מונטה קרלו בצל הקורונה 714663
אני מעריץ ותיק של עמוס הראל, כתב הצבא והבטחון של "הארץ". הוא תמיד יודע לסקר נושא ביסודיות, חוכמה, איזון, ובלי מיקרוגרם אחד של התלהמות. פעם בכמה זמן הוא גם כותב נהדר על מוזיקה, וזה עוד פלוס בשבילי.

לכן הצטערתי לקרוא את המובאה הבאה מתוך מאמר שלו מאתמול: "מדי יום מתפרסמים תרחישים במספרים, מהם רשמיים ומהם הערכות של מדענים ומומחי ביג דאטה. הקריאה באחדים מהם, כמו זה שהוגש לממשלת בריטניה, מעוררת צמרמורת. אך נדמה שכמה מהם מתאפיינים במה שמדענים קוראים לו סימולציות מונטה-קרלו: תרחישי ענק המבוססים על מספר עצום של משתנים היכולים להוביל לתוצאות שונות בתכלית, באופן שמזכיר קצת קזינו." ובכן, "שיטת מונטה קרלו" זה סתם ביטוי נרדף ל"סימולציה (הסתברותית)". אפשר לנתח בשיטת מונטה קרלו גם תרחישים פשוטים בתכלית, שהם לא "תרחישי ענק המבוססים על מספר עצום של משתנים היכולים להוביל לתוצאות שונות בתכלית" - למשל את תוחלת המספר המתקבל בהטלת קובייה.
מונטה קרלו בצל הקורונה 714669
אם כבר העלית את הנושא, אולי אתה יודע איך השיטה הזאת מנוצלת ע"י אלפא זירו ומוכן להסביר?
מונטה קרלו בצל הקורונה 714677
אין לי מושג, מצטער.
מונטה קרלו בצל הקורונה 714776
קראתי את Monte Carlo tree search [Wikipedia] ואז את זה (בלי להיכנס לעובי הנוסחאות, ודי ברפרוף על הפסאודו-קוד), ונדמה לי שדי הבנתי.
מונטה קרלו בצל הקורונה 714781
תודה.

באיזה שלב הם כותבים "עכשיו בוא נסתכל על המקרה הכללי"?
מונטה קרלו בצל הקורונה 714785
האמת שהמאמרון מדבר על אלפא גו זירו. אלפא זירו הוא כבר הכללה (אבל של משחקים, לא של מימדים אבסטרקטיים יותר של הבעיה. אפשר לחיות עם זה).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים