איזה תחליף? אורניום. 713488
כל השאר יעזור כמו כוסות חלב שקדים, או סויה, או רוח, למת.
ולהפסיק לעודד ילודה.

גם אני בעד חלב שיבולת שועל, אגב.
ומה יאמרו השועלים?
ירוק זה השחור החדש 713492
הם בוודאי יאמרו שהדברים החשובים סמויים מן העין, או משהו בסגנון. באשר לאזובי הקיר - דווקא שם אולי צפויות הפתעות.

אם כבר האייל מביא דברי כפירה בסדר היום הירוק, אז מסתבר שגם מן העצים לא תבוא הישועה (אפשרות שעלתה גם בדיון 3969).

עוד משהו, בעניין השריפות באוסטרליה, בן משפחה שגר שם שנים רבות כתב לי היום שהסיבה המרכזית לשטח העצום שכיסו השריפות השנה הוא לחץ הירוקים בשנים האחרונות, מה שהביא לאיסור על המנהג האבוריג'יני בן אלפי השנים, לייצר שריפות מנע מפוקחות קודם לתחילת עונת השריפות.
ירוק זה השחור החדש 713494
אם הבנתי נכון מהקישור העצי, עצים זה מועיל, אבל - זה מסובך. צריך לשקול גורמים והשלכות שונות כדי להפיק מהם את המיטב.

וזה מתקשר ל'סדר היום הירוק' שלך: הכפירה המוזכרת, עד כמה שאני מבין אותה, איננה שהאקולוגיה איננה חשובה, אלא ש'הקמפיין הירוק' מסתער בכל כוחו על מטרות כאלה ואחרות, בלי שקלול רציונלי, מפורט ומה לעשות - מורכב למדי. בכך הוא לא רק שאינו מועיל הוא גם מזיק.
והפסקה האחרונה שלך היא דוגמה (נוספת) מצוינת לתהליך המזיק גלובלית הזה.
קראתי איפשהוא, אבל אין לי אנרגיה לחפש כעת, טענה שחלק מהבעייה היא שהאג'נדה של 'הירוקים' כוללת הרבה תחומים שלא קשורים ישירות לענייני אקולוגיה ואקלים. תחומים של כלכלה, חברה, תאגידים ושאר ירקות. וכשהאג'נדה הזו לא עולה בקנה אחד עם רווחתו של כדור הארץ, נו, שיהיה.
ירוק זה השחור החדש 713521
המימשל האוסטרלי עם ראש הממשלה סקוט מוריסון בראשו, הוא מכחישן משבר אקלים וחובב פחם ותעשיות מזהמות, ולכן מאשים דווקא את "האג'נדה הירוקה", ולא את החום הקיצוני שלא בעונתו וגורמים אקלימיים שחברו והביאו לאסון בממדים חסרי תקדים בהיסטוריה. הסיפורים על איסור האמצעים לבלימת אש הם שקרים (די קבועים באוסטרליה).
Claims of a Greens conspiracy to block hazard reduction have been rejected by bushfire experts
ירוק זה השחור החדש 713539
אני לא בקיא בנושא וגם לא מכיר טענה לקיומה של "קונספירציה", אלא רק שהירוקים לחצו בעניין מסיבות סבירות לחלוטין כגון איכות אויר, פגיעה בבע"ח והתרומה למאזן ה-co2 העולמי, אל מול התועלת בשריפות מניעה. לצערי אין לי כרגע את הזמן לחפש מקורות האמינים עלי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים