ענישה קולקטיבית במיליארדים 715636
מירב ארלוזורוב כותבת בדה-מרקר שישראל נדחפת לסגר מלא כי ראש הממשלה לא רוצה להטיל סגר על מוקדי ההידבקות בערים החרדיות, שאגב, אפילו שר הבריאות כבר העלה את הדרישה להטיל סגר ממוקד על בני ברק.
ענישה קולקטיבית במיליארדים 715642
לפי ידיעה שקראתי היום מבין הניבדקים בבני ברק כל ניבדק שלישי חולה קורונה. גם אם הבדיקות ממוקדות לבעלי תסמינים משמעותיים עדיין המשמעות היא שאחוז גבוה של תושבי בני ברק הם חולי קורונה.

אני הייתי מתרחק מכל אדם שלבוש לבוש חרדי טיפוסי או בעל פאות .
ענישה קולקטיבית במיליארדים 715644
אני גם מתרחק מאדם שלבוש כך (לפחות 5 מטר), וגם מאדם שלא לבוש כך.
ענישה קולקטיבית במיליארדים 715647
א. מסכים עם דב.
ב. לדעתי העניין הוא לא מה אני הייתי עושה (ואני מודה שהמשפט האחרון שלך מעורר גם בי אי נוחות), אלא מה השלטונות יעשו - כי ההשפעה שלהם על השפשטות המגיפה בכל הארץ ועל העמוס על מערכת הבריאות גדולה משלי, וזה גם תפקידם לדאוג להן. אם הם לא יטפלו בבעייה באופן ממוקד, זה יגרום נזק גדול לכולם, ואם הם יכפו סגר מלא בגלל חוסר אכיפה סלקטיבי - זה יעלה עשרות מיליארדים ומאות אלפי מובטלים, שזו פגיעה איומה באזרחים, בעיקר אם יש חלופות אחרות. מחירם של עוד חמישה שרים בממשלה מתגמד לנוכח הנזק הזה.
ענישה קולקטיבית במיליארדים 715657
האמירה שלי בדבר שמירת מרחק מחרדים אינה שונה מהמלצה ללבוש מסיכה וכפפות. התפוצה הגדולה של קורונה בין חרדים היא עניין וודאי אם הידיעה בדבר התפוצה של המחלה בין חרדים היא נכונה. לפי ידיעה אחרת ליצמן שאין לחשוד בו בפוביה נגד חרדים דדורש להטיל סגר מיידי על בני ברק מפני שמצב התחלואה שם ''נורא'' לדבריו.
ענישה קולקטיבית במיליארדים 715659
מה יכולה להיות הסיבה שהמלצתו לא התקבלה מיד?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים