הפלסטינים חסינים מקורנה? 716192
היי,
הפתילים ארוכים וייתכן שפספסתי ובאחד מהם מתנהל דיון בעניין של ""קורונה והפלסטינים", האמנם?
למעט איזשהו בדל דיווח לא שמעתי עד עכשיו בערוצי הטלוויזיה וברדיו שום כלום על מה שקורה אצל הפלסטינים, הם חסינים מהמחלה? כרגע זה נראה לי כמו סגר תקשורתי על שטחי הרשות ועזה. מספרים לנו שהמו"מ להקמת ממשלה מתעכב בגלל ענייני "סיפוח" אבל דיווח מ"השטחים", שום כלום. גם ב"הארץ" שום כותרת רצינית (פיספסתי משהו?). בסוכנות הידיעות הפלסטינית "וואפא" מדווח כעת על 216 חולים, מתוכם 12 בעזה ועד כה נפטר אחד. עד היום בוצעו שם כ-‏7,500 בדיקות, כלומר, אין הרבה מושג מה קורה שם. אבל אם הם לא חסינים, עוד יקרה גם יקרה, יש שם "צפיפויות בני-ברקיות" ומערכת בריאות מוגבלת ביותר, וכל זה עתיד לחזור אלינו כמו בומרנג; אני יכול להעלות בדעתי תרחישים מסמרי שיער, אם כי יש גם צד חיובי לקטסטרופה האפשרית, התפכחות של חלק מהימין מרעיונות הזויים של אנשי א"י השלמה על הכלת אוכלוסיות פלסטיניות גדולות.
אשמח להפניות, מידעים או תחזיות מושכלות בנושא.
הפלסטינים חסינים מקורנה? 716193
פשלה שלנו. הינדסנו את הוירוס עבור דנא איראני, לא פלסטינאי. נתקן במגפה הבאה.
הפלסטינים חסינים מקורנה? 716194
בוקר טוב שמעון,

נחמד להיזכר מידי פעם במשתתף הוותיק ג. שמעון, וחבל שתדירות הופעותיך כה מעטה.

אשר לדבריך.
איני בטוח שהמספרים המועטים ביש''ע הם אך ורק תוצאה של מיעוט בדיקות וייתכן שהם משקפים במידה לא מעטה את המצב האמתי שם. לו הייתה שם התפרצות גדולה, הדבר היה ניכר במספרי ההלוויות שאין לאיש אינטרס להסתירן.
אני גם מצטער לאכזב אותך בקשר ל''התפכחות של חלק מהימין וכו'''. אני לא ''התפכחתי'', ואני מניח שאני מייצג את רוב הימין. רבין אמר פעם ''מצדי שעזה תטבע בים'', והאמירה הצינית הזאת נכונה לשני הכיוונים. יהיו ההסדרים העתידיים שם אשר יהיו, האנשים יישארו במקומם וקרוב לוודאי שגם רבים מהם יבוא לעבוד אצלנו. ל''הכלה'' אין כל קשר להתפתחות מגפות.
הפלסטינים חסינים מקורנה? 716229
היי דב, תודה על קבלת הפנים, שמעון

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים