גנץ בחר ברע במיעוט 715607
להבנתי, גנץ העריך שלולא הצטרף לממשלת נתניהו היה הימין מנצח באופן מכריע בבחירות חדשות, ומכאן היתה פתוחה הדרך לחיסול שלטונחוק. הוא בחר להצטרף לממשלה כדי לשמר ככל יכולתו את המצב הקיים.
גנץ בחר ברע במיעוט 715612
אם גנץ הכליל בשיקוליו סקרים שנעשים 6 חודשים לפני בחירות (לפחות), בעיצומו של משבר קולוסאלי (שאגב נוטה בדרך כלל להגביר תמיכה נקודתית בשלטון בעיצומו), ושכל מה שהם הראו הם מעבר של 2-3 מנדטים ממנו לליכוד, הוא באמת אידיוט.
אגב, כל מי שמנסה להעריך את ההצבעה של העם אחרי משבר כזה, לפניו, הוא ליצן. ברגע שראיתי שיש סקרים שמפרסמים, היה ברור לי שכנראה יש למישהו אג'נדה בפרסום, כי יכולת החיזוי שלהם היא כמו יכולת החיזוי של מישהו לגבי מצב הבורסות בספטמבר.
אפס ויזיביליטי.

(ועוד לא הזכרנו שעד בחירות חדשות, נתניהו היה עומד לפיקוח של כנסת לעומתית חזקה, מה שלא קרה בשנה וחצי האחרונות (שלא לומר בעשור וחצי האחרון).
גנץ בחר ברע במיעוט 715615
גם אם הערכתך הפוליטית שונה משלו, אפשר לכבד את ההחלטה הקשה שקיבל לצמצם את הסיכון. ואם המשבר היה נגמר זמן קצר לפני הבחירות?
הנקודה החשובה היא שממשלת 61+ של ימין-ימין יכולה לחסל את שלטונחוק באופן סופי, אבל כל עוד מכהנת ממשלה שבה גנץ-ניסנקורן מתפקדים ככחלון, חיות-מנדלבליט-זילבר ימשיכו לשלוט בפועל.
גנץ בחר ברע במיעוט 715620
אני מסכים שיש אפשרויות יותר גרועות. אבל הנחת העבודה היתה שאין לנתניהו ממשלה כזו, לא סתם קיבל רק 58 ממליצים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים