"בעקבות קשר רומנטי עם בכירת הגולשות: מאמן הנבחרת פוטר" 710402
הארץ: "איגוד השייט הודיע על סיום עבודתו של מאמן נבחרת הנשים, פייר לוקט, לאחר שנודע כי הוא מנהל מערכת יחסים עם סגנית אלופת העולם, הגולשת קטי ספיצ'קוב. השניים אישרו את הקשר ביניהם ועל הוועדה המקצועית הוטל לבדוק האם היחסים השפיעו על הישגיה."
"בעקבות קשר רומנטי עם בכירת הגולשות: מאמן הנבחרת פוטר" 710428
ניסיתי להבין את פשר "על הוועדה המקצועית הוטל לבדוק האם היחסים השפיעו על הישגיה", בעיקר לנוכח זה שהישגיה בלי ספק מזהירים. כנראה שהועדה לא תגלה שאלמלא הקשר היא היתה עולה מקום אחד והופכת לאלופת העולם. אם הועדה תגלה שהיחסים שיפרו את הישגיה (לא נראה לי מופרך שזה נכון, כנראה מופרך שהועדה תוכל לגלות את זה וגם לפרסם את זה), מה יעשו עם המידע? ואולי יגלו שהיחסים נתנו לה יתרון לא הוגן מול גולשות אחרות בנבחרת (ממש לא מופרך) - עכש"מ יש מקום אחד למדינה באולימפיאדה, כך שפוטנציאלית יש תחרות עזה - אבל מה יעשו עם זה, כשהיא סגנית אלופת העולם ותקווה למדליה אולימפית, וקשה להניח שמתחרותיה/עמיתותיה בנבחרת היו מגיעות למשהו קרוב גם אלמלא הרומן?
"בעקבות קשר רומנטי עם בכירת הגולשות: מאמן הנבחרת פוטר" 710435
אני מבין שיש מספיק תחרויות עד האולימפיאדה לקבוע מחדש את הדרוג, כך שאם היא באמת טובה יותר מהאחרות היא תוכל להיות הנציגה גם בלי לקחת בחשבון את ההישגים הקודמים שלה וזה מה שצריך לקרות לדעתי. הוועדה לא צריכה לעסוק בשאלה אם היא היתה מגיעה לאותם הישגים גם בלי היחס המועדף, ובכלל אם היה יחס מועדף. עצם העובדה שהחשש הזה סביר מספיקה.

האם מעבר לכך יש להעניש את הגב' ספצ'יקוב על יחסיה האסורים? בניגוד לספורטאים שנתפסו משתמשים בחומרים משפרי ביצועים, אני לא חושב ש*היא* עשתה משהו מנוגד לאיזה קוד אתי, לפחות לא קוד כתוב, כך שגם אם בזכות יחסיה עם המאמן היא קיבלה יתרון מקצועי קשה להאשים אותה בזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים