השגיו של בנט במרד החינוך: 711448
הכישלון הגדול של משרד החינוך: תלמידי ישראל הידרדרו בכל המבחנים הבינלאומיים

בתוך קדנציה אחת של נפתלי בנט כשר חינוך נמחקה התקדמות של שנים במבחני פיזה הבינלאומיים ■ החרדים לא משתתפים במבחנים ■ הדירוג של ישראל במדעים - הנמוך שנרשם מעולם ■ הפערים בהישגי התלמידים הישראלים התרחבו - ונהפכו לגדולים בעולם

ועכשיו כשר ביטחון זמני הוא רוצה לבנות עוד שכונה בחברון ויחד עם אחרים, לספח את בקעת הירדן.
השגיו של בנט במרד החינוך: 711449
טפח אצלם השכלה רחבה וחשיבה עצמאית - הם עלולים להצביע נגדך לכשיגדלו. לא טוב.
השגיו של בנט במרד החינוך: 711450
אוי ואבוי.
אפילו בלי החרדים והערבים לא הגענו לממוצע OECD. המצטיינים שלנו הוציאו ציון ממוצע דומה לזה של ה 5% הכי חלשים בסין. זוועה. אומת הייטק אלק.

אגב, לא מזמן שמעתי את נתניהו מתגאה בהשגי ממשלתו, בין השאר בירידה של מדד האי שוויון בישראל. לא עבר שבוע והתפרסם מדד האי שוויון ל 2018, שעלה קלות. גרוע מכך- מדד P10/P90, שכבר היה הגבוה (הגרוע) במערב בשנה הקודמת, זינק בחדות.
השגיו של בנט במרד החינוך: 711451
הקישור המתוקן: https://www.themarker.com/news/education/1.8217664
השגיו של בנט במרד החינוך: 711452
הדו״ח מלא.
השגיו של בנט במרד החינוך: 711460
לקח לי כמה שניות של תהייה איזה מרד חינוכי הוביל בנט.
RUN! 711469
שנה אחת יכולה להיות תנודה סטטיסטית חסרת משמעות, אבל לאורך השנים הציונים של תלמידי ישראל גרועים במבחנים האלה, אולי בגלל גודל הכיתות, אולי בגלל איכות המורים, אולי בגלל שבקרב חלקים רחבים אצלנו "תלמיד טוב" הפך להיות מילה נרדפת ל"חנון" ואולי גם בגלל השעות שמוקדשות למה שקרוי "לימודי מורשת": אני בטוח שבתורה ובתושב"ע אנחנו במקום הראשון בעולם, והרי זה מה שחשוב באמת. אתמול למדתי אצל ליאור שליין ששר הביטחון פתח ישיבה עם אלופי המטכ"ל בתפילה, כך שאפשר להיות רגועים גם מהבחינה הזאת. עם קצת מזל, "תהילים נגד טילים" יעבור מהסטיקרים לאבן יסוד בתו"ל של צה"ל, מה שיחסוך הרבה כסף בתקציב הבטחון ויפנה משאבים חיוניים לישיבות ולפקולטות החדשות לנבואה. עניין הנבואה, אגב, יהיה התפתחות חיובית ביותר כי כולנו יודעים מי הכי מתאים לעמוד בראש הפרויקט הזה מאז שחרב הבית.

מה שצריך להדאיג באמת, לדעתי, היא הנטייה הכללית של ירידה ברמת הלימודים האקדמאים: מ-‏2007 עד היום כל המוסדות להשכלה גבוהה מלבד מכון ויצמן והטכניון ירדו במיקומן העולמי. את המחשבות שיש לי בעניין זה אני פוחד להעלות על הכתב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים