נדב אייל נלחם באישפוז הביתי 714361
ערוץ 13 נדב אייל
מה שאייל וה-WHO מפספסים הוא שבישראל מדברים על אישפוז ביתי לא מפני שמישהו חושב שזה פיתרון טוב, אלא מפני שאין אלטרנטיבות טובות הימנו. לאשפז בבתי החולים? באותה מידה אפשר לאשפז אותם על הספודיק של סגן שר הבריאות.
אייל מדבר על מחנות ומאהלים. אני מציע שהפעם התקשורת תערך מראש לתעד את הניסויים הרפואיים שיערכו בילדי ישראל שיחלו בקורונה.
נדב אייל נלחם באישפוז הביתי 714363
בכל בסדר. חוץ מזה שאשפוז ביתי הוא אוקסימורון.
נדב אייל נלחם באישפוז הביתי 714369
OK. נראה ש-WHO חושב כמוך.
הבעיה היא כפי הנראה שבישראל פשוט אין מיטות ואין כ"א רפואי כדי לאשפז אלפי חולים בבת אחת.
גם פרישת חירום של בתי חולים ארעיים אינה פיתרון מושך את הלב, מפני שאינה פותרת לאורך זמן את בעיית כוח האדם הרפואי ועדיין לא שאלנו מה מצב הציוד והארגון לגונן על הצוותים הרפואיים מהדבקה.
אי אפשר להימנע מן ההערה הבאה: אחרי ששלטון הימין ערער באופן עקבי ולפעמים גם שיטתי את אמון האזרחים בכל מוסדות המדינה, אתה יכול לצפות מן האזרחים לתת אמון דוקא במערכת הבריאות?
בשעת משבר, נחשף בנימין נתניהו בדמותו המלאה: הרבה הצגת מנהיגות ודיבורים גבוהה גבוהה המחפים על העובדה שאין לו שום אלטרנטיבה טובה להציע לאזרחים שלו.
אם מערכת הבריאות היתה מוכנה לארוע אסון מן הסוג הזה, לא היה צורך בכל ההצגה הזו. גם התירוץ שאי אפשר להתכונן לכל תסריט אינה תופסת כאן, מפני שהתרחשות של אסון טבע/מגפה/מלחמה בזמן כלשהו אינה אפשרות אלא ודאות. אם אינך פותר את בעיית העומס במחלקות הפנימיות בתקופת השפעת העונתית השגרתית ומניח בעצם למערכת להתמודד כמיטב יכולתה, איך תערך למגה-שפעת? לישראל פשוט יש סדר עדיפות אחר והמשאבים הלכו בעקבות סדר העדיפות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים