דן יא דן איך הלכת 71242
בראשית דבר ברצוני להיתנצל על שגיאות הכתיב אני עיוור ואני לא יכול ליקרוא את מה שאני כותב אלה ר את מה שאני מקבל
איתכם השליחה

אני כיום בן 27 ובערך מגיל 13 אני קורא וקורא את כתביב של בן אמוץ
תמיד היצטערתי שלא יצא לי ליפגוש אותו כי אני בטוח שהוא היה איש מאוד מעניין פתוח וליברלי.
לאכר קריאת המאמר הוצאתי מארון התקלטים הישנים את הטקלית של דן בן אמוץ שלושה בשירה 1 ניגבתי את העבק
ובין החריקות הקשות האזנתי לקולו של האיש המצחיק הזה אדם כול כך לבבי ומשעשעה
דן אף פעם לא תדעה כמה אני מיתגעגעה אליך לכתיבה שלך אני קראתי את הביאוגרפיה של דנקנר ואני חושב שזה ממש מזעזעה ליכתוב על אדם שלא חי בינינו ולא יכול להגיבץ
דנקנר פשוט הלך על הקו הכי מישחרי שיש בואו נוציא ספר אם המון השמצות ר רכילות וסקס וזה בטח ימכור.
וזה מכר ומכר ושמו של האיש הזה הוכפש והוכפש
יכול לההיות שהוא באמת זיין בכמויות אוקי הוא גם לא השתיר את זה אבל מי כאן עד לאנוס קטינות
בצבא שרתתי בגלי צהל ולצערי לא לכחתי מהסירטיה את דן בן אמוץ מיתראין בשנות ה70 על ספרים שהוא כתב אבל זה היה ממש מרטק לישמועה אותו מדבר על ספרים
בסיפריה לעיוורים יש די הרבה ספרים שלו ואני ממש נההנתי ליקרוא אותו
עוד שאלה שנישאלה היא למה לא מעלים את הקלטותיו על דיסק שלושה בשירה 1 אחת ועוד
האיש ממש היה ניפלא אני חושב שהוא גם כתב את שוק הספרים המשומשים של הגשש החיור
דן בן אמוץ תמיד יזכר אצלי לטובה וחבל שהכפישו את שמו בצורה הזאת יצא לי לדבר אם מיספר אומנים וחברים קרובים של דן והם החפישו את הביאוגרפיה דיברתי גם אם יואב קריים שהוא יושב על כיסא גלגלים והוא סיפר לי שכשהוא היה בן 8 דן ראין אותו ביגלל שהוא כתב אז את הטסרית
ללא שם זיין
ויואב סיפר לי שדן היה פתוח מאוד ורגיש באופן יוצא מין הכלל
ואני הבנתי עד כמה דנקנר שקרן ושמעתי המון סיפורים מאחורי הקלאים
אז לסיום אם ברשותכם האלבום של דן בן אמוץ זה הזמן להוציא לנגב את העבק מהמחט ולהקשיב לאיש הניפא הזה
ואם אתם רוצים עוטק של הטקלית אני שוקל להעביר אותו לדיסק
גידי
זכויות יוצרים 71244
אל תחלק עותקים של התקליט, זו הפרת זכויות יוצרים.
זכויות יוצרים 71250
אכרי שדנקנר זיין לדן בן אמוץ את הצורה אני חושב שבביאוגרפיה ההיא הוא חילל את יצירתו של דן הרבה יותר מאשר אם אני אפיץ עותקים של התקליט שגם לא נדבר על זה שאני לא מוכר את זה וזה כימעט כמו להלבות ספר
אני לא אשם שחברות התקליטים בארץ דפוקות ולא מוציאות את ניכסי צון הברזל שבידיהם מהארכיונים לחנויות ולכן אנשים עוזרים לאנשים אחרים להשיג חומר נדיר
לסיכום כול עוד זה לשימום אישי ו לא למטרת רבח וזה גם לדעתי מציל את התקליט משיחכה אז למה לא?
גידי
זכויות יוצרים 127259
האמת היא שגם הלוואת ספרים (אלבומים, תוכנות, וכו') הינה הפרה של זכויות היוצרים - זה כתוב באותיות הקטנות בעמודים הראשונים, או מאחורי המארז, בד''כ.
זכויות יוצרים 127351
זה שזה כתוב באותיות קטנות או גדולות לא הופך את זה ללא חוקי. רק חוק של הכנסת יכול להפוך משהו ללא חוקי, לשמחתנו. אלעו''ד, אבל חוק זכויות יוצרים מגביל למיטב ידיעתי רק העתקה ופרסום -- האייל הזקן מתבקש למערכת...
זכויות יוצרים 127496
לא יודע לגבי חוק זכויות יוצרים, אבל שימוש בדיסק, ספר, וכולי כמוהו כהסכמה לאותיות הקטנות הללו - כמו חוזה כתוב.
זכויות יוצרים 128124
מה פתאום. שימוש אינו שקול לחתימת חוזה. יש "חוזה משתמע" מסויים שנוהגים להשתמש בו בתוכנות בעיקר, אבל יש הרבה מאוד מגבלות על מה הוא יכול להכיל. השימוש בו בפועל כולל בד"כ סעיפים שאין להם שום כיסוי חוקי ושלא יעמדו במבחן בבית-משפט (הדוגמה הקלאסית – אם אתה משתמש בתוכנה אתה מתחייב לא לפרסם עליה ביקורת שלילית), סתם, כדי לכסות את התחת. על אחת כמה וכמה טקסט שמודפס באותיות קטנות על הכריכה הפנימית של ספר. אם לא חתמת על חוזה, יש הגבלות משמעותיות מאוד לגבי הכוח שלו עליך. [על-ידי קריאת תגובה זו אתה מביע את הסכמתך להעביר לעדי סתיו 50% מהכנסותיך במשך שלוש השנים הקרובות. תודה].
זכויות יוצרים 127396
השאלה שלא לצורך מסחרי (כלומר, לא בתשלום) היא חוקית לחלוטין, וקשה לי להאמין שיש דיסק שכתוב עליו שאסור להשאיל אותו ללא תמורה לאחר.
האיסור על השאלה מסחרית נועד למנוע דברים כמו חנויות להשאלת דיסקים (הייתה כזו פעם בהרצליה, וסגרו אותה עד מהרה).

(דובי, שלא משאיל לאנשים דיסקים לפני שהם מתחייבים בפניו שלא יעתיקו אותם)
זכויות יוצרים 127397
במה שונה השאלת דיסק למטרות מסחריות (מבלי לשכפלו), מהשאלת ספרים בספריה, מהשאלת קלטות וידאו או דיסקי דויד, או מהשכרת מכוניות?
זכויות יוצרים 127474
ההבדל הוא שהסיכוי שמישהו שואל דיסק מבלי להעתיק אותו הוא מזערי, בימינו. במקרה של קלטות וידאו ודוידים - א. על קלטות וידאו (ואודיו) יש מס שנועד לפצות יוצרים על השימוש בהן להעתקה פיראטית. ב. אני חושב שברוב המקרים, אנשים לא מעתיקים אותם (בשל חוסר נוחות טכנית במקרה של וידאו, וחוסר ידע טכני במקרה של דוידים). למרות שאני מכיר אדם אחד שבאופן קבוע יוצר עותקים של דוידים שהוא שואל מבלוקבסטרז. הבעתי את מחאתי בנושא בפניו. ג. אם אינני טועה, ספריות סרטים משלמות תמלוגים לאולפנים על השאלות. או משהו כזה.

לגבי ספרים - אני בדילמה. מצד אחד אני מכיר בחשיבות מוסד ספריית ההשאלה, ומצד שני ברור לי שמדובר כאן בפגיעה ביוצרים. אין לי תשובה לנושא זה. אבל אין מקום להשוואה בין ספרים שקשה מאוד, ולא כלכלי, ליצור עותק שלהם, לבין השאלת דיסקים.
זכויות יוצרים 127561
צא מהדילמה‏1.

אתה חי בחברה של גנבים, וגם הוצאות הספרים חיות בחברה כזאת, והמחיר שאתה משלם עבור ספר מגלם בתוכו את הידיעה שאת הספר הזה יקרא יותר מאדם אחד. פעם אתה שואל ופעם אתה משאיל כך שהנטל מתחלק בין קהל הקונים-קוראים והכל בא על מקומו בשלום. במקום לנסות להלחם מלחמה אבודה בתופעה ולהעמיד כל אדם במבחן לא סביר, היד הנעלמה כבר סידרה את זה.

זה מזכיר לי את הדרישה שהיתה (הווה?) בספריות ההשאלה של קלטות, להחזיר את הקלטת לתחילתה בתום הצפיה. בארה"ב היו אפילו קנסות למי שהחזיר קלטת לא מגוגלגת בחזרה, כשבמקום זאת אם הכלל היה שאתה תמיד מקבל קלטת כשהיא במצב של תום צפיה, עדיין כל אחד היה צריך לגלגל אותה פעם אחת בדיוק, בלי לעשות טובה לאף אחד ובלי לשלם קנס.
_____
1- אלא אם כן אתה טהרן מוסרי מהסוג של נגה.
זכויות יוצרים 127563
Be kind - rewind!
בדיוק 127566
ואני אומר: don't bother, brother.
זכויות יוצרים 127668
ונראה לך שבחו"ל לא משאילים ספרים אחד לשני? או מספריות? ושם המחירים לא מאמירים לגבהים כאלו.
יותר חשוב - בארץ מוציאים רק מהדורה אחת של ספר: בכריכה רכה. ועל המהדורה הזו, לוקחים ממך 60-90 ש"ח. בארצות מתורבתות, מחיר כזה לוקחים על ספר בכריכה קשה. ספרים בכריכה רכה מוכרים בשלושה עד עשרה דולרים, והיחס אליהם הוא בהתאם - לקרוא ולזרוק.
מה הקשר? 127687
המחיר הוא, כמובן, גם פונקציה של גודל השוק. כל מה שאני אומר זה שהוא מגלם בתוכו גם את העובדה שהספרים מושאלים, ולפיכך אפשר לישון בשקט.

מצד שני, אם אתה מתעקש, מצידי אתה יכול להמשיך להתלבט. ממילא הסיכוי שתשאיל *לי* ספר הוא זניח.
זכויות יוצרים 127625
וספריות לא משאילות גם דיסקים? לפחות באירופה אני יודע שהן כן (לפחות חלקן), ולמעשה, אני מכיר מישהו שעושה בדיוק את זה. שואל דיסקים מהספריה, ומעביר אותם למיני דיסק שלו.
זכויות יוצרים 127670
דיסקים שיש עליהם זכויות יוצרים? אני לא יכול להגיד שראיתי הרבה ספריות בחו"ל (שתיים, ליתר דיוק - אחת בלונדון, אונטריו, ואחת בעוד איזו עיירה שאינני זוכר את שמה), ולא ראיתי שם דיסקים להשאלה. מצד שני - לא ממש חיפשתי.
באוניברסיטה העברית יש מחלקת מוזיקה (כולל תקליטים!), אבל ההאזנה היא במקום בלבד.
זכויות יוצרים 128026
בית אריאלה! בית אריאלה!
מישהו יודע 128042
מי זאת היתה האריאלה הזאתי?
מישהו יודע 128096
ביתו או אשתו (אני לא זוכרת) של אחד, גיטר. לא יודעת שם פרטי...
מישהו יודע 128120
ומי הגיטר הזה?
זכויות יוצרים 128030
יש לי חבר שלמד בארה''ב.
בתקופת למודיו הם (קבוצה של מספר סטודנטים) שכרו מכונת צילום, וצילמו את כל ספרי הלימוד להם נדרשו.
זכויות יוצרים 128044
כמובן. באוניברסיטה העברית (ואני מניח שגם באחרות), זה כל-כך מובן שסטודנטים מצלמים ספרים במקום לקנות אותם, עד שזה הגיע לאבסורדים מוחלטים - זאב שטרנהל, למשל, שאחד מספריו (במלואו) היה קריאת חובה בקורס שלו, שלח אותנו למשרדי אגודת הסטודנטים שם ניתן לרכוש צילומים כרוכים של הספר שלו במחיר עלות (הצילום).
החמוד הוא שבספרייה של משפטים תלויות מעל מכונות הצילום הזהרות בנוגע לפגיעה בזכויות יוצרים. (:

העניין הוא שקצת קשה לצפות מסטודנט לקנות את עשרות הספרים להם הוא זקוק במהלך השנה, מה גם שמרובם הוא זקוק רק למאמר או פרק אחד. קשה גם לצפות מהסטודנטים לקרוא את כל החומר בתוך הספריה, ובלתי אפשרי לבקש מכל הסטודנטים לקרוא את החומר בזמן שהספר מושאל להם, משום שיש מעט מדי ספרים ויותר מדי סטודנטים. ישנו גם מוסד הספרים ה"שמורים", אותם ניתן לקבל רק לשעות ספורות ואסור להוציאם מתחום הספריה. משמעות הדבר היא שאין לך אלא לצלם אותם.
אבל טוב לדעת שצילום בכמויות מסחריות אינו סימן היכר רק של הלימודים בישראל.
זכויות יוצרים 128047
לי זכור מלימודי באוניברסיטה העברית קורס, שחומר העזר המותר בבחינה היה המחברת וספר שכתב המרצה. פניה לאגודת הסטודנטים הביאה להפצת הספר הנ"ל מצולם במחיר העלות (20 ש"ח או משהו כזה) ע"י האגודה. טוב שיש מי שידאג לנו.
זכויות יוצרים 128100
בטכניון יש את "ספריית הדיקן". כל סטודנט יכול לשאול למשך סימסטר ספרי לימוד, במחיר סמלי יחסית (13% מערך הספר אא"ט). יש לא מעט עותקים מהספרים הנחוצים (סדר גודל של עשרות בד"כ) אולם הדגש הוא בעיקר על ספרים הנחוצים לקורסים של השנים הראשונות.
זכויות יוצרים 129451
גם אצלנו (אותה אוניברסיטה) היה משהו דומה - המחלקה המליצה לנו לקחת עותק של החוברת מהשנה שמעלינו ולצלם אותו כי באקדמון החוברת עולה יותר מדי. החסרון שבזה היה שבצילום של צילום של צילום (מי יודע כמה דורות אחורה) התמונות יצאו לגמרי לא ברורות.

למען האמת, באחת מהשיחות על כמויות הצילומים עלתה גם האפשרות לקנות מכונת צילום (בקבוצה, כמובן). זה לא יקרה, אבל אני די בטוחה שזה היה יוצא לנו זול יותר בסיכום הכללי.
זכויות יוצרים 129453
מדפסת הזרקת דיו שהיא גם מכונת צילום (וסורק), של חברה מובילה בשוק, עולה כ- 1000 ש"ח (יש גם יקרות יותר). כעת צריך לשקלל את מחיר הדיו. אולי כדאי לכם להשקיע?
זכויות יוצרים 129454
כדאי? אני די בטוחה שכן. במיוחד בגלל השילוב של המדפסת (הסורק לא כ"כ רלוונטי, אבל המדפסת גם חוסכת את מחירי ההדפסות השערורייתיים).
מעשי? אני די בטוחה שלא. חבל...
זכויות יוצרים 129455
שאלת רשות: למה לא מעשי?
זכויות יוצרים 129463
אפילו הסיבה הכי קטנה כמו העובדה שחלק מהמשתתפים הפוטנציאליים גרים במעונות והשאר מפוזרים בירושלים מה שיגרום לכל העסק להיות קצת לא נוח.
האמת היא שאולי אפשר להתגבר על זה. צריך לחשוב על זה עוד קצת.
זכויות יוצרים 129466
אולי כדאי לאחד מכם (עשיר יותר) לקנות מדפסת כזו לשימושו (מתוך חישוב כלכלי של העלות לאורך כל התואר) והשאר ישתתפו בהוצאות הדיו.
זכויות יוצרים 129468
כשאני אמצא את המישהו הזה אני אציע לו. ;)

זה יפתור את רוב הבעיות, אבל הבעיה של הספרים השמורים עדיין תהיה קיימת...
אחד הספרים מהם היה חומר קריאה לאחד הקורסים שלי נמצא בסרפיה בארבעה או חמישה עותקים, אבל משום מה העותק היחיד שנמצא בספריה הוא העותק השמור. כל האחרים מושאלים באופן כמעט קבוע. זה בעייתי גם מהבחינה הזו שכשרוצים לצלם כמויות גדולות של עמודים גם ההבדל של בערך 8 אג' לעמוד (אני לא זוכרת מחירים מדוייקים) שיש בין צילום בספריה לבין צילום באגודה יכול להיות משמעותי.
זכויות יוצרים 129495
גם ספרים שמורים אפשר להוציא לערב אחד, לא?
זכויות יוצרים 129496
לא יודעת - לא יצא לי לנסות. אבל אני אבדוק את זה אם וכאשר אני אקנה את מכונת הצילום-מדפסת-סורק. :)
הערה אוף טופיקית לגמרי 129508
כל פעם שאני רואה את הניק שלך תוקפים אותי געגועים לחלבה.

(סליחה על ההפרעה, זה יקרה שוב)
הערה אוף טופיקית לגמרי 129510
יופי, תודה רבה. עכשיו גם לי בא.

(ולא - זאת לא הכוונה של הניק.)
עלווה? 129516
עלווה? 129521
לא, גם לא.
עלווה? 129524
אולי נעביר את זה למדור "שאל ת'אייל", חלי ואסרשמידט?
קשור לשוויץ? 129604
קשור לשוויץ? 130036
לא, אבל אם תגיד לי למה יש סיכוי לא רע שאני אחליט לשנות את המשמעות.
קשור לשוויץ? 130098
helvetia הוא שמה העתיק של שוויץ. זה גם מה שרשום להם על המטבעות (או אולי Federatia Helvetica).

(ההבטחה שלך הזכירה לי את חזי משמעון וחזי מניקור פדיקור, מ"שמונה דקות ביום" (ולפני כן מהשער האחורי של העיר), שסיפר יום אחד לאחיו שמעון שהוא החליט לשנות את מקור שמו: מהיום לא קוראים לו חזי על שם הנביא יחזקאל, אלא על שם חזוס, שככה קוראים לישו הקובנים מבואנה ויסטה. אחר כך התברר שהוא סתם עבד על שמעון).
CH = Commune Helvetica עוד מימי הרומאים 130121
קשור לשוויץ? 130144
אני היחידי, שחושב ש"שמונה דקות ביום" הן שמונה הדקות המיותרות ביותר בטלויזיה הישראלית? אפילו יותר מדודו טופז.
קשור לשוויץ? 130154
הקטנת לי שני חורים בהשכלה בבת אחת - אני לא רואה "שמונה דקות ביום" ואת העיר אני לא יכולה לקרוא (אני יודעת שיש מקומות בירושלים שבהם אפשר להשיג את העיתון, אבל עוד לא הצלחתי למצוא אותם). תודה. :)
קשור לשוויץ? 130156
תנסי בכניסה הדרומית לשוק מחנה יהודה (הרחוב הראשי). קניתי שם פעם-פעמיים.
קשור לשוויץ? 130158
תודה. אם אני אהיה באיזור אני אבדוק.
הערה אוף טופיקית לגמרי 129550
גם אותי.
רק שכואבות לי השיניים עכשיו.
זכויות יוצרים 129961
כן. לפחות בבר-אילן זה ככה.
ביהמ"ש העליון: מותר לספריות להשאיל דיסקים 145481
לספריות *ציבוריות* 145503
לספריות *ציבוריות* 145516
נכון.
לא שזה משנה מאוד למי שרוצה להעתיק את הדיסק.
לספריות *ציבוריות* 145535
מרבית הספריות הציבוריות באירופה מחזיקות ספרייה עשירה של תקליטורים הניתנים להשאלה למספר ימים תמורת תשלום מסוים.

התעריף הוא כ-‏2 אירו (כ-‏10 שקלים) עבור תקליטור למשך שבוע.
זכויות יוצרים 128527
נשמע לי מוזר, איסור ההשאלה הזה. האם מותר לפתוח חנות למסחר בדיסקים יד-שניה? האם מישהו יכול למנוע מהחנות להתחייב לקנות בחזרה כל דיסק שנקנה בה, תמורת 90% ממחיר המכירה? מה ההבדל בין זה לבין ספריה (למעט רעיון ה"מנוי")?
זכויות יוצרים 128715
שאלה טובה. לא יודע. אני באמת לא יודע איך בית המשפט יתייחס לתחמנות שכזו. אתה מוזמן לפתוח חנות שכזו ולראות כמה זמן הטריק יחזיק.
זכויות יוצרים 128780
אאל"ט בחנויות "האוזן השלישית" מוכרים דיסקים יד-שניה.

זכויות יוצרים 128786
מכירת דיסקים יד שניה היא דבר מוכר ונפוץ. והגיוני. וחוקי, למיטב ידיעתי. אבל טל דיבר על ספריית השאלה במסווה.
זכויות יוצרים 130224
אני אמרתי דבר כזה? אני רק שאלתי מה ההבדל.
היכן יש ספריית קלטות או CD באיזור המרכז? 418367
שלום לכם.
ברצוני לדעת היכן ניתן להשאיל קלטות או CD להשמעה כמו בספריית ספרים?
אני מתגוררת בפתח תקווה ועובדת בתל אביב - לכן אשמח לדעת על מיקום ספרייה כזו באיזור המרכז. אפשר גם ברעננה או בכפר סבא.

תודה,
קמינה
היכן יש ספריית קלטות או CD באיזור המרכז? 418378
ישנה הספריה לעוורים, אבל היא מיועדת רק לכבדי ראייה. אולי תוכלי לקבל מידע נוסף דרך האתר שלהם: http://www.clfb.org.il
היכן יש ספריית קלטות או CD באיזור המרכז? 418675
מדור המוזיקה בספריית בית אריאלה בת''א משאיל תקליטורים (ויש שם כמה ספרים מדברים)
דן יא דן איך הלכת 71253
איך אתה קורא את מה שאתה מקבל?
דן יא דן איך הלכת 71258
יש לי צג בראיל שמחובר למחשב ואני יכול ליקרוא את מה שאני מקבל
הבעיה שכשאני כותב הוא מראה את העיברית משובש
ולכן אני לא יכול לטקן את מה שאני כותב
גידי

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים