הייתי מצטרף לו... 711563
היו מאפשרים לי לשמור את הסרטונים בטלפון שלי. אם אני כבר עושה את המאמץ להתקין מערכת כזאת, אני רוצה שבמקרה הצורך היא תוכל לסייע לי כלומר תהווה תחליף למצלמת דרך. האפליקציה ששומרי הדרך מציעים לא מאפשרת לעשות זאת מטעמי "אבטחת מידע", כך הסבירו לי בטלפון, וגם הבהירו שאינם רוצים שסרטונים שכוללים את מס' הרישוי של העבריינים יופצו ברשת, ככל הנראה הם חוששים מתביעות בהתבסס על חוק הגנת הפרטיות. לא ברור לי אם החשש שלהם מוצדק או שמדובר בכסת"ח מיותר מצידם. עיון קצר בהסבר לחוק מגלה ש"המקרים שבהם אכן חלה פגיעה בפרטיות אף על פי שמדובר בצילום ברשות הרבים, הם כאשר התמונה ופרסומה עלולים להשפיל או לבזות את מי שצולם..." ומן הסתם צילום של מישהו שעובר עבירת תנועה חמורה עלול להשפיל או לבזות אותו, אם השופט יחליט כך.

מה שזה אומר עבורי הוא שהרעיון להפוך את הטלפון למצלמת דרך דווקא מוצא חן בעיני, ואני בטוח שיש אפליקציות שמאפשרות לעשות זאת. החלק היחיד שאינו טריוויאלי שם הוא זיהוי קול כי אני רוצה שהפקודה "save" תינתן בקול (בדומה ל "report event" שלהם).
הייתי מצטרף לו... 711567
ממתי לתפוס את מישהו בעבירת תנועה, אפילו עבירה חמורה, ברשות הרבים, משפיל או מבזה אותו?

אפילו אפי נווה, שתבע SLAPP את שרון שפורר וכל מה שזז, לא תבע על התמונה שהתפרסמה בה הוא חונה בחניית נכים.
הייתי מצטרף לו... 711572
כל מיני אנשים שנמצאים ברקע, לדוגמה.
הייתי מצטרף לו... 711575
לא יודע, אבל זה מה שעלה על דעתי כסיבה הכי סבירה למדיניות שלהם (אם כי כאמור אולי בגלל כסת"חיות יתר). אחרת, מה אכפת להם אם אפיץ ברשת סרטון שמראה אותך עובר באדום? הרי ברור שהאופציה של שמירת הסרטונים בטלפון של המשתמש לפי בקשתו היתה מעלה את הפופולאריות של האפליקציה שלהם בהרבה, בתור תחליף כמעט חינמי להתקנת מצלמת רכב, ואחרי שכל הציוד כבר מותקן ועובד, יש סיכוי גבוה שתגיד "report event" כשמישהו עובר עבירת תנועה חמורה לפניך (והיה מגיע ל 99% אם יכולת להגיד "kus omak" במקום).
הייתי מצטרף לו... 711581
כסת''ח נשמע לי כסיבה הסבירה ביותר, סיבת ברירת המחדל אפילו. אם תשתמש באפליקציה שלהם לדברים שונים מהתכלית המקורית, ומישהו יפגע ויתבע- הוא יתבע אותם, כי הם הכיס העמוק.
הייתי מצטרף לו... 711570
היישום שלהם זמין. אתה מוזמן לשנות אותו כרצונך (או לשלם למישהו לעשות את זה, או לנסות לגרום למישהו אחר לעשות את זה).

כמוכן בעיקרון יכול להיות שאפשר להפעיל שרת משלך ולשלוח את הסרטים אליו (ואולי אפילו להריץ את השרת על הטלפון שלך).
הייתי מצטרף לו... 711577
אינני יודע לעשות זאת בעצמי, אבל אני בטוח שאתה, ובטח עוד כמה קוראים, דווקא כן :-). אין לי צורך בשרת שיקבל את הסרטונים, ולעומת זאת שמירה בענן בזמן אמת יכולה להיות אופציה מועילה (במיוחד אם המשטרה מחרימה את המכשיר ואח"כ לגמרי במקרה מוחקת את הסרט). אישית יועיל לי אם היא תוכל לרוץ באנדרואיד 4.4.2...

אני בטוח שעצם העזרה לאנושות הסובלת מהווה תמריץ מספיק, אבל תמיד אפשר להוסיף לסרטונים גם כמה פרסומות ייעודיות, למשל של עו"ד לענייני תחבורה, פחחי רכב, השכרת רכב, פיזיותרפיסטים וכד'. עם קצת בינה מלאכותית הפרסומות יוכלו להתחלף, למשל מפחחי רכב לסוכנויות למכירת רכב או מפיזיותרפיסטים לחברה קדישא.

מי ירים את הכפפה? זאת תהיה מתנה יפה לקוראי האייל לקראת ראש השנה הממשמש ובא.
הייתי מצטרף לו... 711574
אני הייתי רוצה אפליקציה כזו כדי לתעד חוסמי צומת צולב. אני מעריך שעשרות אלפי שעות עבודה בשעות העומס מבוזבזות בגלל המנהג הקלוקל והבה נפוץ הזה, שחוטאים בו גם רכבים מורשים כמו אוטובוסים ומוניות.
הייתי מצטרף לו... 711579
וואלה, נתת לי תמריץ להצטרף
הייתי מצטרף לו... 711582
מהשו"ת שלהם: "המיזם מיועד להצלת חיים, ולכן אנו מתמקדים בעיקר בעבירות תנועה חמורות ומסכנות חיים".
הייתי מצטרף לו... 711580
יש הרבה ישומונים שמאפשרים לך להשתמש בטלפון שלך כמצלמת דרך (או טוב מכך - לנצל למטרה הזו טלפון ישן שאתה כבר לא משתמש בו). אני מצאתי לאחד מהם שמוש אחר. אחד הדברים שאשתי לא אוהבת במיוחד הוא, כשאנחנו מטיילים בחו''ל, שאני נוהג וכל הזמן אומר לה לצלם כל מיני נופים יפים שמשום מה נוטים להסתתר דווקא באזורי הנופש שלנו. בתור נהג אני תמיד בדילמה בין לשטוף את העיניים בנוף לבין לא ליפול לתהום או להתנגש במשאית ממול (מעשה שטן, תהומות גם נוטות להתחבא ליד אותם כבישים ממש), אז צריך תמונות. אז התחלתי לקחת טלפון ישן, התקנתי ישומון מצלמת דרך ואני מפעיל אותו כך שהוא מצלם תמונת סטילז פעם בשניה או שתיים - אחר כך כל מה שצריך זה להתעלם מכל המשאיות, ויש לך אחלה תמונות נוף.
הייתי מצטרף לו... 711583
אני מודה שלא חיפשתי יותר מדי, אבל בחיפוש זריז לא מצאתי ממשק קולי לשמירת הסרטון.
הייתי מצטרף לו... 711600
האסיסטנט של גוגל והסירי של אפל לא יודעים לעשות את זה עם יישום המצלמה הברירת-מחדלי?
הייתי מצטרף לו... 711601
תתעלם, הבנתי מה חסר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים