא לעשות, גם זה לא נורא. עניין הרכוש הרוסי בארץ הוא לפתחה של ישראל עם או בלי נעמה.
מה שמטריד הוא שהמחיר האמיתי לא נחשף לנו. ועוד יותר מטרידה התהייה האם ביבי בודק את טמפרטורת הסביבה לקראת עסקה ל"שחרור" חלקי הגופות שמחזיק החמאס?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712905
אני רואה את הפרשה הזאת בשונה לגמרי מהאופן שאתה רואה אותה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712907
לא התכוונתי לפרט את האופן שבו אני רואה את הפרשה, אבל מעיון קצר ראיתי שכבר כתבתי זאת מדובר ב תגובה 710336
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712916
מצטער. לא רואה את הקשר בין מה שכתבתי לשום דבר שכתוב בתגובה ההיא.
בכל מקרה, אם היא תשוחרר בעוד ימים אחדים, כפי שאתה חושב, יהיה אפשר לשאול אותה אם הפלילו אותה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712920
זה נכתב להפונז
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712921
בטוח ישאלו אותה, אבל לא בהכרח היא תענה את התשובה הנכונה. העסק הזה יכול להיות מאד מורכב.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712948
דוקא לפי התגובה שקישרת נראה שאתה חושש מהפללה, שגם אני לא פסלתי על הסף בתגובתי.
נראה לי שזה דוקא עולה בקנה אחד עם הכיוון המרכזי שלי, שהנערה היא קורבן שהפוליטיקאים מקריבים לטובתם האישית.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712949
ההבדל ביני ובינך הוא שאתה כולל ב"פוליטיקאים" לא רק את רוסיה אלא גם את ישראל. אני איני חושב שמדינת ישראל הייתה מנסה לגרוף איזה שהוא הישג על ידי מעצר אזרח של מדינה אחרת שלא פשע או שפשעו היה זוטי דברים. מדבריך עולה חשד שאולי נתניהו היה בין יוזמי המעצר כדי לזכות באיזה הישג פוליטי, וזה, בעיני, קשקוש מוחלט. בתגובה אליה הפניתי אותך הסברתי שכל הפרשה הזאת היא מראה של רוסיה של היום, שמהרבה בחינות לא טובה מברית המועצות שלפניה, או של רוסיה הצארית האנטישמית שקדמה לברית המועצות‏1.

1 ראה ההערה בתגובה ישנה שלי תגובה 701743 שנכתבה בתגובה להתנהגות רוסיה על רקע הפלת המטוס שלהם בידי הסורים.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712953
זה היה בסעיף הקונספירציה השולי. אבל מרגע שכך סובבו הדברים, ברור שגם נתניהו יסחט את הלימון הזה עד תומו, גם אם הלימון הזה הוא בעצם בן אדם.
וכמובן שהוא גם ישקר לך לגבי המחיר האמיתי שהוא (אנחנו כמדינה) נשלם, אבל ההפתעה היחידה בקשר לזה היא שכאן בפתיל למעלה מישהו הופתע מכך שנתניהו משקר.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712954
הדימוי ''סחיטת הלימון'' בהקשר לפרשה הזאת, גורם לי לחשוב על אותה קבוצה שאתה ביניהם שינצלו כל אירוע עד תומו כדי לשפוך רפש על נתניהו, גם כאשר האירוע, אם בוחנים אותו באופן אובייקטיבי, הוא דווקא אירוע חיובי מבחינת נתניהו.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712957
זה שהוא חיובי מבחינת נתניהו זה ברור, גם מהתגובה שלי. האם הוא חיובי מבחינתי כאזרח? בכלל לא בטוח - וודאי כשאני יודע שאת המחיר האמיתי לא מספרים לי.
מעניין, דוקא בענין דומה אסוציאטיבי - עסקת גלעד שליט, שבה אגב ברור שמחויבות המדינה לחייל עולה לאין ערוך על מחויבותה לתיירת רשלנית - גם או בעיקר הצד הימני של המפה זעק חמאס לגבי המחיר.

אבל כאן זו זריקת רפש לא לגיטימית. הוי, הפוזיציה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712972
למען האמת, יש משהו בדברי דב.
אני חושב על "עסקת המאה". היה די ברור שטראמפ את נתניהו שומרים את הלימון הזה, כדי לסחוט אותו ברגע שיתאים להם.
בכל זאת, לי אישית, כמי שתולה על שלטון הימין את אשמת שומרון ויהודה של שחיקת ומיסמוס ערך השלום, קשה להתנגד להצעת שלום.
מה כבר יכול להיות רע בהצעת שלום. אם היא לא מתאימה לפלשתינאים שיגידו לא תודה! מדוע צריך לשחק בבאזאר המזרחי הזה ולטפח את הביטחון הפלשתינאי כי אחרי כל סירוב שלהם, הם יקבלו הצעה טובה יותר?
הבעיה היא שאנו מכירים את הנפשות הפועלות, בצורה הכי לא אובייקטיבית שיש, אנו חוששים שבסוף הסיפור הזה מצבנו יהיה רע יותר מאשר לפניו. יש לי הרגשה שהסיפור הזה יגמר בקיצוץ התמיכה האמריקאית לפלשתינאים ואולי גם למצריים וירדן.
חבל שהפעם בניגוד לסיפור הקוריאני, אנו כלואים בין גדרות המגרש ולא יושבים על הטריבונה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712973
Make them an offer they can't accept.

זה היה נחמד אילו היינו בסיפור רק אנחנו, הפלסטינאים והאמריקאים. אבל יש עוד כמה גורמים מסביב. והצעה כזו תיתפס בסבירות גבוהה למדי כהצעה מטעם ישראל ולא כהצעה של מתווך הוגן.

ואז אולי ייכנסו לתמונה מתווכים אחרים.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712975
א. Make them an offer they can't accept -אני רוצה להגיד לך שאם הייתי פלשתינאי הייתי מקבל את הצעת המאה. בסה"כ הפלשתינאים יקבלו הגדרה בינלאומית בריבונותם המדינית ומזה יהיה קשה לחזור. מלבד זה, שום דבר לא ידעך באש המלהיטה את הקדרה הישראלית-פלשתינאית והמדינה הפלשתינאית החדשה, בדיוק כמו רצועת החמאס, תהפך למדרגה הבאה ממנה ימשך המאבק באוייב הציוני.
ב. הצעה כזו תיתפס בסבירות גבוהה למדי כהצעה מטעם ישראל ולא כהצעה של מתווך הוגן - אז מה? עדיין זו הצעת שלום ולא קריאה למלחמה.
ג. ואז אולי ייכנסו לתמונה מתווכים אחרים - ואז אנו נצטרך להגיד לא תודה. בכל מקרה מדובר בהצעות שלום ולא איומים והסלמה. רק מאחר ואיננו מאמינים ביושרה של המציעים, אנו חוששים שתעלוליהם יובילו בסופו של דבר לייאוש מתהליך השלום להתפרץ, להסלמה ואלימות.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712976
אבל הם כבר די קרובים להכרה בינלאומית (חברות באו״ם, לדוגמה). מעבר לכך, יש כאן דרישה מהרשות להשתלט על רצועת עזה. וזה אחרי שהיא הסכימה למסירת חלק גדול מהשטח של הגדה (הם מקבלים 30% משטחי הגדה, ועוד 40% הם שטחים שמעמדם לא מוגדר. וכבר ראינו מה זה „לא מוגדר״). אם יערכו בחירות בשטחים, מי אתה מצפה שיצליח לקבל רוב?

כמוכן, לא מדובר שם על ריבונות. הריבונות הפלסטינית מקוצצת מאוד. זו אינה מדינה במלוא מובן המילה.

הפלסטינים יכולים להסכים לתוכנית הזו כאיזושהי נקודת התחלה למשא ומתן, אבל מתוך הבנה שהתוצאה יכולה להיות שונה בהרבה. ההצעה הזו הוצעה כמעט ללא התייעצות אתם ולכן היא לא סבירה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 712985
עיקר שכחתי:
א. נראה לי שאין אפילו 1% מתושבי א"י שחושבים שאיזשהו שלום יצא מן העסקה הזו.
ב. נראה לי שאפשר לסמוך על המתנחלים והדת"ל שיכשילו כל הסכם הכולל מדינה פלשתינית.
ולכן בתור פלשתיני, אני יכול בלי שום חשש להשאיר את הסרבנות ליהודים.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 713032
במחשבה שנייה, אני מסכים אתך יותר מאשר עם עצמי.
לאחר שהעסקה התפרסמה, היא התבררה ככל כך חד-צדדית, שלא ברור לי אם אפילו לפלשתינאים הטהורים ביותר כדאי לקבלה. בסה''כ הם יכולים להכריז על עצמם באופן חד-צדדי כמדינה ריבונית ולחכות להחלפת הממשל בנובמבר. כדי להשיג הכרה במדינה פלשתינאית הם לא צריכים לוותר על שום דבר.
נדמה לי שיותר מכל דבר אחר פרסום עסקת המאה מלמד על הסכנה שנוטלים על עצמם הבוחרים במנהיגים שהם אגוצנטריים ונטולי יושרה.
מצד אחד, הסיבות שהביאו את טראמפ ונתניהו לפרסם את העיסקה הן בעיקר אנוכיות (שיקו לי בחירות) ואני בכלל לא יודע אם זה יעבוד לפי התכנית שלהם. אצל טראמפ כמעט בלתי סביר שזה יתרום לו משהו.
מצד שני, לפרסום עשויות להיות השפעות מרחיקות לכת כלל לא בכיוון שהם חשבו עליו.
למשל פרסום התכנית סודק את הבלוק של נתניהו למתונים וקיצוניים, כמו את הבלוק הנגדי. הוא עשוי לתרום להתחזקות הקצוות על חשבון המרכז. כלומר ידחוף את המערכת לשת''פ בין מפלגות המרכז, מה שלא ממש רצוי לנתניהו.
עושה רושם שהאינטרס המשותף של כל גורמי השלטון המעורבים בעסקה הוא שהיא תשאר על הנייר והמדיה ותשכח מהר ככל האפשר. אופיו הבלקני של המזה''ת הוא שמחזק את האפשרות שהם לא יקבלו מה שהם רוצים.
אני בספק אם התמיכה בנתניהו מספיק חזקה בשביל לאפשר ייבוש המגמות המספחות. האנלוג שאני יכול לחשוב עליו הוא מדיניות הבנטו-סטאנים שרק האיצה את קיצו של משטר האפרטהייד.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 713036
גם לי נראה שההשפעות הפוליטיות עשויותו להיות לשני הכיוונים.

למשל, אני מצאתי את הסלוגן שכחול לבן צריכה לשים על דגלה עד הבחירות:
"נתניהו יחלק את ירושלים".
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731152
ועדכון לסבב הזה:
"נתניהו יקים ממשלה עם הערבים" ויפגע אנושות בבטחון המדינה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731170
אתה אולי שוכח שלביבי אין את ביבי.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731171
לא הצלחתי לרדת לשורש כוונתך.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731174
1. כשם שהסלוגן 'ביבי יחלק את ירושלים' לא יתכן שכן רק ביבי יכול היה להמציא אותו ,כך גם ביתר הנושאים העומדים על הפרק. ביבי הוא הימין הקיצוני לשיטת המרכז/שמאל ומכאן שאין עליו ביקורת ימנית.

2. 'נאום נצרת' מוכיח שביבי לומד מהר מהטעויות של האחרים ודואג שהערבים ישימו בקלפי מחל במקום כחל.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731181
1. אין עליו ביקורת ימינית זה כל כך 2015. עם סער ובנט היום, זה כבר לא רלוונטי.
2. נאום נצרת מוכיח מה שנאמר עליו כבר גם כאן מזה שנים - לביבי אין שום אידיאולוגיה אמיתית‏1 חוץ מ'רק ביבי'. הוא יכול לפעול הפוך לגמרי בשתי כהונות שונות, כל עוד זה מתאים לשרידותו האישית. פעם לדבר על האיש השמן והאיש הרזה ולקצץ קצבאות ילדים, ועשור אחר כך לשלם מיליארדים למפלגות החרדיות גם כשזה ברור לו שזה אסון כלכלי לדורות. פעם להבטיח סיפוח, וכעבור חצי שנה להוריד אותו מהשולחן כהרף עין. פעם להסית נגד ערבים, ופעם לחבק‏2. השמאל-מרכז כבר הבין את זה מזמן, אולי גם הימין יבין את זה מתישהו.

1 ואם יש היא מוסתרת טוב כמו ההסכמים הסודיים עם שרה.
2 החיבוק הנוכחי שם באור עוד יותר מגוחך את הפחד השפנפני של גנץ באפריל מלהקים גוש חוסם עם הערבים רק בגלל כמה קריאות בוז מספסלי הימין. ביבי במקומו היה מקים ממשלה ע היבא יזבק תוך חמש דקות אם זה היה מסייע לשרידותו הפוליטית.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731192
צמד המנומסים לא הטיל וטו על הרעיון?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731220
1. אני לא מסכים איתך שבנט וסער הם ימין לביבי . היחיד שהוא הימין לביבי זה סמוטריץ וגם הוא בקרוב יתמזג עם הליכוד. זה נכתב כאן ואני לא מחדש כלום , אבל אני תמיד מזכיר לעצמי את זה שהשיח של ימין/שמאל בישראל 2020 הוא מוטעה מיסודו וזאת בכוונה תחילה. השיח הוא יותר עמוק ממה שאנחנו רוצים להודות בזה. לשיטתי אין יותר ימין מהליכוד ואין יותר ' ימין' מביבי , וכל מה שמותר לביבי אסור לאף אחד אחר ורק ביבי יכול לחבק את הערבים ולא להכנות בוגד. אתה יכול להסכים או לא - אבל הרמקולים בחצר הכלא אומרים אחרת .

2. ולמי יש אידאולוגיה אמיתית ? או יותר נכון לשאול למי היה בעשורים האחרונים איד' אמיתית ? ועדיין עם/בלי אידי' מה שעשה ביבי בנאום אחד יותר חשוב ומהותי מכל הנאומים שנאמרו בעניין שילוב האזרחים הערבים אל תוך החברה הישראלית. רק על זה יש לאתרג את נתניהו ובני משפחתו עד קץ הדורות בקופסה מכסף טהור 925 ובאמת חבל שהשמאל מרכז הישראלי יורד למחוזות השפל ובועט עכשיו בערבים ומזהיר אותם שלא יעזו לחבור לביבי , כאילו שהערבים שמים על השמאל.

3. וכן , גם כאן ‏1 נאשים את השמאל/מרכז שלא ידע/רצה להתחבר לחרדים ‏2 והעדיף לכנות אותם פרזיטים/טפילים ולבצע בהם דה הומניזציה שיטתית , ובמקום זה הוא חבר לערבים שמראש הוא ידע שהחיבור איתם שם אותם ‏3 במקום בעייתי . וכעת גם החרדים לא רוצים את השמאל [ ראה ערך לפיד , ארץ נהדרת ושות' ] וגם הערבים האזרחים לא רוצים אותם [ ראה ערך זאחלאקה ושות' ]. החלופה הבלתי אפשרית אבל המתגבשת היא שביבי לוקח גם את הערבים וגם את החרדים.

4. נאום נצרת לא נולד אתמול . אין לי תימוכין לכך אבל ממה שאני שומע יתכן שהחרדים [ אולי דרעי ] הם השדכנים. הם הבינו שהשטריימל ‏4 של ליצמן באותו ערב גרם התקף פסיכוטי לשמאל /מרכז ובכך לשבור את הכלים איתם. הם ישר עשו 1+1 והבינו שזה 2 גם בלי ללמוד ליבה ובלי נייס גיא .‏5

------------------------

1 ותודה לאלוהים שהמציא לנו את השמאל הישראלי ואת שאקירה שאקירה.
2 רק לאחרונה נפל לשלח האסימון. ואני בהחלט רואה בו דמות חיובית שיכולה להצעיד את השמאל.
3 גם את השמאל [ בוגדים וכו' ] וגם את הערבים [ תמיכה בלהטבים וכו']
4 כידוע שטריימל בכל גובה שהוא מחזיר את היהודי האשכנזי לפחות 100 שנה אחורה.
5 עילם קרא לאוכלוסייה "אחיי היהודים החרדים" וכתב: "אנחנו הולכים לצבא ומגנים עליכם, אנחנו משלמים מס הכנסה בשביל לממן את אורח החיים שלכם, אנחנו משלמים מס בריאות בשביל שאתם תוכלו להנות מטיפול רפואי חינם ברגעים אלו, אנחנו ומרבית אזרחי העולם יושבים בבית ומשביתים חברות תעשיות וכלכלות בשביל טובת הכלל". עילם הדגיש שיעשו את זה "פעם אחת בלי כפיות טובה". עילם השתמש בביטויים נוספים שבחרנו לא להביאם כלשונם.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731241
אין ספק שנתניהו יודע לעשות את הדברים הכי טוב מכולם, קל וחומר בן בנו של קל וחומר יותר טוב מאשר השמאל, שמצליח לירות בעצמו שוב ושוב גם אחרי שהוא כבר גופה מדממת.

הבעיה עם נתניהו היא שהוא עושה את הדברים במה שיוצא בדיעבד כטיימינג נוח‏1 עבורו אישית. אם נוח לו "הערבים נוהרים בכמויות לקלפי", אם נוח לו הם חברים. אם נוח לו אין תקציב. אם נוח לו יש חיסונים בזמן‏2, אם נוח לו עושים הקלות לתוך עליה בתחלואה. אם נוח לו יש סיפוח, אם נוח לו אין סיפוח.

____________
1 איזה נוח? מושלם! הבנאדם גאון ענק! רק שיש ספק כבד אם טובת המדינה עומדת בראש מעייניו, או שהיא רק במקום השני, ותער אוקהם מסכים.
2 אני משער שמועד הבחירות נבחר לפי מועד הגעת החיסונים ולא ההיפך, אבל התאוריה של הרל"ב (בגרסת הפונז) היא שאם היה צריך להזיז קצת את מועד החיסונים כדי שיתאימו בדיוק למועד הבחירות הוא לא היה מתבייש.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731249
2 עצור, מצלמים!
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731245
1. לומר שביבי יותר ימין מבנט זה פשוט ביזוי של השפה (אלא אם מבחינתך זו טאוטולוגיה שרק ביבי הוא ימין, אבל זה מאיין את כל הדיון ומשטיח אותו). אצלך אין ימין (מושג פוליטי עתיק יומין ורחב שימוש), אלא יש "ימין" שהוא "מילה כלשהיא שרק ביבי תקף לגביה".

2. ביבי באמירת "הערבים נוהרים" כמו גם בקמפיין הוולגרי והגזעני שניהל באמצעות שליחיו באפריל מול חתימת המשותפת נגדו אצל הנשיא והחשש לקואליצה בלעדיו, החזירו את היחס לערביי ישראל שנות דור אחורה (תכניס גם את חוק הלאום פנימה), ששום נאום רצוף שקרים בנצרת לא יפוגג. כמה פעמים אפשר לומר ש*שום דבר ממה שביבי אומר לפני בחירות לא שווה את הנייר שהוא מקנח איתו את האף*, אחרי מה שקרה לגנץ ומריעו בשנה האחרונה? כמה טיפשים תריכים להיות פוליטיקאים - לא משנה מאיזה מגזר - ובוחריהם כדי ליפול בפעם העשירית בהבטחות הבחירות החלולות של נתניהו?

3. השטריימל לא גרם איזה התקף פסיכוטי, אלא דאגה רציונלית שמגיפה קטלנית לא טוב שתנוהל על ידי עסקנים מגזריים שלא מבינים ברפואה כלום. שלושת אלפי מתים אחר כך, מסתבר שהדאגה היתה יותר ממוצדקת.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731252
1. אני לא הראשון שטוען שאין כבר ימין/שמאל בישראל במובן הפוליטי הישן והטוב ואני לא היחיד שרואה את הציר הפוליטי בצורה הבאה : מצד ימין זה כל מה שביבי מסכים או תומך ובצד השני זה כל מה שהוא נגד מה שביבי מסכים או תומך. אני אשמח לקבל הערות היכן אני טועה .

2. יכול להיות שביבי הבין היטב את משמעות הכנסת העז לצריף של תמרי הנגר ומה קורה כאשר העז יוצאת ויש מקום לכולם. מה זה משנה ? מנהיג פוליטי נמדד בנאומים הטובים שלו ולא הרעים שלו. נכון להיום זהו נאום חשוב שכולם צריכים לעמוד מאחוריו. אבל אם אנחנו מבינים את סעיף 1 לעיל , אז אנחנו מבינים שאין מצב שזה יקרה בשנת 2020 וזה חמור לכשעצמו וגם בעצם דוחף את הערבים שוב לביבי . מצופה מהשמאל /מרכז לתמוך בנאום נצרת ולא ללעוג לו . זה מה שביבי רוצה שילעגו לו , זאת דרכו לנצח. ומי שלא מבין מה משמעות החיבור ערבים/חרדים/ליכוד הוא לא יבין גם את האנטי שיבוא אחריו .
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731259
1א. זה שמבחינת ביבי רק מה שמענין אותו אישית קיים זה ענין אישי (שלא לומר אישיותי) שאפשר לקוות שייפתר כשהמחדלטור האגוצנטרי יצא סוף סוף מחיינו.
1ב. גם אני טוען כאן כבר שנים שהמאבק הפוליטי בארץ הוא לא בין שמאל לימין (במובנם המסורתי ואף המדיני-בטחוני), אלא בין חילונים/ליברליים לדתיים/חרדים. זה המאבק האמיי, והקורלציה שלו לשמאל או ימין היא מקרית על פי אינטרסים רגעיים צרים וארביטרריים. ממשלה ללא חרדים תהיה חשובה לאין ערוך לעתיד המדינה מאשר ממשלה ללא ימניים.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731264
ימין-שמאל זאת הסקאלה שבין ליברליות ושמרנות.
מה שמשתנה זאת לא ההגדרה, אלא המחלוקת הציבורית. בעבר המחלוקת הייתה מדינית, וגם לדעתי היום היא יותר לכיוון של חילוני-דתי.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731268
מסכים!
קואליציה חוצת מפלגות של ליברלים הצליחה להעביר את חוק יסוד: כבוד האדם וחרותו בשלהי ממשלת שמיר, ומייד אחר כך בממשלת רבין (12 מנדטים למרץ!) הליברל-דמוקרטים הגיעו לשיא כוחם. זו היתה ממשלה שהיתה השנואה ביותר על מחצית הציבור, ומשם התחילה תנועת נגד לכוון השמרני שהולכת ומתגברת- ש"ס, הליכוד מקיא את מרידור ובגין, איילת שקד הופכת את הרכב העליון, חוק הלאום.
בשנה שעברה השמרנים הגיעו לשיא כוחם, וזו נראית לי שוב הממשלה שהיתה השנואה ביותר על מחצית הציבור- הפעם המחצית השניה- מה שאולי הצית את ההפגנות מהצד השני, ואולי המטוטלת תתחיל לנוע חזרה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731277
1ב- חשוב לקרוא לילד בשם שהוריו החליטו שחתכו לו את הקטן ,אחרת יבואו המלאכים עזריאל וגבריאל ויתנו לרך העולל וואחד כאפה מצלצלת ובמילים אחרות - סליחה , אבל זהו הממזר שלנו. מלחמת התרבות רוצה את שלה לפחות אחת לדור והיא תקבל אותו. אחד העם ואני אחד מהעם היינו חותמים על המניפסט הבא ;

אם יש הסכמה שמדינת ישראל ‏1 צריכה לשאוף לרוב מוצק של אזרחים עם אג'נדה חילונית ליברלית , יש לתת את הדעת מה אנחנו עושים עם המיעוטים הלא חילונים והלא ליברלים מעצם מהותם , קרי : חרדים / ערבים / מסורתיים עם סימפטיה למגזרים האלו.

הצעות מפורטות נא לשלוח לתיבת הצעות ייעול עד לתאריך 31.02.2020 בשעה 12 , הצעות שיתקבלו לאחר מועד זה לא נדון בהם .

--------------

1 ואני תומך בה לחלוטין.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731281
אני לא מסכים. חילונית ליברלית זה לא האמצע. אפשר לשאוף למסורתית ליברלית, אבל זה אמצע שיש בו ואקום. איפה בגין כשצריך אותו?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731285
מסורתית ליברלית אתה אומר ? טוב שיהיה.

אויי טאטא.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731265
הפוך (גוטה וכו'), החלוקה בין ימין ושמאל חזרה בדיוק למצב המקורי שלה - מצד ימין נמצאים התומכים במשטר מלוכני, ומצד שמאל התומכים במשטר דמוקרטי.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731278
ומצד שמאל התומכים במשטר דמוקרטי

1. לא נראה לי שההיסטוריה תסכים איתך.
2. הרי אני כבן 50 ועדיין עוד לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין אינדיקה לסאטיבה .
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731300
לא הצלחתי לפענח אם אתה מנטפק את הבדיחה או שלא הבנת אותה.
מכיוון שאני לא צולח את רוב הודעותיך בלי היעזרות בגוגל (לא ביקורת. אני מניח שזאת בחירה סגנונית מודעת מצידך), אני מרגיש מספיק בנח להציע לך את אותו פתרון.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731339
1. לעניין 'היעזרות בגוגל' ,אתה לא הראשון שמעיר לי בעניין ושמתי דעתי על כך.

2. ולעצם תגובתי;

טענתך הייתה שאנחנו חוזרים למצב המקורי שבו הסקאלה היא - ימין/שמרנים/מלוכנים מול שמאל/ליברלים/דמוקרטים.

על כך אני משיב לך שההיסטוריה לא מסכימה איתך.

אני אהיה יותר ברור בעניין -
מהי נקודת המוצא שלך לעניין 'המצב המקורי' כהגדרתך - האם אנחנו מתחילים בשנת 1789 ,קרי : המהפכה הצרפתית ‏1 ? האם משם אנחנו מזהים את המונחים ימין/שמאל ?

אם תשובתך חיובית , הרי שאני אפנה אותך לחוק ההיסטוריה המתייחס למהפכה הצרפתית , 'שאי-אפשר להמלט ממנו ואי-אפשר לבוא עד חקר צפונותיו; חוק ההופך את בשורת הדמוקרטיה הישירה והמושלמת לדבר הלובש למעשה צורה של דיקטטורה טוטליאטרית'. ‏2

3. לעניין זני הקאנבאיס שכתבתי בתגובתי אני מתנצל שחשפתי אותך למידע פלילי שכזה. אבל מטרת 'הבדיחה' הייתה לתת ביטוי לכך שכשם שאין לסטלן הממוצע מושג מה הוא מעשן ,כך גם לאזרח הממוצע אין מושג מה זה ימין או שמאל .

1 או קצת לפני ביבשת רחוקה.
2 פרופ' יעקב טלמון ז"ל.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731471
ה''מצב המקורי'' היה בדיחה (ועקרונית הבנת נכון - ריפרנסתי למהפיכה הצרפתית והייתי קצת... ליברלי עם ההגדרה של ''דמוקרטיה'').
הטענה שלי היא שהחלוקה בין ימין ושמאל היא בין שמרנים לליברלים. זה, בגדול, קבוע. מכיוון שחלוקה פוליטית היא לפי גושים, לרוב יהיה מספר מצומצם של נושאים שתופסים את תשומת הלב הציבורית ועל פיהם יקבעו העמדות של ''ימין'' או ''שמאל''. הנושאים הם אלה שמשתנים.

לדעתי לרוב האנשים יש תפיסה אינטואטיבית אך מדוייקת של ימין ושמאל. אולי זה לא אנליטי אלא נלמד - אין הרבה מפלגות שהן שמאל בנושאים מסויימים וימין באחרים (ואם הן קיימות, יתייחסו אליהן לרוב בתור ''מרכז''), לכן קל לעשות חלוקה למפלגות ימין ומפלגות שמאל ולהשליך משם.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731925
נבאה ולא ידעה מה נבאה תמר הנביאה על המרכז הקיצוני.

נכון להיום - וכמשאלת לב - אם בראש גוש השמאל יעמוד עפר שלח , יש להם סיכוי להקים בסיס חדש לשמאל רציונלי ולא מתלהם ולא נגרר אחר המרכז הקיצוני שהוא לא שונה במהותו מהימין הקיצוני.
אני אישית הייתי שוקל להצביע לו אם הייתי יודע שראש עירית תל אביב - יפו מוותר על הדמיונות וגב' מרב מיכאלי תסכים לתת לשלח את ההובלה ובוגי יפסיק לדמיין שהוא נסיך החלומות וכו' .

כחול לבן חטאה שחברה ללפיד. הרי כחול לבן היא מפלגת העבודה האמיתית. ובכלל - מה לגנץ וללפיד ? ואיך זה קרה שחייל בקריה עושה שותפות עם רמטכ"ל ? ואיך זה קורה שאפסנאי וכתב במחנה מנהיגים את המרכז ?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731926
כמו שקורה שאחרי עשרות שנים של עשייה ציבורית ואחרת בסיס השיפוט שלך הוא "מה עשית בצבא?" ו"איזה פק"ל היה לך", כאילו אנחנו בטיול אחרי צבא בהודו.
בשנה האחרונה החייל בקריה הראה פי עשר יותר עמוד שדרה מהרמטכ"ל ההוא ששורת הטעויות וההחלטות המביכות שלו בתשעה חודשים יכולה להיכנס לספר השיאים של גינס.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731931
1 אז מהו בסיס השיפוט בחברה הישראלית אם לא 'מה עשית בצבא ? '‏1

אני חושב שהיציבות הפוליטית בחברה ישראלית מחייבת לשים את המרכז במקומו הראוי שהוא לא להצביע לו. החברה הישראלית זקוקה לימין ושמאל ברורים ,חזקים ובולטים. ולכן אני רואה רק את ליכוד בתפקיד הימין ורק את המערך בתפקיד השמאל וכל היתר בטלים בשישים.

מ 2013 ה'מרכז' באמצעות לפיד [בעידוד החברים מידיעות ושות' ] השתלטו על השמאל וזאת באמצעות פיתויים קטנים , כמו למשל ' הי ! גם אנחנו שונאים דוסים' והתוצאות עגומות עד כדי בכי.

אז אם בסיס השיפוט היום הוא - כמה אתה שונא דוסים או כמה שונא ערבים או כמה אתה שונא גם וגם או כמה אתה שונא בכלל - אז לכו להצביע ללפיד ולליברמן ולשאר החנטרישים בביצה הפוליטית.

2. גנץ הוא הדמות הכי ברורה והכי פוטוגנית שהייתה יכולה להציל את השמאל מנתניהו. אבל ללפיד ולליברמן זה לא התאים. כי הם רצו להיות שם במקומו, הרי לפיד בעצמו הציע לנתניהו להחליף את גנץ , אז בבקשה לא נתבלבל ונדביק ללפיד חוט שדרה דמיוני . לפיד וחוט הומור יותר חזק מלפיד וחוש שדרה. זה פשוט לא להאמין איך השמאל שיתף פעולה עם הטיפוסים הללו כדי להפיל את עצמו הוא.

אין מה לאמר , בעניין זה - תמר צדקה. שאפו על חוכמת החיים של הפוליטיקאית שלא הערכנו מספיק . צריך להיות אמיתי איך שהוא בחוסר השפיות הזמנית הזאת.
' הם ״לא שמאל ולא ימין״, ולכן, בדרך לכלום ושום דבר הזה אין להם בעיה לשקר, להסית, לגלגל עיניים, להצטרף לקיצונים שבקיצונים שבימין ולסכן את שותפיהם - אם הם בשמאל.

1 ואני באמת חושב שזאת שאלה יותר נכונה מאשר לשאול מה עישנת בצבא ? או למה אתה מדבר כמו בפרסומות של IKEA.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731933
ללפיד וליברמן לא התאים? לגנץ לא התאים. ברגי המכריע הוא התקפל כמו אוריגמי מנייר צלופן.
כבר נאמר כאן מזמן - אין שמאל וימין. הליכוד איננו ימין - בפן הבטחוני נתניהו היה מכניס את חסן נאסרללה בתור שר אם זה היה נותן לו עוד חמישה מנדטים וחסינות ממשפט, ובפן הכלכלי נתניהו מנהל בשנים האחרונות ובייחוד בשנה האחרונה מדיניות קומוניסטית למהדרין.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731934
איך אתה מצפה שהליכוד יהיה ימין כשאין לו שמאל ?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731936
איך אתה מצפה שמישהו יהיה דתי כשאין לידו חילוני? איך אתה מצפה שלימון יהיה חמוץ אם אין לידו תפוז מתוק? מה הקשר?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731942
צודק, אין קשר. אבל יחד עם זאת - זאת התבנית וזאת הסקאלה וזאת היציבות המתבקשת ולכן אני רואה בהתפרקות השמאל ומכירתו לסוחרי המרכז כמשהו בעייתי שלא יתרום ליציבות .
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731949
מאחר ואין שמאל ואין ימין, ואחד מחוקי הטבע הבסיסיים אומר שואקום לא יתקיים‏1 - לכן גידול המרכז הוא התגובה הטבעית לואקום שנוצר מהעלמות הימין והשמאל.

1 לאורך זמן.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731950
אז המרכז יהפך לשמאל או לימין ? או שגם ממנו יולדו לנו ימנים ושמאלנים קטנים וחוזר חלילה ?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731952
אתה מסרב להבין - אין שמאל וימין, ואין סיבה שהמרכז יהפוך אליהם. זו טרמינולוגיה ישנה ולא רלבנטית. זה כמו לשאול אחרי (נניח) השוואת הזכויות בין נשים לגברים או בין לבנים לשחורים, האם עכשיו "הגברים יהפכו לנשים"? לא, למה שיהפכו?

לצורך הדוגמה - נניח (באופטימיות) שהחלוקה החדשה תהיה דתיים מול חילוניים. אין שום צורך שקבוצה אחת תהיה "ימין" ואחת תהיה "שמאל". במערכת הייחוס החדשה, כל קבוצה היא סופר-פוזיציה של חלקים מהקבוצות במערכת הייחוס החדשה, והיא לא יכולה שוב להפוך להם. בדיוק כמו שהחלוקה מלפני 300 שנה בין פרוטסטנטים לקתולים לא רלבנטית היום לחלוקה בין שמאל וימין.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731954
אני חושב שהיום שמאל וימין בטראש טוק של בחירות מתייחס עדיין לשמאל וימין ההיסטוריים, במשיחת מכחול אחת- פתרון שתי המדינות כן או לא.
בתודעה הציבורית הכללית, לעומת זאת, מתקיימים ימין ושמאל אחרים לגמרי. במשיכת מכחול אחת- בעד או נגד אלאור אזריה, על כל המשמעויות הנובעות מכך. בסקר אחרי ההרשעה 51% היו ימין, 36% היו שמאל, ו 16% מעין מרכז (מסכימים עם ההרשעה אבל תומכים בחנינה). אחרי שנגזר עונשו הימין+מרכז נשארו 67%, השמאל הצטמק ל 24% ו 13% הפכו ל"לא יודעים" (מרכז-שמאל?).
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731968
אבל הטראש טוק הזה הוא הונאה ושטיפת מוח כאחד - בדיוק בגלל של-‏80 אחוז המרכזיים יש בדיוק אותו יחס פרקטי לפתרון שתי המדינות.
בדומה לתשובה שנתתי למטה: לקרוא לכל שני צדדים בויכוח - ולו לגבי פעולה יחידנית של חייל אחד - "שמאל" ו"ימין" יש לו משמעות בערך כמו לקרוא לתכונה מסוימת של חבורת סימטריה של קווארקים ירוק, כחול ואדום, ולומר על זה שהם אכן צבעוניים.
אני מאמין בביאת המשיחה 731984
רגע, אז משיחת מכחול או משיכת מכחול? אם אני מבין נכון, המשיכה היא התנועה שעושים עם היד, והמשיחה היא התוצאה על הדף, כשהמכחול הופך את הראשונה לשנייה. ובמובן המטאפורי, שתיהן נאות באותה מידה. אני אישית מעדיף את המשיחה, רק כי זו מילה בסכנת הכחדה.
אני מאמין בביאת המשיחה 731985
נאות או נעות ?
אני מאמין בביאת המשיחה 731986
ירדת לסוף דעתי. התמונה של משיכת מכחול אחת יכולה להיות קצת יותר מורכבת מהתמונה של משיחת מכחול אחת.
אני מאמין בביאת המשיחה 731988
וכשהקווים מתחברים זה הופך לRATATAT
אני מאמין בביאת המשיחה 731987
לדעתי, כל עוד יש מאמינים בביאת המשיח (כדרך הטבע או שלא), לא יכחד הפועל למשוח.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731957
לא מסרב , אלא יותר נכון מתקשה לקבל את זה. אבל אני מניח שראייתך היא יותר מציאותית מזכרונות הילדות שלי אודות ימין ושמאל .

ואם נניח והחלוקה האופטימית היא דתיים מול חילונים , אז הרצף יהיה אתאיזם בקצה אחד וחסידות סאטמר בקצה השני ?
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731967
לא יודע איך לענות על זה (יש לי כמה כיוונים יצירתיים‏1, אבל לא נראה לי שהם יקדמו את הדיון האקטואלי).

1 למשל - רצפים כאלה בעיקר נקבעים על ידי מה מוכן צד אחד לעשות לצד השני אם לא יגיעו להסכמה.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731975
מה ? מקל וגזר ?
אני פתוח לשמוע הצעות על הגזרים.
משטרת ישראל ומשטרת קפריסין 731979
נראה לי שהרחקנו לתחום הבדיון, לא נורא מעניין לטעמי.
גם קוזמו יכול לצדוק 731960
מערכת פוליטית בלי שמאל וימין לא יכולה להתקיים. השמאל מוגדר על ידי הימין וההפך, ואין להם שום הגדרה מלבד ההגדרה היחסית. זה לא "טרמינולוגיה ישנה". קו פרשת המים יכול לזוז (וזז כל הזמן), הקואליציות משני הצדדים יכולים להשתנות (ומשתנים כל הזמן), אבל בסוף כל מערכת פוליטית דמוקרטית תתכנס לשני מחנות (או תהפך ללא דמוקרטית) ולצורך הנוחות לאחד קוראים שמאל ולשני ימין.

אם תתקיים מערכת שבה קו פרשת המים הוא מידת הדתיות של המשתתפים במערכת, אז לאחד הצדדים (הדתי? החילוני? מה זה משנה) יקראו "שמאל" ולשני "ימין", ושוב יהיה לך שמאל וימין.
גם קוזמו יכול לצדוק 731966
אנא הבא סימוכין להנחה מרחיקת הלכת‏1 של המשפט הראשון שלך.
ולגבי המשפט האחרון - שינוי השפה תוך כדי הויכוח רק למען הטיעון לא יעקל אותה קרוב.

1 זו הפעם הראשונה שאני שומע שדמוקרטיה מבוססת על שמאל וימין.
גם קוזמו יכול לצדוק 731969
לא אמרתי שדמוקרטיה מבוססת על ימין ושמאל, אמרתי שבלי ימין ושמאל דמוקרטיה לא יכולה להתקיים לאורך זמן. סימוכין? כל המערכות הדמוקרטיות שהתקיימו מאז המאה ה-‏16.

זה לא שינוי שפה. זאת השפה. אין למילה "שמאל" בהקשר הפוליטי שום משמעות מלבד "הצד שהוא לא ימין", ואין למילה "ימין" בהקשר הפוליטי שום משמעות מלבד "הצד שהוא לא שמאל". יש מדינות בהם "שמאל" הוא המחנה הסוציאליסטי, יש מדינות בהן "שמאל" הוא המחנה הליברלי, בישראל השמאל היה פעם "מחנה הפועלים", פעם "המחנה הבורגני" ופעם "מחנה השלום", הימין הישראלי היה פעם "המחנה הפאשיסטאני", פעם "המחנה הליברלי" ופעם "המחנה הלאומי"... וזאת לא תופעה שיחודית לישראל, קו פרשת המים זז כל הזמן באופן טבעי, ומשני צדדיו מתכנסים להם מחנות פוליטיים באופן טבעי. לאחד מהם קוראים שמאל ולאחד ימין, באותה מידה יכלו לקרוא להם צפון ודרום או מזרח ומערב, אין למילים שמאל וימין משמעות אמיתית מלבד העובדה שהם מנוגדים זה לזה.
גם קוזמו יכול לצדוק 731972
לו לא היתה להם משמעות, הייתי מצפה שבאחד הגלגולים השמאל יהיה ''המחנה הפאשיסטני'' והימין יהיה ''מחנה מדינת כל אזרחיה''.
ולראייה - זה לא קורה.
  גם קוזמו יכול לצדוק • האייל האלמוני
  גם קוזמו יכול לצדוק • אריק
  גם קוזמו יכול לצדוק • צפריר כהן
  גם קוזמו יכול לצדוק • אריק
  גם קוזמו יכול לצדוק • צפריר כהן
  גם קוזמו יכול לצדוק • אריק
  גם קוזמו יכול לצדוק • צפריר כהן
  גם קוזמו יכול לצדוק • שוטה הכפר הגלובלי
  גם קוזמו יכול לצדוק • אריק
  גם קוזמו יכול לצדוק • הפונז
  ימין ושמאל זאת גזירת גורל • kozmo5449@gmail.com
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • הפונז
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוקי שמאל
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוטה הכפר הגלובלי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוקי שמאל
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • רון בן-יעקב
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוקי שמאל
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוקי שמאל
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוקי שמאל
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • הפונז
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • הפונז
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • הפונז
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוטה הכפר הגלובלי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוטה הכפר הגלובלי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • העלמה עפרונית
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוטה הכפר הגלובלי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • העלמה עפרונית
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • הפונז
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • רון בן-יעקב
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • הפונז
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • יוסי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • יוסי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ירדן ניר-בוכבינדר
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • צפריר כהן
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • צפריר כהן
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • יוסי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • צפריר כהן
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • צפריר כהן
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • צפריר כהן
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • צפריר כהן
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • יוסי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוקי שמאל
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • שוטה הכפר הגלובלי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • צפריר כהן
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • צפריר כהן
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • easy
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • דב אנשלוביץ
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • אריק
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • יוסי
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור
  משטרת ישראל ומשטרת קפריסין • ארז לנדוור

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים