אני לא מבין 71310
כל מי שמתעניין בספורט יודע שבין פרשניו בתקשורת ישנם רבים שייכנסו להגדרה "אינטלקטואלים"‏1.
האם אין ולו אחד ממגיבי האייל‏2 הרבים שירצה לדון במונדיאל ברצינות ולא רק לקטול או להתעלם?

1 דוגמאות:ד"ר שגיא כהן, חיים ברעם, פרופ' משה צימרמן, עופר שלח, שלמה שרף(סתאםםםםם).
2 אולי התגובה של גרושו יכולה להתקבל בדוחק כתגובה של אוהב-מונדיאל אבל בוודאי לא כתגובה שדנה ברצינות במצב עצמו שם.
מעונין להרים את הכפפה. 71317
אסף יקר!
כמו שציינתי,אני מתחמם לאט למונדיאל.כרגע אני אסתפק בהעלאת שאלות:האם המונדיאל חושף/אומר משהו את/על האופי הלאומי?(רוח הלאום זה מונח לגיטימי?).
מדוע נבחרת ישראל כבר 32 שנה לא מעפילה?(חוסר הגרוש ללירה).
אני אסביר לך 71321
מפעם לפעם טורחת מערכת האייל לפרסם ידיעה, או כתבה, או סקר אשר עוסקים בכדורגל. להלכה נועד אותו פירסום, לצורך אותה תכלית אותה ציינת בהודעתך ("לדון ברצינות ולא רק לקטול או להתעלם"), אך למעשה תפקידו האמיתי של אותו הפירסום הוא לאפשר שחרור לחצים. לאיזה לחצים אני מתכוון, אתה שואל? אני אסביר. אף אחד לא אוהב להיות על תקן זה "שלא מבין את הקטע". זה כמו שמספרים בדיחה וכולם צוחקים חוץ ממך. על אחת כמה וכמה, זה לא נעים לא להבין את הקטע, אם אתה בחור אינטילגנטי, משכיל, בעל ידע כללי נרחב ודעה מוצקה כמעט על כל נושא אפשרי.
רצה הגורל ובין המגיבים הרבים ב"אייל" ישנם לא מעטים אשר נופלים בדיוק אל תוך אותה קטגוריה אותה תיארתי. הם "לא מבינים את הקטע" שבכדורגל. עכשיו, אחרי שבמשך כל שנות נעוריהם פיתחו להם אותם חלקים נרחבים באוכלוסיית מגיביי האייל, דרכים שונות ומשונות‏1 להתמודד עם ניכורם מן הפלח "הנורמלי" באוכלוסיה, הגיעה עת הפורקן. כאן יכולים כל אותם "מנוכרים"‏2 לומר אחת ולתמיד את מה שרצו לומר זמן רב כל-כך. כדורגל פשוט לא מענין אותם‏3, ואם להיות כנים אז הם ממש לא מבינים איך הוא יכול לענין אנשים אינטליגנטים אחרים. (ואם להיות עוד יותר כנים, מה שהם ממש אבל ממש לא מבינים, זה איך זה יכול להיות שהם לא מבינים). כאן יש להם את הליגטימציה להפגין בורות מכוונת, במעין הפוך על הפוך, בהילכי המשחק‏4. כאן יש מי שמבין אותם.
ואני? אני אוהב כדורגל אבל אני לא אינטלקטואל (את מראי המקום למדתי לעשות ב"אייל", יפה נכון?), אין לי שום ענין להסביר או לשכנע מישהו למה משחק כדורגל הוא לא פחות טוב מהופעה באופרה, ולגבי דיונים רציניים על כדורגל, אני יכול רק לומר שאם כאלה אכן יתפתחו יתכן מאוד שאשמח להשתתף בהם (וכמעט בטוח שאשמח לקרוא אותם).

דיסקליימר: הודעה זו נכתבה מתוך אהבה לאתר "האייל הקורא", וההערכה לרבים מן המגיבים בו. באם ישנם קוראים אשר מוצאים את הודעתי זאת לוקה באי דיוקים, פסיכולוגיה בגרוש, ו/או משפטים פוגעניים, התנצלותי שלוחה להם בזאת.

ועוד תוספת אחרונה, אשר מיועדת בעיקר ליודעי הח"ן שבינינו. בעת שחיפשתי את המובאות המצ"ב, מצאתי גם את ההודעה הזאת של סמיילי (http://www.haayal.co.il/reply.php3?id=757&rep=46...), ובגלל שאהדת ספורט מושתת בראש ובראשונה על שימחה לאיד ועל קטנוניות, לא יכולתי להימנע מלהביא אותה בזאת.

------------------------------
2 אני לא מצאתי הגדרה טובה יותר, אך יחד עם זאת אני מוצא לנכון לציין כי בעל טור בפורטל פופולארי כינה אותם: "גיקים".

פורצה ישראל 71330
דווקא ההודעה שלי מראה שאהדת כדורגל לא מושתת בראש ובראשונה על שימחה לאיד וקטנוניות, אלא על רגשות עמוקים וחיוביים בהרבה, כמו אהבה (לקבוצה), תקוה (שהקבוצה תצליח) ואמונה (ביכולת הקבוצה להצליח). אבל, כנראה, שלא אוהדי כל הקבוצות ניחנו ברגשות חיוביים שכאלה...
אותה אמונה, אגב, הביאה אותי, למשל, לבחור באפשרות האחרונה, ולכתוב כותרת כל כך לא רלונטית.

אגב שמחה לאיד, איך אמור להרגיש יהודי טוב בעקבות הבסתה של סעודיה ע"י גרמניה (8:0 למי שלא עוקב)? האם אפשר לראות את זה כנצחון הטוב (נציג ה"ציויליזציה" המערבית) על הרע (נציג ה"ציויליזציה" המוסלמית), כנצחון הרע (נציג הגזע הארי) על הטוב (נציג הגזע השמי), או שאנחנו אדישים (אנטישמים ניצחו אנטישמים, נאצים ניצחו טרוריסטים)?
בהונגרית זה נשמע יותר טוב. 71334
לא נצחון הטוב ולא נצחון הרע,פשוט הוכחה נוספת לקלישאה ש:"כדורגל הוא משחק בין שתי קבוצות,שבסופו גרמניה מנצחת".
בהונגרית זה נשמע יותר טוב. 71338
אלא אם המשחק אינו מכריע, ואז אפשר לנצח את גרמניה אפילו 8:3.
פורצה ישראל 71337
ואת ההודעה שלך כתבת עוד לפני שלא זכיתם בכלום פרט לגביע הטוטו! רבת עם אלוהים בזמן האחרון?
פורצה ישראל 71402
תמיד יש את הפעם הבאה, הרי אם היינו זוכים בהכל , לא היה נשאר לנו למה לקוות (והתקוה, לפעמים, חשובה מההישג עצמו).

אלוהים (כנראה) לא אוהב שחצנים, ובעקבות השיעור שלמדתי, אסתפק בשנה הבאה בשני תארים (לא כולל הטוטו, וללא עזרה של מהמרים).
ההסבר מדויק 73244
אולי ראוי שאעדכן את הקוראים, פשוט מכיוון שיש פה קישור לתגובה שלי‏1, שהעמדה שלי כפי שהוצגה השתנתה באופן קיצוני, ומה ששינה את הזווית שלי בקשר לצפיה בכדורגל הוא המונדיאל הנוכחי. עד עכשיו ראיתי חלק לא קטן מהמשחקים, בעיקר לבד, או בקהל זרים. ככל הנראה, כשאני לא צריך לתפוס עמדה אופוזיציונית לאהדת הכדורגל, שהיא מטופשת בעיני‏2, אני יכול להנות יותר.

רק בקשר לסקר עצמו, למרות שכבר מאוחר מדי - שלוש האפשרויות הראשונות קיצוניות לצד אחד, האחרות לצד השני. פשוט חסרה דרך ביניים, שאפשר להגיד, בהקשר לפסקה הראשונה שלי, שאילו הייתה קיימת הייתי בוחר בה.

-----

1 תגובה נוראית, אקווה שתמחק.

2 המשפט דו משמעי בכוונה. גם אהדת הכדורגל מטופשת בעיני, וגם העמדה האופוזיציונית לאהדת הכדורגל. אני נותן לעצמי שתי נקודות על הניסוח הקומפקטי שהפגנתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים