כמה נקודות 714411
כמה נקודות, חלקן בהתייחס לדברים שהועלו בדיון זה. גילוי נאות: אני לא מומחה באף אחד מן התחומים הרלוונטיים ולא בדקתי כראוי חלק מן הדברים להלן.

גלים: בחלק מן מקרים, לאחר שהגל הראשון דועך, עולה גל שני, קטלני יותר של אותה המגפה. כך למשל קרה בשפעת הספרדית וכן במקרים נוספים.

זיהום משני: כפי שנכתב, זיהום אחד עשוי לחשוף את הגוף לאחרים. למשל זיהום נגיפי חושף את הגוף לזיהום חיידקי, בין השאר מאחר וכחלק מן התגובה למתקפה מן הסוג הראשון כרוך בדיכוי התגובה לסוג השני, בין השאר מאחר ולמערכת החיסון איסטרטגיות שונות לשני סוגי התקיפות המקרים. אגב, ישנם חיידקים שעלו על זה, וההערכה היא שכדי לבלבל את מערכת החיסון הם נושאים עמם נגיף שגורם למערכת החיסון לחשוב שהוא התוקף, מה שגורם לה לעקב את תגובתה כנגד חיידקים.

אבל נדמה לי שהדבר אליו חותר המגיב הוא לעורר את מערכת החיסון לפעולה אנטי נגיפית, באמצעות נגיף אחר, עדיף כזה שפועל בריאות מבלי לגרום לנזק משמעותי. שווה לבדוק למשל האם התחלואה של מי שחוסנו החורף כנגד שפעת או מי שהחלימו ממנה לאחרונה, שונה משל אחרים. אין לי מידע שתומך בזה.

בדיקות קבוצתיות: למרות שבאופן יחסי מבוצעות בישראל הרבה בדיקות לקורונה, והחל ממחר הקצב אף אמור להשליש, ברור שבעת הזו, ככל שאלו ירבו הרי זה מבורך. למטרה זו, מציע עדי שמיר הצעה מעניינת.

נתונים יומיים: מכאן ניתן להוריד קובצי csv עם מידע מפורט של כל מדינה בכל תאריך.
אתר קורונה עברי 714637
עם data שניתן להוריד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים