עברה פדרלית? 710437
הרשויות בארה"ב התחילו לפעול כנגד תגובות ועוקבים מזוייפים (TheMarker).

למי שהבריז מן העשור האחרון, ישנה תופעה של בוטים שפותחים עמודים ברשתות חברתיות ואתרים בפלטפורמות ליצירת אתרים (כדוגמת Wix הישראלית). בין השאר נעשה הדבר כדי להטעות את האלגוריתמים המיועדים לזהות קישורים ולייקים שאינם מתוך אתרים אותנטיים ושל משתמשים אנושיים‏1. ואז למשל משלמים גופים מסחריים או ידוענים לחברות שמבטיחות להשיג להם לייקים ממשתמשים אמיתיים. התוצאה היא, כך הסביר לי איש סייבר לפני כמה שנים, שרוב אירועי התעבורה באינטרנט הם בוטים שעושים לייק לבוטים אחרים. אני תוהה הם הוא נסחף.

1 אנקדוטה אישית: בזמנו פיתחתי, לבקשת גוף עמו עבדתי, אלגוריתם לזיהוי רמאויות דיגיטליות בתחום הפרסום. הרצתו על ה-data של החברה הראתה שכמה מן הלקוחות הרווחיים ביותר שלה קשורים בפעולות כאלו. אגב, כדי לוודא חלק מן המקרים, הורדתי לטלפון הפרטי שלי אפליקציות שהאלגוריתם זיהה ככאלו, ואחת מהן החליפה לי את שמות כל קובצי המוזיקה לסינית. בכל אופן, הצגתי את השיטה והתוצאות לפני החברה בציפייה מסויימת למחיאות כפיים. כן, כבר אז הייתי תמים.
עברה פדרלית? 710443
"רוב אירועי התעבורה באינטרנט הם בוטים שעושים לייק לבוטים אחרים" - זה משעשע אותי. ישר אני מדמיין שבמקום לפתח אינטליגנציה מלאכותית נפתח חוסר אינטליגנציה מלאכותית!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים