בארור 709141
ברור שהמטרה של רוסיה היא השגת השפעה, ואני לא רואה את הבעייתיות בכך.
עסקאות מסוג זה, כאשר מדינה חזקה מסייעת למדינה חלשה בתשתיות תמורת רכישת השפעה נראות לי טובות לשני הצדדים. ארה"ב וברה"מ עשו את זה מאז מלח"ע II. סין עושה את זה במסגרת חזון "החגורה והדרך".
בארור 709143
ונקווה שעל הדרך ייווצר קצת פחות CO2 במדינות הללו.
בארור 709144
וגם ישראל עשתה את זה. מתוך יחסי_אפריקה-ישראל [ויקיפדיה]: "לפני קבלת העצמאות של רוב המדינות האפריקאיות. משרד החוץ הישראלי היה מעוניין להחליש את ההשפעה הצפון-אפריקאית והערבית במדינות אפריקה החדשות שמדרום לסהרה ... לצורך חיזוק הקשרים, ישראל ניתבה לפעילות עם מדינות אפריקה את מיטב כוח האדם שלה במשרד החוץ. נציגויות ישראליות הוקמו ב-‏35 מדינות, עם שגרירים ב-‏26 מתוכן. עם 20 מהמדינות ישראל הייתה חתומה על הסכמי מסחר והגישה למדינות החדשות סיוע בתחומים מגוונים, שכללו חקלאות, רפואה, ביטחון ופיתוח תעשייתי, באמצעות מעל 1,800 מומחים ישראלים שנשלחו לאפריקה ... כמו כן, אלפי אפריקאים הגיעו לישראל להשתלמויות קצרות במגוון תחומים."
בארור 709146
כן, הזכרת לי את כנפי הצנחן של אידי אמין
בארור 709147
חשבתי שתקשר לתמונה המפורסמת הזאת, שם הכנפיים לא טובעות בים של מדליות, וגם הקומפוזיציה יותר עסיסית.

שמעתי פעם שאידי אמין קיבל מצה"ל את הכנפיים למרות שמעולם לא צנח ממטוס. בוויקיפדיה כתוב "הוא אמנם לא סיים את הקורס, אך קיבל כנפי צניחה אותן נשא בגאון על חזהו במשך כל תקופת שלטונו" בלי להבהיר האם כן או לא קפץ ממטוס, אבל פה כתוב במפורש "הוענקו לו כנפי צניחה, אף שלא צנח".
בארור 709149
וואו, איש גדול. לא ידעתי שהיה אלוף האגרוף במשקל כבד בארצו.
הזכרון שלי מתקופת מבצע אנטבה שאמרו שלא קפץ ממטוס כלל, אבל אז רצו להשחיר את פניו :)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים