שקרים גסים או אוסף טעויות? 7089
באמת, מעניין מאיפה גירדת את ה'עובדות' הנדונות?
"תפילת נשים ליד הכותל..." היא "יותר פרובוקציה מאשר עמידה על עקרונות"? האמנם? איפה ציפית שנשים מאמינות יתפללו? המחראה? במשרדי ש"ס? איזה הוא מקום תפילה טבעי יותר מהכותל?
כבר מזמן "נמחקו שמות ציון וישראל מהסידור". עיינת לאחרונה בסידור רפורמי? עיינת בו אי פעם? נסה (אני מניח שאתה יודע לקרוא, אתה הרי "דוקטור", אחרי הכל) לפתוח סידור שכזה. אולי אז תתבייש להוציא הבלים כאלו מפיך.

"הידוק קשרים עם כל פלגיו". גם איתנו? עם החילוניים? או עם השמאלנים? או חס ושלום עם הרפורמים? עם הנשים? עם ההומואים? עם פלגים שונים מהפלג שלך?"

"להסיר את המכשולים והעיכובים מתוכנו" - אילו מכשולים אתה מציע להסיר מתוכך? אני לא חושב שראיתי מצידך הצעות קונסטרוקטיביות שכאלו.

ומה למען השם הקשר בין מספר היהודים (לא שמאלנים, כמובן) במדינה ובין מצבה הביטחוני\כלכלי\חברתי?
במקומותינו נהוג שאם כותבים מאמר על נושא מסויים, לנסות מדי פעם לעסוק בו.
אוסף טעויות - של מי? 7132
איך אתה מנסה לתקוף את המאמר לאחר שכה בבירור רפרפת עליו בצורה מזלזלת, ולמה אתה מנסה להגיב אך ורק על מנת להגיב? נו באמת. אהבתי מאוד את הרעיון של המחראה, אך אני חושש שאבדת לחלוטין את המשפט המקורי כפי שנכתב וככל הנראה אינך בקיא בארועים שפוקדים את ארצנו. הסערה בסוגיית הכתל התחוללה לא בגלל שנשים החלו להתפלל ברחבת הכתל (ואתה באמת אמור לדעת את זה, במיוחד לאחר שתקפת כה בחריפות את כותב המאמר על בורותו בתוכן הסידור הרפורמי). נשים מתפללות שנים ברחבת הכותל, באיזור המוקצה לנשים, בדיוק כפי שהוא מוקצה לגברים. אבל, התעקשותן הריקה להתעטף טליות היא זו הממרמרת. למה? דוקא. אין שום סיבה נראית לעין אחרת. פרובוקציה לשמה. כפי שאישה היא זו המקדשת בשבת גבר הוא זה שמתעטף בטלית. אין שום סיבה נסתרת אחרת. הכל מאוד פשוט ומאוד גלוי - אלו הם סדרי הדת ואין שום סיבה לשנותם, מכיוון שאין הם מפלים או גורמים עוול לאף אחד מהצדדים. אל נא תאמר לי שאשה מרגישה מקופחת מכיוון שלא מאפשרים לה להתעטף בטלית!

אז במקום לטבול בחומר עם רגל אחת, אני מציע שתשחה כמה בריכות לפני שתרגיש מוכן להגיב בצורה כזו (ורצוי כמה שיותר בריכות).
צר לי, פספסת את כוונתי. 7271
לא ניסיתי לתקוף את המאמר. תקפתי את כותב המאמר.
מה הופך את רצונן של הנשים להתעטף בטלית לריק בעינייך? מדוע זה מקומם אותך? ולמה אתה מתייחס לדברים הללו כברורים מאליהם?

מי אתה שתקבע לנשים אלו מה לרצות ובמה להאמין?

בדבר אחד אתה צודק. לך אין סיבה לשנות את סדרי הדת, מאחר ולך הם נוחים. אילו אך לא היית כה אטום לדיעותיהם של אחרים, יתכן והיית מבין. אבל נוח לך ככה, לא?

ואגב, התעכבות על מספר פריטים מקוממים במיוחד אינם הוכחה לקריאה מרפרפת. אלא אם כן, כמובן, לך נוח להאמין כך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים