הבחירות הללו כמיקרוסקופ זעיר שחדד את הראיה 709419
נכתב בפוסט על מועד א.
מתאים יותר לפוסט על מועד ב.

תוצאות בחירות 19' מועד ב'
מובילות למסקנות יותר מחודדות -

ראשית - מצביעי השנאה שוות כיום 24 מנדט
( 14 יש עתיד, 9 ליברמן),
הרבה יותר מהערכות של 15 מנדט בממוצע לעונת בחירות סטנדרטית.
מסתבר שליברמן הוציא אותם מהליכוד באופן סופי.

ככלל - תוצאות הבחירות במועד זה
מהוות מעין מסננת דקה לבחינת מבנה החברה הישראלית לשנת 19.

זאת החלוקה המסוננת ‏1

2 הבית היהודי.
2 תקומה.
3 ימין חדש.
4 אגודת ישראל.
4 דגל התורה.
9 ש"ס.
31 ליכוד.
1 כחלון.
9 ישראל ביתנו.
4 תלם.
14 חוסן.
14 יש עתיד.
5 עבודה.
1 גשר.
1 מפלגה ירוקה
1 עצמאות
3 מרצ
5 חדש
2 בלד
2 תעל
3 רעמ

מסקנות:
מפד"ל - 7 מנדט
חרדים/תומכי חרדים - 17 מנדט
המערך - 24 מנדט
ליכוד - 33 מנדט
שמאל - 9 מנדט
ימין שונא חרדים - 24 מנדט

אם צריך לבודד מצביעי שנאה באופן כללי אז ניתן לשאול-
כמה שונאי ערבים יש במפלגות הישראליות?
ברור ששונאי החרדים הם גם שונאי הערבים.
כמה מתוך המפדל יש שונאי ערבים?
כמה מתוך החרדים יש שונאי ערבים?
התשובה הברורה היא שהכינוי של מפלגות השנאה
ראוי למפלגות ששונאות חרדים וערבים ביחד,
שכן אז הם שונאים מעל 25% מכלל האזרחים,
מעין תחרות שנאה - המנצח הוא מי ששונא יותר.

הימין - גוש הימין (לפיד וליברמן בתוכם),
הוא רוב אדיר בישראל מעל 80 מנדט.
מתוכם לפחות 50% חיים ונושמים שנאת ערבים
כחמצן ראשוני ו 30% מהם נושמים שנאת חרדים על בסיס עונתי,ובעיקר בעונת הבחירות ובעונות בהם המינוס חוגג בעובר ושב.

המעבר של מפלגות השנאה לחיק גוש השמאל
על בסיס שנאה מהווה איזון חיובי לגוש הימין
שמצמצם את מסת השנאה המובנית לגוש הימין.
השמאל מחבק אותם בהתאם לאג'נדת רלב
ובהתאם לשאיפה בסיסית לטעום קצת שלטון.

מועד ג' ככל הנראה ילך לכיוון הבא -

השמאל יאמץ רשמית את מפלגות השנאה
כדי ליצור מאזן כח רציני מול גוש הימין.

גוש הימין יתאחד על בסיס דתי בעיקרו
שעיקר כוחו יהיה מירושלים וערי הפריפריה.

גוש השמאל יתאחד על בסיס חילוני בעיקרו
כשעיקר כוחו יהיה מתל אביב וערי המרכז.

מועד ג' יסנן עוד את החברה הישראלית
ויהווה הכנה ראשונית לקראת פיצול עתידי.

1 חלוקת המנדטים הועתק מציוצו של חיים לוינסון בטוייטר. https://mobile.twitter.com/chaimlevinson/status/11742...
הבחירות הללו כמיקרוסקופ זעיר שחדד את הראיה 709424
> 1 כחלון

ליתר דיוק:

1 כולנו

מפלגת כולנו מיוצגת ברשימת הליכוד על ידי יפעת שאשא־ביטון.
הבחירות הללו כמיקרוסקופ זעיר שחדד את הראיה 709475
אוקי .

ולחידת השבוע - מי זאת המפלגה הירוקה ?
תשובה - סתיו שפיר

החיים הטובים.
הבחירות הללו כמיקרוסקופ זעיר שחדד את הראיה 709430
אני יכול להבין אותך רק אם אני מחליף את הביטוי "ימין שונא חרדים" בביטוי "מרכז-ימין ליברלי".
הליכוד הוא היום מפלגה שמרנית. קיבלתי לכך חיזוק נוסף אתמול מדבריו של ליצמן, שהבטיח שהוא ממשיך את הברית שלו עם הליכוד כי "הימין הוא מסורתי".
זה נכון- הימין הוא היום מסורתי.
פעם בליכוד היו הרבה ליברלים תגובה 690097 תגובה 700820. גם מהמפלגה שנקראה הליברלית וגם חירותניקים. היום אין להם שם מקום. אין יותר רביזיוניסטים מוצהרים בליכוד, כי אם אתה אומר ז'בוטינסקי קוראים לך שמאלני ומעיפים אותך החוצה.
לכן החירותניק מיקי איתן ואיש הליברלים דן תיכון, שניהם ח"כים לשעבר מהליכוד, לא יכולים להצביע לליכוד.

מצביעי מרכז וימין ליברלים חייבים למצוא להם בית אחר. בכחול לבן יש לא מעט ח"כים ליברליים, אבל היא עשויה טלאים טלאים אידאולוגיים ולא יכולה למלא את התפקיד של מפלגה ליברלית. ליברמן השתלט על המשבצת הריקה הזו והגדיל את כוחו תגובה 709223.

השאלה היא האם כאשר אתה ליברל אז אתה אוטומטית שונא חרדים‏1, או שאפשר רק מתנגד לדרכם? או באופן יותר כללי- למה אם האידאולוגיה של מישהו הפוכה לשלך אתה חייב לשנוא אותו?

___________
1 ושאלה נגזרת- איזה מין ליברל אתה אם אתה מדיר קבוצות שלמות? זה כמו הליברלים האנטישמים באירופה. עבורי זה אוקסימורון.
הבחירות הללו כמיקרוסקופ זעיר שחדד את הראיה 709452
כשאני כותב' ימין שונא חרדים' , אני מתכוון למשהו באמת רציני ולא סתם ביטוי, כגון - ' אני שונא את הוט' .

הערך הויקפדי של שנאת חרדים בישראל [ויקיפדיה] לא ערוך טוב ולא מקיף כמו שאפשר לצפות מערך ויקפדי ראוי. אבל בהחלט ניתן למצוא מאמרים על הנושא שיכולים להסביר למה שנאת החרדים מקרב מצביעי ימין יותר מחרידה הגובלת כמעט 1:1 לאנטישמיות של גויים ליהודים.

לא צריך ללכת רחוק - תעמולת הבחירות של טומי לפיד נלקחה ישירות מתעמולת הנאצים , על כך אני יכול להביא אין ספור דוגמאות ,ונסתפק בקישור קטן משנת 2002. ועיון מדבריו של השופט בדימוס ברק בעניין בגצ 6547/06 -
"הביטוי שלפנינו – תשדיר במסגרת שידורי התעמולה בבחירות לכנסת – ראוי להגנה מיוחדת. זאת, משום שמדובר בביטוי פוליטי אשר נעשה במסגרתה של מערכת בחירות, תקופה בה נועדה חשיבות מיוחדת להחלפה חופשית של דעות ורעיונות. למרות זאת, שוכנענו כי המקרה שלפנינו נופל לגדרם של אותם חריגים שבהם עולה הפגיעה ברגשות לכדי ביזוי, השפלה, ופגיעה כה קשה בכבוד האדם, עד כי אין להגן עליו. מדובר באחד המקרים החריגים בהם הפרסום מזעזע את אמות הסיפים של הסובלנות ההדדית. הטעם לכך הוא, כי יש בו דמיון מעורר חלחלה לתעמולה אנטישמית, ההופך את היהודי החרדי ליצור חסר פנים, ל'לא אדם' הזוחל על הרצפה והנצמד כעלוקה לחילוני. סופו של חרדי זה שהוא מתאדה ונעלם בעשן. תיאור זה מבזה ומשפיל, והוא פוגע בכבוד האדם בכלל, ובכבודו של היהודי החרדי בפרט. הוא מפשיט ממנו את צלמו ואת כבודו כאדם. הוא מעלה בעיני המתבונן זיכרונות קשים של מיליוני אחינו שעלו באש במשרפות הנאציות. תיאור זה עובר את רמת הסיבולת הדרושה בחברה דמוקרטית. הזכות לבטא כל מסר – כן; אך לא באופן מבזה ומשפיל, הנושא סממנים המזכירים ביטויים אנטישמיים מבית מדרשה של התעמולה הנאצית. לא נגעתי.

לפיד הבן כילד חכם של אבא , ליברמן וש"ס נייט וברית האחים החורגים לא סתם הוקמה בין רעננה לתל אביב, הרבה לפני - עוד מהימים בהם זקני המפד"ל שנאו עד מוות את ' הדוסים הווזוזים הפרימיטיביים והפרנעקים החצופים של ש"ס ומנהיגם 'הברברי' ולא האקדמאי.

ככלל,שנאת החרדים לא קשורה לשאלה אם אתה דתי או חילוני , עשיר או עני , ספרדי/מזרחי או אשכנזי ,ליברל או שמרן - כל עוד אתה מגוש הימין אתה יותר מראוי להיות שונא חרדים.

לפני שפרסמתי הודעה זאת כאן באייל, התקשרתי ושאלתי חבר דוס שאלות תם : - מי הכי שונא את הדוסים? תשובתו לא הפתיעה אותי - הימין שונא דוסים יותר מכולם ,- ימין הכי שונא - שמאל שונא בערך - ערבים הכי פחות שונאים.

עד כאן - כרקע לתגובתי .

הרצון שלך להבין אותי רק אם אתה מחליף את הביטוי "ימין שונא חרדים" בביטוי "מרכז-ימין ליברלי", נובע מכך כי אתה לא מצליח לזהות את שורשי השנאה המסוכנת בתוך הליברליזם - ראה בעניין את תגובתי תגובה 705178 ואת תגובתי תגובה 692963 כדי להבין מהו הקשר בין אתונה לבין האנטישמים והנאציזם, אבל נניח לרגע לפרה הקדושה שאסור לגעת בה על פי חוקי התבונה , ואלך איתך בשבילי המחשבה.

ליצמן לא רק מדייק, אלא מדייק מאוד מאוד כשהוא אומר - "הימין הוא מסורתי" , ויש להדגיש כי זה לא רק היום לפתע ,זה מאז שבגין רצה לנצח את המערך ולשם כך הוא חייב להיות מסורתי ולשים כיפה ולברך שהחיינו . הימין חייב להיות מסורתי היום ולא בגלל החרדים , אלא דווקא בגלל המסורתיים.

אמנם נכון הוא שהליכוד/מחל/וכו' כתנועה לאומית ליברלית הכילה בעברה הרבה ליברלים -חירותניקים-רביזיוניסטים/ז'בוטינסקיים, אבל הם לא. הם לא, כי הציבור המסורתי שחי בעירות הפיתוח והביט איך ש"ס מראה לו את העטרה ,לא הבין מה הם עושים שם ? מי מינה אותם לחוקק עם השמאל חוקי יסוד שנותנים לבג"ץ את הזכות להפוך הקערה על ראשם המסורתי בשנת 92 ? מיקי איתן,דן תיכון,רוני מילוא,ציפי לבני,אהוד אולמרט ועוד ועוד- מי הם ?

מצד אחד הם נאורים , אשכנזים , חילוניים , גרים במעוזי השמאל, נפגשים עם המי ומי , בתאטרון , במסיבות קוקטייל של משפטנים ,לבוז למסורת,ואז בבחירות יורדים לעיירות הפיתוח ומשחקים אותה מסורתיים.

ואז בא ליברמן ואומר לכולם בריש גלי את האמת שהם תמיד הסתירו - אנחנו שונאים חרדים , אנחנו מתעבים אותם , אנחנו רוצים שהם ילכו לאלף עזאזל ויפה שעה אחת קודם. וכולם מוחאים לו כפיים.

לשאלתך - האם כאשר אתה ליברל אז אתה אוטומטית שונא חרדים‏ ? התשובה חיובית. יתרה מכך - הליברליזם בחלקו האפל מוביל לאנטישמיות.

ובהערת שוליים -

החרדים עשו טעות כשהם כרתו ברית עם הימין . האשכנזים בתרגיל המסריח הקשיבו לרב ש"ך אשר לפי עניות הבנתי לא היה הכי צלול בזמנו ולא הבין את המשמעות האמיתית של התוצאה עם לכרות ברית מי ששונא אותך עד מוות. אריה דרעי בזמנו היה קצת יותר חכם מהזקן , אבל הם היו תלותיים מאוד ולכן עשו רוורס.

אישית אני סבור שהחרדים לא צריכים להשתתף בשום קואליציה במדינת ישראל לאחר מועד ג' ועליה לחבור למפלגות הערביות ולכרות איתם ברית שכן שני קבוצות אלו שנואות ביותר בחברה הישראלית ויחדיו הם ירוויחו יותר . הימין הדתי והחילוני גזענים עד מוות כלפי קבוצות אלו. השמאל צבוע ועלוב כאשר הוא מפרגן לליברמן ושיתף פעולה עם לפיד למען מטרת רל"ב ולא מחה כאשר ניהלו תעמולת בחירות כה ארסית כלפיהם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים