הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716273
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן. הם כנראה ממש קרובים לחתימה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716417
לגמרי סביר שביבי יפוצץ את המו''מ ונגיע לעוד סבב בחירות - לאחר שהוא ריסק לחלוטין את אמינות ''כחול לבן'' ו''העבודה''.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716438
יאפ.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716470
זה מתאים לכל האינטרסים שלו.
1. ממשיך לכהן כראש הממשלה עוד סבב.
2. מגיע לבחירות הבאות בעמדה הרבה יותר טובה מאשר בשלוש הקודמות.
3. מקים קואליציה שתעביר חוקים שימנעו מהמשפט שלו להמשך.

אין עליו. ללא ספק הפוליטיקאי המוכשר ביותר שקם במדינה שלנו. אחרי שקווין ספייסי גילם את לקס לות'ר ופרנק אנדרווד, הוא חייב לגלם גם את ביבי.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716472
לסעיף 3. אני מאמין שמותר לרוב בכנסת לחוקק איזה חוקים שהוא רוצה, אבל חוקים של ביטול משפט לחלוטין, איני מאמין שיימצאו 61 אצבעות שיצביעו עבורו. דחייה אולי כן. ביטול סופי ומוחלט לא.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716474
כתבתי "שימנעו מהמשפט שלו להמשך". ואתה מגיב ל"יבטלו". מה זה משנה בפועל אם המשפט יידחה עד אינסוף. בסוף יעשו מה שעשינו ב 48'.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716480
''ידחה עד אין סוף'' זה בדיוק כמו ''יבוטל''.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716481
לא.
"יבוטל" זה כשכולם מבינים ויודעים שלא יהיה משפט.
"ידחה עד אין סוף" זה כשחלק אומרים שלא יהיה משפט וחלק אומרים "נתניהו לא מתחמק ממשפט, פשוט היו נסיבות לא צפויות שחייבו דחיה. אני בטוח שהמשפט יפתח ב-‏17 למרץ/24 למאי, ועד אז מוקדם מכדי לקבוע מסקנות".
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716483
אני מתכוון לכך שאחרי שיפרוש מראשות הממשלה ומהחיים הציבוריים לא תהיה כל דרך לדחות את משפטו. אין לי ספק שהמשפט הזה בסופו של דבר ייערך. מעולם עוד לא בוטלו משפטים אחרי שכבר הוגש כתב אישום.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716484
״מעולם עוד לא״ זה טיעון גרוע לאי התכנות של משהו, בטח כשמדברים על ראש הממשלה הזמני-נצחי של ישראל.
השנתיים האחרונות מלאות באירועים שלא התרחשו מעולם בפוליטיקה הישראלית ואף אחד לא העלה בדעתו שהם יקרו.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716485
אפשר לבטל דה פקטו משפט של ביבי על ידי עיסקת טיעון. אני מהמר שזה מה שיקרה, כי מטרת המשפט היא לסלק את ביבי מכהונה כדי שכהונתו לא תיגרום נזק לחברה. זה בהבדל מנאשם שאין לו השפעה פוליטית להשחית את הציבור. ביבי לאחר תום כהונתו לא מעניין את הציבור וכל שפיטה שלו היא התעללות בגוויה פוליטיות ושום
דבר מעבר לכך.

אתה כמובן עיוור לעובדה שביבי הוא גדול המשחיתים במדינה ומסוכן יותר מהאירנים מהקורונה ומהפלשתינאים ביחד. שחיתות משולה לגידול סרטני שמתחיל קטן וגדל עד שהורג את הגוף כולו, צריך לבער אותה , את השחיתות של ביבי, כמו שנאמר
וביערת הרע מקרבך.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716486
השחיתות של ביבי זה לא רק כתבי ההאשמות נגדו זה כל הסחי שהתגלה במערכות הבחירות בשנה וחצי האחרונות. ביבי קיעקע את הסדר הציבורי עד כדי כך שאנשים כמוך שהם ישרים בבסיסם איבדו את אמות המידה לגבי יושר ציבורי.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716694
ראשית ברוך בואך לאתר האייל הקורא .
אנחנו זקוקים וכמהים עד עמקי נשמתנו המושחתת לכותבים כמוך שלא יכולים לקום בבוקר מבלי לקלל את ביבי/שרה/אבנר/ 67.35% מעם ישראל.
לאחר שביבי השחית את כולנו , אתה כמו באר מים חיים קרים וצוננים במדבר ללא סוף.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716695
ברוך בואך לאתר האייל הקורא.
אנחנו זקוקים וכמהים עד עמקי נשמתנו השמאלנית לכותבים כמוך שלא יכולים לקום בבוקר מבלי לחשוב שהם ביבי וביבי זה הם.
לאחר שהשמאלנים הצליחו לרקום (מהאופוזיציה!) קונספירציה נגד ביבי התמים שמערבת (לא פחות!) את משטרת ישראל, הפרקליטות, בתי המשפט, נשיא המדינה, היועץ המשפטי, אנשי לטאה ואת האילומינטי, אתה כמו אריה בשער ששומר על האייל מפני שמאלנים אשר מנסים להציף אותו בטרוניות חמוצות. כל הכבוד!
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716699
אתה קצת מתבלבל.

1. אם אני בכלל מצביע , אז בטוח שאני לא מצביע לביבי . הוא בכלל שייך לאגף השמאל , ראה ערך גנץ,ניסנקורן ושות' . אני שם על ביבי ועל הליכוד X ענק.
2. אתה צריך אם כבר להגיב לתגובות אנשי השמאל הנאורים - תגובה 716365 ותגובה 714657 אשר מזכירים לי משום מה תקופות אפלות ונאלחות . לנוחיותך להלן פנינים משמאלנים נאורים -

'אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף ' שוטה הכפר הגלובלי 19/3/2020
'החרדים כנראה מודעים למצב אבל הם הוכחו כמטומטמים חסרי כושר חשיבה עצמאי' 8/4/2020 AB

אין שבוע שאני לא קורא משהו על השנים 1900-1950 ובייחוד על התקופה האפלה של האנושות. ואין לי ספק , שהכותבים הללו יכלו להיות כותבים מעולים ב Der Stürmer.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716702
כתבת "לקלל את ביבי/שרה/אבנר/ 67.35% מעם ישראל" אבל ציטטת קללות (נניח) מול האוכלוסיה החרדית.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716704
'אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף ' זה אצלך ' נניח' ? זה קללה ? זה משפט מפחיד ומבחיל !!
זה משפט שהוא לא בגדר קללות של בן זונה וכו' , זה משפט שמעיד על מחשבת האדם , משהו שאומר מעבר לבוז שהוא רוחש לקבוצה החרדית בישראל , זה משפט שאומר בעצם - למה אתם חיים בעולם ? למה שלא תמותו כבר חבורת פריזטים פרימטיבים ? לכו עם הנגיף.

אם אתה איש שנאמן לערכים עליהם גדל , אתה צריך לגנות את המשפט הזה בכל תוקף. ולא לנסות לאזן את זה מול כל דבר אחר.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716715
אוקיי, עכשיו שהסכמת איתי ש"מעבר לבוז" אינו קללה, וכנ"ל שאיחולי מוות אינם קללה, ושמשפטים "מפחידים" ו"מבחילים" אינם בהכרח קללות, תוכל להתייחס למה שכתבתי?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716716
שום דבר לא הוסכם איתך.
ואם אתה עדיין לא מגנה את מה שכתב שכג 'ואולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף', אז אני מניח שתסכים איתי שאתה מאמץ את המשפט הזה למחשבך.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716720
אני רק שאלה-
מדוע סובלנות חילונית כלפי עדה של פרזיטים פרימיטיביים (יהיו אשר יהיו) היא חובה? למה הסובלנות של הציבור החילוני לשר החינוך צריכה להיות גדולה מהסובלנות של הרב עובדיה זצ"ל לבג"ץ?
מדוע חייבת להיות אסימטריה?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716724
כהקדמה וללא ציון מקורות כי מאוחר .

מעולם , וכשאני כותב 'מעולם ' אני מתכוון עוד לפני קום המדינה הציונית - מדינת ישראל . מעולם החילוני לא היה סובלני כלפי החרדי ,כי אי אפשר להיות סובלני כלפי מי שאומר לך - יתהפך העולם אני לא ישתנה. שינוי מהותי ולא רק קוסמטי.

ובאמת החילוני , זה שרוצה גם וגם , ולא מוותר על סמלי היהדות כאילו הייתה זאת פוליסת ביטוח לעולם הבא שגם אני ואתה יודעים שאין עולם כזה , ומצד שני רואה בהם פרזיטים פרימיטיביים - הוא בבעיה , לא החרדי. אני באמת לא מבין את החילוני הממוצע ,מה אתה צם בכלל ביום כיפור ואוכל מצות בפסח ושומר על מנהגים פרימיטיביים , נו באמת , אתה באמת מאמין שכיפור מכפר ? אתה באמת מאמין שצריך תפילות למי שלא קיים ? אתה באמת מאמין שצריך את כל הבולשיט הזה בדת הפרימיטיבית הזאת ? למה לך ? אני אישית רואה בזה צביעות שחילוני מקיים מקיים מצוות ושומר על מנהגים יהודים. מבלי לספר את זה לבני משפחתי החילונית אני בז להם שהם משחקים אותה בנדמה לי.

כבר מאז - אמרו הוגי הדעות הציונים החילוניים כגון אחד העם ובן יהודה ועוד שאין מציאות לשיתוף פעולה עם החרדים וזה נכון ,כי החרדי רואה בחילוני כופר ועוקר תורת ישראל ומאידך החילוני רואה בו את כל מה שהגוי פעם ראה ביהודי.

ולכן המסקנה המתבקשת והבלתי נמנעת היא שאין מציאות לסובלנות מכל סוג שהיא בין הצדדים ולכן יש לחלק את הארץ הזאת . כמובן שיבוא החילוני ויטען ' אבל למה לחלק ? שהחרדים ילכו מכאן , אנחנו החילונים הקמנו את המדינה' . ועל זה החרדי יענה לו כמו הערבי - היינו כאן לפניכם, ומה שנכון נכון .

ולעצם תגובתך :
מסכים איתך ברעיון שעומד מאחורי מחשבתך שכביכול אין סימטריה , אבל לדעתי לא צריכה להיות בכלל סימטריה. לא צריכה להיות סובלנות בין הצדדים, כי אין קשר בניהם ואין שום מכנה משותף בין החילוני לחרדי. חייבים לנתק את זה ויפה שעה אחת קודם.

איך מחלקים ? אין לי מושג , אבל אני בטוח שאפשר למצוא פתרונות [ אשמח לקבל הצעות ] .
ראשית נקים מדינה חילונית שבירתה תהיה תל אביב ושיקראו לה מצידי מדינת העברים או הכנענים או היהודים המודרניים או מה זה משנה.כולה שם.מגילת העצמאות תתוקן ותמחק המילה יהודית ‏1 ובכך הדמוקרטית תנצח סוף סוף. נפטר מהפרזיטים והפרימיטיביים הללו שהורסים את החיים שלנו ומוצצים את דמנו וכספנו ומשחיתים את התרבות המפוארת שלנו , בג"ץ יהיה בית המקדש שלנו . נהיה אור לגויים ,כל העולם יבוא ויתפעל מאיתנו איך הצלחנו לאחר 70 שנים להיפטר מהדוסים המסריחים האלו עם השטריימל על הראש שברוב חוצפתם עוד מופיעים איתו במסיבת עיתונאים. נוכל לקיים אורח חיים מדהים ומודרני ונאור. נוכל סוף סוף להיפטר ממוסד הרבנות , להתחתן איך שבא שלנו עם מי שבא לנו וכמה שבא לנו לאכול מה שבא לנו וכמה שבא לנו ואיך שבא .נחנך את הילדים שלנו ברוח ההומינזם,הרציונליזם,הליברליזם,הדמוקרטיזם,השוויון הכבוד והאהבה באשר היא לכל אדם. נוכל לקום בבוקר ולחייך אל השמיים הכחולים על שזכינו להקים מדינה כה מדהימה ונקייה. חזונם של הוגי המדינה יתגשם. ברוך האל [שלא קיים] הטוב והמטיב .

1 אתה בוודאי זוכר כמה צרות עשתה לנו ולבג"ץ המילה הזאת, עלאק יהודית .
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716766
תודה על התגובה.
גם התשובה שלי היא שלא אמורה להיות סימטריה, ושמחתי שלא התפתלת.
להבנתי לא אמורה להיות סימטריה כי החילוניות הליברלית מטבעה אמורה להיות סובלנית, והדת היהודית‏1 מטבעה לא, והשאלה היא שאלה של מינון, או כמו אצל ג'י בי שאו- מה המחיר.

ההבדל העקרוני בין העמדות שלנו הוא שאתה טוען שאין מכנה משותף בין החילונים לחרדים ואני טוען שיש. לכן אני גם לא חושב שצריך להפריד. כן, החילוני ישלם מחיר על הסובלנות שלו, והוא ישלם אותו בענווה. השאלה רק מה המחיר.
אנחנו לא מדינת היהודים של הרצל, ומעולם לא היינו. אנחנו המדינה היהודית. זה לא הבדל סמנטי. נישואין וגירושים, שבת, כשרות, כולם מעוגנים בחוקי המדינה מקדמת דנא וזוכים שוב ושוב לתמיכת בג"ץ.
אנחנו המדינה היהודית מבחירה, וזה קו היסוד המודגש ביותר של המדינה בהכרזת העצמאות. הציונים החילוניים שהקימו את המדינה, גם בן גוריון וגם בגין, היו בעלי זיקה חזקה למסורת היהודית וציטטו מהתנ"ך כל הזמן. הם הבינו שיש זהות כמעט מוחלטת בין העם היהודי והדת היהודית.

לכן בעיני הכנענים הם לא ציוניים כמעט כשם שהמצדדים במדינת כל אזרחיה הם לא ציוניים וכמעט כשם שהחרדים הם לא ציוניים. אילו כל אחת מהקבוצות האלה היתה מצליחה להשליט את עקרונותיה על המדינה, היא היתה סוטה כל כך מהעקרונות של האבות המייסדים שנחקקו בהכרזת העצמאות עד שלטעמי אי אפשר היה לקרוא לה יותר ציונית.

ומהות הזיקה שלי למסורת היהודית, זו שגורמת לי לאכול את הדיקטים של פסח ולספר לבני על יציאת מצרים, למול אותם וללכת אתם לכותל בבר מצווה- מהות הזיקה הזו היא שהיהדות, היינו הדת היהודית, היא גם המסד וגם הטפחות של העם היהודי. אני משתייך לעם היהודי וגם אם אני חושב שסיפור יציאת מצריים הוא מיתולוגיה- זו המיתולוגיה שלי. התנ"ך וכל הספרות הרבנית הם התרבות שלי, ואחר כך ביאליק ועגנון ואחר כך גם קניוק. אני מת על קניוק, אבל לא מסכים עם הפילוסופיה שלו. אני מת על הרמב"ם, אבל לא מסכים עם הפילוסופיה שלו.

לכונן עם ישראלי במקום העם היהודי זו לא משימה בלתי אפשרית, אבל זו ללא ספק משימה לעשרים דורות ולא לשלשה. גם אז ספק אם תצלח.

אם כבר כנעניות, הייתי הולך על גרסה שמחזירה אותנו ליהדות של תקופת התנאים, לפני הפלספנות של התלמוד הגלותי. אנשים שהיו בני אדם, שהיו בעלי מקצוע וגם רבנים, שנתנו לעולם את פרקי אבות, ושהיו סובלנים- אפילו כשאלישע בן אבויה הפך לכופר, ורכב על סוסו ביום כיפור שחל בשבת באזור הר הבית, עדיין צעד לצידו תלמידו רבי מאיר. לא לחינם אין לפרקי אבות מסכת בתלמוד.
_________
1 ברוב הגרסאות שלה (ראה פסקה אחרונה). וגם שאר הדתות המונותאיסטיות, שאומרות- האמונה שלי היא אמת, והכופרים ילכו לגיהנום, ואני אעזור להם ללכת לשם.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716949
אני בהחלט מבין את גישתך ובסתר המדרגה מסכים איתך בעניין הרגשי העצום המרסק את המחשבות השפויות , וזאת כי ההיסטוריה הלא רחוקה שלנו חשפה את משבר הזהות של היהודי המשכיל - כמו אז כך היום . ‏1

נחמן כותב את ליבו " אומלל אנוכי - כי בן אני לעם אשר דבר אין לו בעולם מבלעדי הדת. רק שני דרכים לפניך : הילחם בעד הדת או נגד הדת - ואני הן חפץ אני להיות איש חופשי. לא זאת היא מטרת חיי,להילחם בעד הדת או נגדה ...שאיפות אחרות אני מרגיש בליבי ,ומעשים אחרים אני מבקש בעולמי בקרב בני עמי " ‏2

אני אישית בספק אם בני הדור הצעיר - גם הדור שהולך ונעלם - יכולים להכיל את תחושת הבדידות והניכור של הדורות הקודמים וזאת מעבר לתחושות הניכור אשר אוחזים בהם מרגע היוולדם בעולם המודרני המנוכר . אבל הדורות הקודמים וביתר שאת הדור של המשכילים העבריים במחצית השנייה של המאה ה-‏19 ' לא מצאו להם מנוח בשום מקום , והיו תועים בדרכי החיים כל ימי חייהם' . איך המשכיל יכול שלא להיות תלוש כאשר הדת , זאת שלובשת צורה של אישה אהובה האומרת לו -אם תעזבני יום אעזבך יומיים - אם תתרחק מהדת אזי תתרחק מהעם היהודי ולא תוכל יותר לחזור אליו , אלא אם תמצא לך אישה אחרת - עם אחר . וכמו הגרוש הבודד שמקלל את גרושתו , ושורף את התמונות שלה מהאלבום , ומנסה למצוא בה כל פגם - למרות שאוהב אותה , וזאת כדי לדכא את הגעגועים שמפרקים אותו בלילות.

המשכילים הראשונים היו בבחינת שבר כלי - כי לא היה להם אפילו עם 'אחר' כדי לאחוז בו . הקהילה היהודית נידתה אותם ואילו החברה הרוסית ראתה בהם זרים ועוינים . נכסי צאן הברזל שלהם נקנו בבדידות מייסרת.

אהוד לוז ‏3 מנסה להסביר למה במזרח אירופה לא התפתחה הדתיות הנאורה או הליברלית . טיפוס כזה היה מצליח לגשר אולי בין המחנות . אך לא . במקום זה התפתחו תהליכי קיטוב והקצנה .

" הייאוש גדול משני הצדדים במאוד מאוד . הנאורים יחשבו את לובשי הארוכים לאחד מהולכי על ארבע , והאחרונים יחשבו את הראשונים כנבדלים מקהל ישראל ואינם עוד מבני דתם ואמונתם. אין כל ויכוח דתי ואין כל ריב ספרותי ביניהם , אשר באמת , מלחמתה של הדת זהו קיומה ..."‏4 זאת הקרקע עליה דורכים הצדדים עד עצם היום הזה . הראשון יכנה אותם ' פרימיטיביים ' והשני ישיב להם ' בוגדים בנצח ישראל' . כך ששמירת הדת נעשתה לחרפה בעיני המשכיל והנאור , כמו הגרוש שמוציא את דיבת אשתו לשעבר שסרחה.

נשאלת שאלה - למה רק אצלנו זה כך ? ובחידוד : למה רק בעם היהודי יש ' התנגשות בין החקירה החופשית והאמונה ?' זאת הייתה שאלתו של איזראלסון גיבור הסיפור ' נגד הזרם' שהיה בעל בית דם חרדי וגם משכיל בפני יהודי שהיה רק משכיל חופשי : "הנה אחד ממשכילנו כמעט עבר פרק אחד בתורת הניתוח , כמעט קנה ידיעה שטחית בשטח ההתפתחות של דרווין ,עיין במקרה באחת האינצקלופדיות או קרא ספר פופולרי - ומוחו כבר אינו סובל כל מסורת דתית , בשעה שפרופסורים מומחים וחוקרים מפורסמים מבני העמים נשארים נאמנים בכל זאת לדתם , לא רק העיונית , אך גם המעשית"

בסופו של דבר , נחמן השבור והמיוסר מוצא את המנוחה ברעיון הלאומי - הציונות. היא זאת אשר נותנת לו לחוש כאילו הוא בבית הכנסת - בבית המדרש -בשטיבלאך. ומכאן אנחנו מבינים למה המשכילים שהתפקרו של מזרח אירופה נמשכו לציונות יותר מיהודי מערב אירופה. הם הראשונים היו חייבים את הציונות , היא נולדה עבורם ,היא הפתרון ,היא התרופה לשבר .היא זאת שהצליחה להוציא אותם ממשבר הזהות. ניתוח השקפות של חלק מהמשכילים מלמדים באופן ברור כי משבר הזהות היהודית היה גורם מכריע בלידתה של הלאומיות היהודית המודרנית וזאת עוד לפני התפרצותה של האנטישמיות בשנות ה-‏80 של המאה ה-‏19 [סופות בנגב] . מהלימון יצא לימונדה.

"לכן בעיני הכנענים הם לא ציוניים כמעט כשם שהמצדדים במדינת כל אזרחיה הם לא ציוניים וכמעט כשם שהחרדים הם לא ציוניים. אילו כל אחת מהקבוצות האלה היתה מצליחה להשליט את עקרונותיה על המדינה, היא היתה סוטה כל כך מהעקרונות של האבות המייסדים שנחקקו בהכרזת העצמאות עד שלטעמי אי אפשר היה לקרוא לה יותר ציונית.
לאחר לידתה של הציונות - הן החרדים במזרח אירופה והן הרפורמים במערב אירופה הבינו שיש להם 'אויב אחר'. מלחמות התרבות לאחר הקונגרס הציוני הבהירו לחרדים שהציונים תפסו את הפואנטה והצליחו לחבר בין לאומיות יהודית לדת היהודית במובן כזה שבו כל יהודי שפרק עול יכול להרגיש טוב מאוד בציונות מבלי להרגיש שהוא בוגד בעמו. כך למשל כותב חיים ויצמן להרצל בשנת 1903 : " הציונים במערב אירופה שהבנתם ביהדות רוחנית לקויה ,רואים משום כך יהדות רוחנית זו מגולמת בנוסחותיהם הקפואות של החרדים , על כן לא רק שהם מתחנחנים לפני היהדות האורתודוקסית , אלא גם נטלו את הלוך המחשבות של המזרחי" . אגב - זאת הסיבה שאישים בציונות ממערב אירופה כגון הרצל ונורדאו וכו' מצאו שפה משותפת עם החרדים ממזרח אירופה יותר מהמשכילים של מזרח אירופה . אבל לאחר מותו של הרצל והשתלטות ציוני מזרח אירופה על הציונות , החרדים הפסידו את המאבק בזמנו וציוני מזרח אירופה ניצחו.

למעלה מן הצורך אציין - שיש מצב החרדים עדיין יכלו לנצח את הציונות אם מדינת ישראל הייתה קמה [ לא בטוח ] לאחר מלחמת העולם השנייה גם מבלי שתתרחש השואה , אבל השואה חיסלה את רב רובם של החרדים וכך הם נהפכו למיעוט במאה ה-‏21.

לגבי התנ"ך - מאחר והציונות השכילה לקחת את התנ"ך ולהציב אותה בחזית התרבות היהודית של הציונות כמענה לתלמוד והספרות התורנית הענפה, הרי החרדים עשו טעות חמורה וזזו הצידהו זאת הסיבה שבישיבות הקטנות והגדולות ואפילו לאחר מכן , לימוד הנ"ך [ נביאים וכתובים] לא תופס מקום משמעותי בכלל בלו"ז הלימודים והוא נדרש רק במקרים בהם יש צורך במקורות לצורכי לימוד התלמוד והשולחן ערוך . הם העדיפו את לימוד תורת המוסר במקום הנ"ך באותו זמן . אם אתה שואל את עצמך למה אתה נמשך לנ"ך - תזכור מי הניק אותך בנ"ך.

אגב - אני לא בטוח שהיית מעדיף את תקופת התנאים על פני תקופת האמוראים והסבוראים והגאונים וזאת חרף הפסטורליות המיסתורית והרומנטיקה העתיקה שנדמה לך שהייתה קיימת בתקופה זאת. כך למשל תנורו של עכנאי [ויקיפדיה]5 אמורה לתת הבהרה למי שחושב שהתנאים היו יותר 'זורמים' מהיהדות שנסמכת על תלמוד בבלי. צריך ללמוד היטב את התקופות של היהדות לפני הספירה ,כדי להבין היכן היה עדיף ליהודי חילוני לחיות אם בכלל . תתאר את יצחק רבין משמש כשר צבאו של דוד המלך ואת לאה על הגג ותגיד לי אם זאת התקופה שהיית רוצה לחיות בה. בכל מקרה - השולחן ערוך גובר על התלמוד הבבלי , כך שזה לא משנה היכן רצית לחיות . ההלכה היא המלכה.

בעניין פרקי אבות - אני רוצה להזכיר לך שהטקסטים של התלמוד בבלי מבוססים על כל התנאים המוזכרים בפרקי אבות , כך שיש לראות את המסכת הזאת כחלק בלתי נפרד מהטקסטים של תלמוד בבלי , מה גם שהם מצוטטים לאורך כל התלמוד.

לסיכום - אני לא מתיימר בשורה וחצי או יותר לכתוב סקירה היסטורית על המאבקים בין החרדים - האורתודוקסיה היהודית לבין הציונות החילונית היהודית , אבל ברור שזהו מאבק שלעולם לא יפסק וככל הנראה גם לא יפתר ולא יוכל להפתר בגלל המכנה המשותף בין הצדדים - הרצון לא לוותר על היהדות ולהלחם עליה עד הסוף . זה מה שגורם לכך שהחרדים תקועים בגרון הציונות ללא יכולת לבלוע אותם וללא יכולת לירוק אותם. לאלו שמפחדים להחנק יותר ממוזמנים לטוס לברלין אחת ולתמיד.

------------------------
1 להרחבה - אהוד לוז , מקבילים נפגשים - משבר הזהות וצמיחת הרעיון הלאומי עמ' 41-51
2 מ"ז פייארברג , " לאן " , כתבים ת"א תשי"ח , עמ' 85
3 אהוד לוז , מקבילים נפגשים. עמ' 41
4 דב אריה פרידמן , " חזות קשה" , המגיד 1885
5 מצוטט מויקיפדיה - במעשה זה נקבעה הכרעתם של חז"ל, שהכרעת הרוב בקרב תלמידי חכמים הדנים במחלוקת הלכתית היא הקובעת, ולהוכחות שמימיות אין מקום בדיון ההלכתי. הכרעתם זו תומצתה במדרש על הפסוק מספר דברים "לא בשמים היא".
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716781
1. לא הסכמת איתי?
אתה לא כתבת "זה משפט שהוא לא בגדר קללות... זה משפט שמעיד על מחשבת האדם"?
אני אמרתי שזה לא קללות, אתה כתבת שזה לא קללות (הדגשתי בשבילך את ה"לא"), נשמע שאנחנו מסכימים.

2. אתה יודע, היו עוד מילים בהודעה המקורית שלי, מלבד אותה מילה בודדת בסוגריים. אתה הולך להתייחס אליהן מתישהו?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716821
חקירה אפידמיולוגית מס' 1232/20

----------------------------------
כתבתי לכותב AB בשבת, 11/4/2020, 20:20 כדלהלן -

' ראשית ברוך בואך לאתר האייל הקורא .
אנחנו זקוקים וכמהים עד עמקי נשמתנו המושחתת לכותבים כמוך שלא יכולים לקום בבוקר מבלי לקלל את ביבי/שרה/אבנר/ 67.35% מעם ישראל.
לאחר שביבי השחית את כולנו , אתה כמו באר מים חיים קרים וצוננים במדבר ללא סוף. '

נקח את בר זומא מהשוק הסיטונאי ונשאל אותו , בחייאת זום זום , מה אתה קורא ?
הוא יענה לנו משהו בסגנון - אתה מברך את הגולש AB בברכת אהלן והאחלן . ואז אתה כותב לו שאנחנו [ סכיזופרניה איילית מצויה ] כל כך רוצים מישהו שיכתוב עניינית מבלי לקלל את ביבי ואת אישתו ואת בנו [ ולא שמזיז לי מהם , אני אישית גם מקלל אותם מידי פעם , אבל זה פשוט משעמם להתעסק עם ביבי כל הזמן ] וכו' וכו' .
כל בר דעת כולל בר זומא היה מבין את הנכתב .
עד כאן תגובתי לAB.
----------------------------------

האייל האלמוניני כותב לי - קוזמו - בשבת, 11/4/2020, 20:33 כדלהלן -
ברוך בואך לאתר האייל הקורא.
אנחנו זקוקים וכמהים עד עמקי נשמתנו השמאלנית לכותבים כמוך שלא יכולים לקום בבוקר מבלי לחשוב שהם ביבי וביבי זה הם.
לאחר שהשמאלנים הצליחו לרקום (מהאופוזיציה!) קונספירציה נגד ביבי התמים שמערבת (לא פחות!) את משטרת ישראל, הפרקליטות, בתי המשפט, נשיא המדינה, היועץ המשפטי, אנשי לטאה ואת האילומינטי, אתה כמו אריה בשער ששומר על האייל מפני שמאלנים אשר מנסים להציף אותו בטרוניות חמוצות. כל הכבוד!

אני מניח שאלמנוני היה מבושם במקצת מהיין של ההבדלה , והוא חומד לצון ומחזיר לי מנה אפיים בכתיבתו השנונה והמושחזת כתער של ג'ילט .

-----------------------------------

או אז - באותו ערב ממש ולאחר כשעה - בשבת, 11/4/2020, 21:35 אני כותב לאלמוניני כדלהלן -

אתה קצת מתבלבל.

1. אם אני בכלל מצביע , אז בטוח שאני לא מצביע לביבי . הוא בכלל שייך לאגף השמאל , ראה ערך גנץ,ניסנקורן ושות' . אני שם על ביבי ועל הליכוד X ענק.
2. אתה צריך אם כבר להגיב לתגובות אנשי השמאל הנאורים - תגובה 716365 ותגובה 714657 אשר מזכירים לי משום מה תקופות אפלות ונאלחות . לנוחיותך להלן פנינים משמאלנים נאורים -

'אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף ' שוטה הכפר הגלובלי 19/3/2020
'החרדים כנראה מודעים למצב אבל הם הוכחו כמטומטמים חסרי כושר חשיבה עצמאי' 8/4/2020 AB

אין שבוע שאני לא קורא משהו על השנים 1900-1950 ובייחוד על התקופה האפלה של האנושות. ואין לי ספק , שהכותבים הללו יכלו להיות כותבים מעולים ב Der Stürmer.

------------------------------------

ואז מגיעה תגובתך המאלפת לאחר כ 20 דקות תמימות בנוסח הבא :
כתבת "לקלל את ביבי/שרה/אבנר/ 67.35% מעם ישראל" אבל ציטטת קללות (נניח) מול האוכלוסיה החרדית.

-------------------------------------

22 דקות לאחר תגובתך , הגבתי בעוז ובששון את תגובתי -

'אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף ' זה אצלך ' נניח' ? זה קללה ? זה משפט מפחיד ומבחיל !!
זה משפט שהוא לא בגדר קללות של בן זונה וכו' , זה משפט שמעיד על מחשבת האדם , משהו שאומר מעבר לבוז שהוא רוחש לקבוצה החרדית בישראל , זה משפט שאומר בעצם - למה אתם חיים בעולם ? למה שלא תמותו כבר חבורת פריזטים פרימטיבים ? לכו עם הנגיף.

אם אתה איש שנאמן לערכים עליהם גדל , אתה צריך לגנות את המשפט הזה בכל תוקף. ולא לנסות לאזן את זה מול כל דבר אחר.

-----------------------------------------

ואז לאחר שעתיים ויותר בשעה 2:24 לפנות בוקר אתה מגיב לי כך -
אוקיי, עכשיו שהסכמת איתי ש"מעבר לבוז" אינו קללה, וכנ"ל שאיחולי מוות אינם קללה, ושמשפטים "מפחידים" ו"מבחילים" אינם בהכרח קללות, תוכל להתייחס למה שכתבתי?
-----------------------------------------

סיכום זמני לחקירה :

היכן אתה רואה הסכמה כלשהי ?

בנסיבות העניין וברשותך מר יהונתן , אני מציע כי לאחר שנמצה את העניין של ההסכמה או אי ההסכמה נמשיך ליתר הסוגיות העולות לדיון .

בכבוד רב , ובברכת בריאות וחג שמח

----------------------------------------
קוזמו - מנהל אגף א' חקירות טקסטואליות באייל הקורא

העתקים :
מר שוטה הכפר הגלובלי - בהמשך לדיונים מקדימים
מר AB
מר האייל האלמוני .
הנהלת מערכת האייל הקורא
ארכיב
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716822
1. לשאלתך - "היכן אתה רואה הסכמה כלשהי?"
אז התשובה היא בתגובה 716704 והנימוק מגיע בתגובה 716781.

2. במקום לעשות סיכום זמני, אתה יכול להתנהג כמוני ולחלק את התגובה שלך לסעיפים, כך תוכל לענות לשני דברים במקביל.
נניח אתה יכול לכתוב מניפסט כמו שכתבת בהודעה הקודמת ולסמנו ב(1), ואז לאחר מכן לכתוב משהו כמו (2) לא, אני לא הולך להתייחס מה שאינו אותה מילה בודדת בסוגריים
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716823
הפכתי והפכתי בתגובות ובכל זאת לא ראיתי שהסכמתי איתך ולו במקצת .

ברשותך אפזר על המסך רקע מסוים :
'הדיאלוג' ביני לבין AB התחיל מליצנות רפואית אשר יש בצידה מוסר השכל - מוסר ההשכל הוא שאני אשמח לקבל תגובות שלא קשורות לביבי ,מה שבעצם אומר שאני מבקש דיאלוג ענייני. אבל למעשה לא היה כאן בכלל דיאלוג עם AB , שכן AB לא הגיב לתגובתי זאת.

בשלב זה נכנס למשחק האייל האלמוני ותרם לנו את השקל הישן שלו בדמות מטאפורה הפוכה על תגובתי . אם ציפיתי שוב לדיאלוג פורה הרי שהתאכזבתי קשות שכן גם האייל האלמוני לא הגיב לתגובתי.

או אז אתה הצטרפת לדיון המרתק הזה והבהרת את עמדתך בנוסח הבא - "לקלל את ביבי/שרה/אבנר/ 67.35% מעם ישראל" אבל ציטטת קללות (נניח) מול האוכלוסיה החרדית "

השאלות המתבקשות הן :
1- היכן ראית שאני קיללתי את ביבי/שרה/אבנר/ 67.35% מעם ישראל ?
2- אתה רושם בתגובתך שאני מצטט קללות [ נניח ?] מול האוכלוסיה החרדית . אני עונה / שואל בתגובה - שביטוי כמו שכתב שכ"ג 'הסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף' - הזאת הקללה ? לא . זאת לא קללה , מפני שקללה זה לאמר למישהו בן זונה , אבל לכנות אוכלוסיה שלמה כפרזיטית זה חמור ביותר וגובל בהסתה ואני שואל אותך - זה קללה ? ומשיב - זה משפט מפחיד ומבחיל !!.
מה אתה עונה לי ? ' אוקיי, עכשיו שהסכמת איתי ש"מעבר לבוז" אינו קללה, וכנ"ל שאיחולי מוות אינם קללה, ושמשפטים "מפחידים" ו"מבחילים" אינם בהכרח קללות'

אני שוב שואל - היכן ההסכמה בנינו ? אני לא רואה מקום שבו אני מסכים איתך .
יחד עם זאת , אני מוכן לקבל שאתה זה שמסכים איתי שלגדף אוכלוסיות זה לא קללה אלא משהו חמור ביותר. אבל בשום אופן ובשום שלב אני לא הסכמתי איתך כל כלום , כי לא היה על מה להסכים.
לאור האמור לעיל , אם נסכים - שאתה הסכמת איתי ולא אני הסכמתי איתך , אני סבור שאפשר להתקדם ביתר הסוגיות העומדות על הפרק בדיון זה .
נא תגובתך .
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716825
1. אני מנסה להבין - אתה מתכוון בצורה סרקסטית, דהיינו שאין באייל הקורא אנשים שמקללים את ביבי/שרה/אבנר/67.35% מעם ישראל? זה גם הרושם שלי.
2. אתה התרעמת שקראתי למה שכתב השכ"ג "(נניח) קללה", אבל בד-בבד הסכמת שמדובר בלא קללה. אז אולי לא הבנתי על מה אתה מתרעם, מה הבעיה במילה "נניח" שהשתמשתי בה? שנינו מסכימים שזו לא קללה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716826
1. גם אם יש , הייתי שמח לנהל דיונים שלא על ביבי ושות' אלא על סוגיות מהותיות של ימין ושמאל - סוציאליזם וקפיטליזם - היסטוריה ויתר נושאים . אלא שלאחרונה או בכלל - דיונים רבים מגיעים לביבי ואז - בום ! אין עניין ואין מהות . זאת הייתה כוונתי בתגובה 716694
2. אני התרעמתי כי מה שכתב שכ"ג זה חלק בלתי נפרד מאווירת ההסתה הבלתי פוסקת כלפי המגזר החרדי . את עמדתי הבהרתי היטב לAB בתגובה 716714 אבל בשום אופן לא התרעמתי על מה שכתבת במהלך כל הדיאלוגים בנינו, כי לעניות דעתי אנחנו עדיין מתעסקים בפרוצדורה ולא במהות .
2.1 - לא הבנתי את מקום המילה נניח במשפט הנ"ל , סברתי לתומי שמדובר בשאלה .
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716747
אני לא יודע אם אתה עושה את עצמך או שבאמת יש לך קושי בהבנת הנקרא. הצץ נא בתגובה 716745 ואם תרצה להתנצל (הצחקתי אותי) אל תהסס.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716745
זוהי הדגמה נאה של טריק נוסף בארסנל הקוזאקים הנגזלים: כל מי שמעז להגיד על הקהילה החרדית בארץ שהיא פרזיטית ו/או פרימיטיבית אינו אלא צורר אנטישמי, למרות שכל מי שעיניו בראשו יודע שזאת האמת העגומה. ברור שכמו כל הכללה גם זאת אינה מתייחסת לכל פרט ופרט בעדה הקדושה, יש גם חרדים שאינם פרימיטיבים (איך זה מסתדר נפלא מבינתי, אבל אינני מתווכח עם עובדות. יש לי מספיק צרות מויכוחים עם אנשים) ויש גם חרדים שאינם פרזיטים. כעדה בישראל, מכל מקום, אני עומד בהחלט מאחרי הטענה ש"פרזיטים" ו"פרימיטיבים" הם שני איפיונים הולמים בהחלט. באיזו דרך אחרת אפשר לכנות ציבור גדול שמקבל קצבאות, נמנע מלהתגייס לצבא או לשרת בשרות אזרחי ומתעקש על זכותו לא ללמוד לימודי יסוד?

אבל הטריק המתוחכם בציטוט היה הדגשה של חלק מהמשפט (בלי להבהיר, חלילה, שההדגשה אינה במקור), כך שבקריאה חטופה עלול לעלות הרושם שהבעתי תיקווה להעלמה של אותה עדה מפוארת, ולא להעלם הסובלנות החילונית כלפי אותה עדה, הסובלנות שמאפשרת את המשך החיים הבלתי יצרניים והבערות. יותר משיש בליבי כלפי החרדים יש בו כלפי הציבור שאני חלק ממנו ("שנאה עצמית", כפי שנהוג להטיח במי שמשמיע דעות מסויימות), על כך שבמו ידינו אנחנו מאפשרים לזרם החרדי לפרוח ולשגשג. הטבע מלמד שכאשר יש נישה מתאימה יימצא הטפיל שימלא אותה, ומי שבא בטענות כלפי הטפיל הוא יותר טיפש אפילו ממני.

מכל מקום, אולי תשמח לדעת שדער שטירמר סרב לקבל אותי לעבודה בגלל חוסר שליטה מספקת בשפה הגרמנית, למרות שהמאמר ששלחתי אליהם בעזרת תרגום מכונה, ובו קראתי להפסקת הקצבאות ממשלתיות לתלמידי ישיבות בגרמניה ולהפסקת האפליה הברורה לטובת היהודים, התפרסם שם באופן חד פעמי במדור ההומורסקות. הזונות עוד לא שילמו לי.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716777
״באיזו דרך אחרת אפשר לכנות ציבור גדול שמקבל קצבאות, נמנע מלהתגייס לצבא או לשרת בשרות אזרחי ומתעקש על זכותו לא ללמוד לימודי יסוד?״

אולי הצד הנבון יותר בהשוואה לטמבלים בצד השני ש״רצים מהר אל מתחת לאלונקה״ כל פעם כשאיזה דמגוג בשניקל מדגדג להם קצת עם נאומים מלאי אתוס ופאתוס על הצורך ב״איחוד העם כדי לעמוד באתגרים ולמנוע אסון״ או שקר כלשהו בסגנון.

הציבורי החילוני בישראל חסר עמוד שידרה ולכן משלם. אין מה לבוא אל החרדים בטענות.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716778
''מי שבא בטענות כלפי הטפיל הוא יותר טיפש אפילו ממני.''
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716780
אקדים -

זוהי הדגמה נאה של טריק נוסף בארסנל הקוזאקים הנגזלים: כל מי שמעז להגיד על הקהילה החרדית בארץ שהיא פרזיטית ו/או פרימיטיבית אינו אלא צורר אנטישמי
בדיוק ! וכך זה אמור להיות תמיד ובכל סוג של אוכלוסיה ובכל צבע ובכל צורה ובכל אמונה ובכל תצורה ובכל סיטואציה . כל מי שמלכלך ומנבל את פיו על אזרחי מדינתו ומכנה אותם ובהכללה גורפת ' פרזיטים ופרימיטיביים' ראוי לכל גינוי ונידוי ובעיטה בראש עם מגף בוקרים. גם בתקופות של פיגועים באווירה סופר ימנית קיצונית ומטורפת שהדם ניתז על מחשבתי הסברתי לבן שלי שלא יעז להכליל את כל הערבים כמקשה אחת כי החיים קצת יותר מורכבים ממה שאנחנו מרגישים וחושבים.

'באיזו דרך אחרת אפשר לכנות ציבור גדול שמקבל קצבאות, נמנע מלהתגייס לצבא או לשרת בשרות אזרחי ומתעקש על זכותו לא ללמוד לימודי יסוד?'
מבלי לבדוק האם נכונה קביעתך שזהו הציבור , עדיין אסור בתכלית האיסור לכנות אותם בכינויים של פרזיטים ופרימטיבים , כי מה שעומד מאחורי המילים הללו היא מחשבה נאלחת של תנועות ימניות חילוניות עם סממנים פשיסטים מובהקים - וזהו הקו שמחבר בין מילים למעשים. כל עוד החיים יפים המילים הללו עוברים מעל הראש עם כל האי נעימות שבדבר, אבל כאשר השמים מתקדרים המילים הללו הופכות למעשים. וזאת מציאות שראשיתה מאז ומעולם שמילים נהפכות לסכינים.

ומעבר לכל - למה לכנות אותם בכלל בכינויי גנאי ? ממי למדת לכנות קבוצות גדולות בחברה האזרחית בכינויי גנאי שכאלו ? עשית טסט על הערבים ואז עברת לחרדים , או שזה משהו שקשור למיעוטים באופן כללי שכל מי ששונה ממך ראוי לגינוי ?

לגבי הסובלנות החילונית כלפי הפרזיטים הטפילים החרדים - ניסיתי להבין מהי אותה סובלנות עליה אתה מדבר , ולמה הסובלנות שייכת רק לצד החילוני. ואז נזכרתי בצווי הסובלנות אשר ניתנו על ידי חלק ממדינות אירופה ליהודים בסוף המאה ה-‏18 ותחילת המאה ה-‏19 ; צו הסובלנות של הקיסר יוזף השני באוסטריה בשנת 1781/2 [ ובהמשך בצרפת ] שניתנה ליהודים .

בוינה [ היכן שלפיד וליברמן אוהבי החרדים נפגשו] החגיגות על צו הסובלנות של הקיסר היו כה מרגשות ורבים כתבו פיוטים ושירי הלל, טורי דעות בעיתון של המדינה , ראיונות חגיגיים ומלטפים עם המי ומי וכו' , ואפילו הרב הראשי של וינה הרב לנדאו שיבח את הצו . אבל לאחר שהחגיגות תמו , הוא הזהיר את בני הקהילה שלא יעופו על עצמם יותר מידי ושלא יחשבו שהם כעת 'אדוני הארץ' ‏1 . חכם היה האיש והבין את נפש הסובלנות . הסובלנות היא בעצם המחסום לפני שאתה חוטף נגיחה . זה לא שאתה עכשיו שווה או שאתה מיוחד , אתה עלוב ואפס כמו שהיית תמיד , אני יותר טוב ממך ולא יעזור לך כלום . וזה שאני לא בועט לך בראש זה רק כי יש לי סובלנות וסבלנות , אבל אם רק תעז לחשוב שאתה 'אדון הארץ' או משהו מיוחד נפרק אותך לגורמים , להזכיר לך דוס מסריח , אנחנו אדוני הארץ ! אנחנו הקמנו את המדינה הזאת ! היא שלנו ! קאפיש ? אגב - 2 המנדטים שביבי קיבל בבחירות האחרונות היו בגלל שטיבי אמר לנשיא ' אנחנו אדוני הארץ' , הוא היה צריך להקשיב לרב לנדאו.

עד כאן ההקדמה.

לעצם העניין - כמו שאני מבין יש לך מספר טענות כלפי החרדים , להלן : הפרזיטים ו/או הפרימיטיביים .
1. אתם הפרזיטים לא עושים צבא.
2. אתם הפרזיטים מקבלים קצבאות.
3. אתם הפרימיטיביים לא לומדים לימודי ליבה .

סברתי לתומי שהנושא הצבאי הוא הכי חשוב ,שכן - למה אתה צריך לסכן את חייך והפרזיט לא ?
אז מסתבר שזה יותר עניין של כסף ולא בטחון. אין לי ספק שהיית מסכים שלא לכנות את החרדי בתואר פרזיט אם הוא היה לומד לימודי ליבה ולא לוקח שקל מהמדינה.
אבל בכל מקרה - אין לחייב אדם לעשות שירות צבאי מכל סוג שהוא . למה ? ככה. לא מתאים לך בתור מדינה ? שלח אותם לכלא ותרגיש יותר בטוח . גם כן צבא של קוקסינלים.

אז אם חזרנו שוב לכסף - [ איך לא ]
אתה צריך להוכיח שהכסף שלך מממן את הפרזיט. מאחר ואני קצת מבין במספרים , וקצת מכיר ספרי תקציב, וקצת עוד ועוד.אני כבר יכול לספר מר שכ"ג שאני בספק אם אתה מממן את עצמך מהמיסים של עצמך. רב התקציבים החברתיים של החרדים מכח הסכמים קואליציוניים המתייחסים רק לקצבאות העלובות של בחורי הישיבות , לא מדגדגים את שוליית גלימות תקציבי הבטחון ,משכורות עובדי משרדי הממשלה והשלטון המקומי וכמובן - הפנסיות שאפילו אלוהים לא יודע איך לשלם אותם [ ואני בתוכם , צוחק כל הדרך לבנק ] . אתה מוזמן להתאמץ ולהביא לי נתונים סותרים . ולפני שאתה רץ לחשב קצבאות בטוח לאומי, ארנונות ויתר חירובשים של דה מרקר וכו' , אנא ממך תנוח , תתמקד רק במה שבחורי הישיבות מקבלים, הרי זאת טענתך.

אני אישית סבור שהחרדים טיפשים שהם לוקחים את הכסף המסריח הזה שהוא בבחינת גרושים - כמה , 700 שח ? גועל נפש. שהמדינה תדחוף את זה לפרצוף שלה ותעביר זה לקרן השתלמות ג' או לפרזיטים האמיתים. [ עלאק גמול ב' . למדתי על חשבון המדינה קורסים על מבוא למשהו ] . מה שמתסכל שהגרושים האלו נותנים לטיפוסים כמוך את הזכות לצרוח מתחת לכל עץ רענן - פרזיטים ? בחיי לא שווה.

לימודי ליבה ? לא רוצים ללמוד ! מה לא ברור ? לכתוב לך את זה בכתב רשי ? חייבים ללמוד ? אם כן - אז שלח אותם לכלא ותרגיש יותר חכם. עלאק מדינה דמוקרטית וליברלית.

לסיום - אני באמת מבין את ליבך מר שכ"ג שאתה לא מסוגל לבלוע את החרדים ובאותה מידה אתה לא מסוגל לירוק אותם ‏2 , אתה מקרה אופייני של היהודי שיצא מהגטו אבל הגטו חוזר לו כל פעם כשהוא רואה את הדוס הפרזיט . זה יעבור לך יום אחד . מבטיח לך. בדקתי עם מומחים . זה יעבור לך.

=====================================

1 יעקב כץ. היציאה מן הגטו . עמ' 159
2 ריצ'רד אוברי . הדיקטטורים . עמ' 497
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716791
הדרך היחידה בה ההודעה שלך היתה צריכה להיפתח היא בבקשת סליחה על הטענות המופרכות שהעללת עלי.

כל טוב.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716794
אין לי שום בעיה לכתוב לך מכתבי התנצלות , מאמרי התנצלות , שירי התנצלות , אופרות/מחזות/קונצרטים של התנצלות - וזאת בתנאי שאתה תחזור בך מהכינויים הנלוזים בהם כינית את החרדים כ - פרזיטים ופרימיטיביים. ותעשה לי טובה - אל תסתלבט עלי. מה שכתבת היה ברור.

שא ברכה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716796
אני מבין שאתה מסכים שביבי מושחת.

באותה הזדמנות אפשר לברך את חברת טיסנקרופ על השלמת עוד הזמנה (חשובה, בימים קשים אלו) של צוללת שלישית מתוך ארבע למצריים.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716798
ולדעתך -
מה היתרון של צוללות למדינה שיש לה גבול פיזי מטורף איתנו ?
האם העיסקאות עם מצרים היו בלתי נמנעות בהיבט מדיני כולל של רכש מול גרמניה ?

וכן - ביבי הוא חנטריש לא קטן. זה לא סוד. כולם יודעים זאת .
רק שהישראלים מעדיפים פוליטיקאים נוכלים/ או שמשחקים אותה נוכלים על פני פוליטיקאים שמשחקים אותה ישרים ,נקיים והגונים או גרוע יותר שהם באמת ישרים והגונים .
כל דור מקבל את מה שמגיע לו .
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 724268
הרעש שיש עכשיו סביב הסכמת או אי-הסכמת ישראל למכירת אף 35 לאמירויות הזכיר לי תהייה שעלתה לי בהקשרים קודמים של מכירת נשק מערבי מתקדם למדינות ערביות.

יש מקום לשער שלישראל יש קשרים, סמויים וגלויים, טובים יותר מלמדינות הערביות בדרגי הממשל, הטכנולוגיה ותעשיית הנשק בארה"ב ואולי גם בגרמניה (לראייה: הצורך של ארה"ב וגרמניה באישור ישראלי למכירה, ואי-הצורך שלהם באישור ערבי למכירת נשק מתקדם לישראל; ארמוז גם שבוודאי בין המהנדסים בלוקהיד מרטין יש רבים עם סנטימנט חיובי לישראל; ושלישית, ג'ונתן פולארד). האם מופרך לחשוד שמא במערכות האלו הושתלה דלת אחורית שמאפשרת לנטרל אותן, או להפוך אותן לפגיעות למערכת-נגד, ושהמפתח לדלת ניתן לישראל, או יינתן לה אם יתקיים חשש ממשי שהנשק יופנה נגדה? צעד אחורה: מה יותר טבעי לממשל האמריקאי מלדרוש מיצרניות הנשק האמריקאיות, כתנאי לייצוא גם למדינות ידידותיות, הכנסת דלת אחורית כזו ומתן מפתח לפנטגון, כדרך קלה להבטיח שהם לא ישפכו דם אמריקאי? ואם כבר קיימת דלת כזו וקיים מפתח, מי יודע איזה פולארד ייתן אותו לאיזה רפי איתן?

(אפילו אם לקוח כמו האמירויות או מצרים יודעים על דלת כזו או חושדים בה, זה לא צריך להפריע להם, כל עוד הם לא מתכננים להשתמש בנשק נגד ארה"ב/גרמניה או ידידות טובות מספיק שלהן; יש עדיין מספיק מה לעשות עם הנשק גם כך. ממילא החשש הוא שהנשק ייפול לידי משטר אחר, באותה מדינה או אחרת, והחשש הזה אמור להטריד את המשטר הקונה כמעט באותה מידה כמו את ישראל.)

השאלה שלי לעדר האיילים היא בעיקר, האם אני מחמיץ קושי טכנולוגי, עסקי או פוליטי לדבר כזה?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 724274
לדעתי הקושי העיקרי פה הוא הקושי העסקי.
הפעם הראשונה שייודע שלוקהיד מרטין מתקינה דלת אחורית במערכותיה שמאפשרת לנטרל אותן בזמן אמת, תחסל חצי מהשוק שלה לפחות.
אף אחד ללא רוצה לקנות בעשרות מיליארדים טייסת קרב של מטוסים שפשוט לא תעבוד ברגע האמת כי מישהו החליט שכרגע המשימה שלה לא מספיק חשובה, ואף טייס לא יעלה על מטוס כזה ויפקיד בידיו את חייו, כשבזמן קרב אויר מישהו ינטרל את הטילים שלו כי הם מכוונים למטרות לא מספיק עוינות לאמריקה.

ואני חושב שאתה מפריז בקרבת היחסים ואחדות האינטרסים בין ארה''ב וישראל כשאתה מניח שיינתן לנו מפתח כזה. בינתיים נראה לי שמי שחשוף להשבתת טייסות ושאר מבצעים מעכשיו לעכשיו הוא דוקא ישראל, ובאמצעי טכנולוגי יותר ותיק, אמין וגלובלי - שיחת טלפון מנשיא ארה''ב.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 724276
אם יש דלת אחורית, לך תדע מי ימצא אותה ויצליח להשתמש בה. גרוע מזה, זה יכול להרוס את המוניטין למכירות הבאות. כמה דוגמאות:

* Crypto AG [Wikipedia] – הייתה בבעלות חשאית של ה־CIA. יצרה מערכות תקשורת פופולריות עם דלתות אחוריות. פשטה את הרגל כשזה התברר.
* כרגע יש האשמות הדדיות של סיסקו (מצד רוסיה?) וחוואווי (מצד ארצות הברית) שציוד תקשורת שלהן כולל דלתות אחוריות. בכל מקרה מדובר על חלק קטן מהמוצרים, אך זה משפיע על המותג כולו.

תסריט לדוגמה: מישהו אחר יגנוב את הסוד. אולי הוא ידלוף ואלי לא. אולי עכשיו מישהו נמצא בעמדת כוח מול בעלות ברית של ממשלת ארצות הברית. ואולי אפשר סתם להפריח איומים כאלו גם בלי קיום היכולת
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 724860
לגבי קריפטו א"ג, נתקלתי במקרה בסיפור קטן של דניס ריצ'י, ממייסדי היוניקס ושפת C, על התעסקות קלה שלו יחד עם ג'ים רידס בפיצוח אופן הפעולה של מכונת הצפנה אמריקאית מיושנת (כלומר, היתה מיושנת ולא בשימוש כבר בתקופה שבה הוא עסק בזה - המחצית השניה של שנות השבעים). כאשר הם רצו לפרסם פרטים על המכונה הם העבירו את החומר ל-NSA כדי לברר האם פרסום שלו יסכן את ארה"ב. בתגובה פנה אליהם איש הסוכנות, ישב איתם והסביר להם שהם לא היו רוצים לאסור עליהם לפרסם, והוא עצמו חושב שאין בכך בעיה וכו', אבל בכל זאת הם היו ממליצים להם להמנע מפרסום. הנימוק היה:

the agency didn't particularly care about the M-209. What they did care about was that the method that Reeds had discovered was applicable to systems that were in current use by particular governments, and that even though it was hard to imagine that these people would find the paper and relate it to their own operations (which used commercially-available crypto machines), still... perhaps we should exercise discretion? It was certainly legal to publish, but publication might cause difficulties for some people in the agency.

הם אכן נמנעו מלפרסם. ולמה זה רלבנטי? כי הוא גם מציין שהחומר העיקרי שהתפרסם אודות אותה מכונה הוא מסמך מאת איזשהו ווין בייקר, שהנספח השלישי שלו הוא:

Appendix III is clearly a direct reproduction of material from Crypto AG in Zug, Switzerland, including its logo boasting "Hagelin-Cryptos". It is about the CD-57 machine, which differs from the M-209, though it operates on the same underlying principles, but with more wheels, more pins per wheel, and hand-carried--sort of the Palm Pilot version.

אם כן, כשריצ'י פרסם את הסיפור הזה (לכל המאוחר בשנת 2000, לפי התארוך בסוף) מי שחיבר את הנקודות היה יכול כבר לדעת שקריפטו א"ג מייצרת מכונות שה-NSA יודע לפענח, ושהם לא מעונינים שקלות הפענוח של זה תיוודע ברבים. מעניין, לא?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 724289
למיטב הבנתי, יש דלת כזאת והיא מופעלת במכירות לצד ג' בעייתי.

מישהו באמת חשב שאין דלת קסמים כשאתה מוכר קסמים למדינות עם אוריינטציה קאסמית?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716490
עסקת טיעון היא חלק במשפט. נדמה לי שרוב המשפטים מסתיימים כך. כלומר לא מדובר כאן בביטול המשפט. בדבריך, בעצם, יצא המרצע מן השק. לא השחיתות כביכול של נתניהו מעניינית אותך אלא הסרתו מכהונתו. זה הטיעון של תומכיו.
לעניין ''גדול המשחיתים'', מאסתי בקלישאות האלה שאני שומע ללא הרף, שבדרך כלל מושמעות מבלי להצביע על נקודות. לעניין תיקי נתניהו, על הדברים שעשה אין וויכוח. הוויכוח הוא האם מדובר בעבירות, ולדעתי לא. היו כאן על כך דיונים ארוכים.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716492
השאלה היא על איזו עסקת טיעון מדובר. אם נתניהו מודה בפה מלא שהוא פשע ומקבל על כך עונש ראוי - זה בסדר. אבל אם זו עסקה שמאפשרת לו להתחמק („לא היה שם קלון״ או „לא באמת היה שם קלון״) – זה לא נראה לי סביר.

מעבר לכך, עסקאות לרוב נחתמות הרבה לפני תחילת המשפט. אם הגענו כבר לתחילת המשפט, הסיכוי לסגירת עסקה נמוך בהרבה.

האמת היא שלא ברור לי מה יש לנתניהו להרוויח מעסקת טיעון. בינתיים האסטרטגיה שלו היא להרוויח זמן. אם כבר סיפור ממוחזר: או שאמות אני, או שימות הכלב, או שימות הפריץ. משפט, כולל ערעורים, ייקח כמעט עשור. נצח במונחי פוליטיקה ישראלית.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716493
מי לדעתך הגה את הרעיון הגאוני למנות את כל חה"כ של גנץ למיניסטרים?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716498
ההיגיון ברור מהכיוון של נתניהו: ככל שיש לגוש שלו יותר שרים, הוא צריך לפטר פחות. לא ברור לי למה גנץ לא לחץ כאן. לא בגלל ניפוח הממשלה אלא בגלל שלא נשארו לו חברי כנסת לאיוש ועדות.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716500
למה יש חוק נורבגי? התמיכה בו רק תוכפל.
אני גם משער שהדאגה מסכין בגב היא הורתו של הרעיון הגאוני, אבל לבטח נתניהו לא אחר להבחין בגאוניות של המהלך. בממשלת האחדות הליכוד וחוקן יתחרו זב"ז בליחוך פנכה והענות לרצונו של המנהיג העליון.
אם הסקר של עמית סגל מלמד משהו, זה גם לא עלה לגנץ בתמיכה ציבורית.
רוצה לומר, יש לנו כאן עסק עם שני גאונים וגם שני מנוולים.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716563
עוד דוגמה לכך שביבי הוא עוד סימפטום ולא הבעיה העיקרית של מדינה שהיא רקובה עד לשד עצמותיה. גם אם ביבי יוחלף, העם הרקוב הזה וקבוצות האינטרס שבו ישארו רקובים.

ראש ממשלה שישב בכלא, יוצא ממנו ומקבל במה כדי להטיף מוסר בנושאי נקיון כפיים, במקום לשבת בפינה, הרחק מהזירה הציבורית, כמו שהוא אמור ולסתום את הג׳ורה שלו:
טינופת.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716582
אני שותף לבחילה (לשמחתי הסימפטום לא מדאיג רפואית). הנחמה היחידה היא ש''מעריב'' הוא במה קטנה מאד. לעומת זאת, כזכור לכולנו האדון דרעי הוא שר בממשלת ישראל.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716505
אין לי מושג אבל זה רעיון רע מאד בעיני. צריך שיהיו שרים כמספר האופטימלי הנחוץ למדינה, והחלוקה בין המפלגות צריכה להיות לפי משקלן במנדטים. באמת איני מבין למה ממשלת אחדות צריכה לנפח את מספר השרים. זה נראה כאילו מתייחסים למשרת השר כאיזו מתנה שחייבים לפוליטיקאים, וצריך לשנות את הגישה הזאת.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716514
ואני לא מבין למה בממשלת אחדות צריך את ימינה ש''ס ויהדות התורה.
תיפטר מהם והנה חסכת איזה חמישה שרים לפחות.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716546
בהנחה שיש איום בבחירות קרובות (ואצל נתניהו זה תמיד המצב): אם נתניהו הולך על ממשלה ללא הגוש, הוא יכול לאבד בוחרי ליכוד שיזלגו חזרה לימינה, ש״ס ויהדות התורה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716561
אילו חוקי פרקינסון. ביבי ממנה עשרות שרים כדי לחסל את מוסד הממשלה ולהחליפו במוסד מבצע חדש שיקרא קבינט או דם יצירתי אחר. תהיה ממשלה של עשרות שרים שתהיה חסרת השפעה ותשמש חותמת גומי לקבינט שיהיה הממשלה האמיתית היחידה.

מומלץ מאוד לקרוא את הספר חוק פרקינסון כדי להבין את התהליך של ריקון מכוח של מוסד מבצע במדינה והחלפתו במוסד מבצע חדש .
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716567
לימינה ש"ס ויהדות התורה יש יותר מנדטים מאשר לגנץ. אז למה להיפטר דווקא מהם ולא מהחבורה שלו?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716576
תשמע, במשך שבועיים הוא כל יום וחצי עלה במסיבת עיתונאים בפריים טיים וטחן לכולנו שממשלת אחדות זה הדבר הכי חשוב מאז ימי הביניים.
בשביל הדבר הכי חשוב לא צריכה להיות בעייה להיפטר מכמה מפלגות קטנות.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716578
הוא גם שלח את נתן אשל לכתוב ב"ישראל היום" מאמרים על חשיבותה של הברית עם שותפינו הערבים (אחרי בחירות 1 כמדומני, כשהיה נדמה לו שיזדקק לאופציה הזו). ברצותו ייהנה וברצותו יגנה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716581
או אתה לא מבין משהו פשוט ובסיסי או שיש כאן איזו אי הבנה כללית.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716584
מה, שכל מילה שלו היא שקר? את זה אני מבין.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716590
אני לא מאמין שאני נאלץ להסביר, אבל בכל זאת אעשה זאת. ממשלת אחדות בהגדרה זו לא ממשלה שמכילה מפלגה שבראשה עומד רמטכ"ל לשעבר גבוה מהממוצע שהאות הראשונה בשם המשפחה שלו היא ג', אלא ממשלה רחבה שמכילה שבעים שמונים מנדטים. אז איך וויתור על הרבה מנדטים כדי לקבל את המנדטים של אומץ שזה פחות, כפי שאתה מציע, יכול לשרת את המטרה הזאת? זה לא בדיוק הפוך?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716602
ממשלת אחדות היא בדיוק ההיפך ממה שקורה עכשיו - היא ממשלה שמכילה את שתי המפלגות הגדולות היריבות, שמוכנות לוותר כל אחת על ההובלה בעת חירום שמצדיקה את זה, ולשים בצד שיקולים פוליטיים מגזריים אגואיסטיים.
ככזאת אין לה שום צורך בשלל מפלגות קטנות שמועילות לעצמן ומזיקות לכלל. למשל, אני בטוח שאם התנאי לממשלת האחדות היה שיתוף מרץ (שלא לומר המשותפת (למה לא לומר בעצם?)), פתאום הטיעונים שלי היו נראים לך הרבה יותר הגיוניים.

אבל אני קצת לא מבין - אתה רוצה שאני אסביר לך בדיוק מה השיקולים של ביבי? מאיפה אני יודע, מן הסתם כל מה שירחיק אותו ממשפט כחוק מדינת ישראל וישאיר את אשתו בבלפור. מה נגזר מזה? נבצר ממני לדעת בדיוק.
יש מצב שכשביבי הסכים לתנאים של גנץ, הוא דוקא הריח את האקדח המאיים לעשן על השולחן (כי זה בדיוק מה שהוא היה עושה במקום גנץ - מקים ממשלה מופרכת רק כדי להעיף את היריב מבלפור), ולכן הוא היה מוכן לשלם מחיר גבוה יותר.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716628
אבל מפלגת אומץ מכילה פחות מ 20 מנדטים ויחד עם הליכוד אין לה בכלל רוב. יתר כחול לבן רוצים בלי ביבי ולכן אינם רלוונטיים. אני בכלל לא מבין על מה אתה מדבר.
חוץ מזה ממשלת אחדות שמכילה בנוסף לשתי המפלגות הגדולות גם את כל המפלגות שבטובך אתה רוצה לסלק היא ממשלה עם יותר אחדות. לא?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716641
אחדות בין מי למי? באיזה מובן זו אחדות?

מה שמנסים להקים עכשיו זה ממשלת גוש ימין-חרדים בראשות ביבי פלוס מפלגת לווין ימין-חילוני-לייט של הליכוד שתמיד היתה לליכוד בצורה זו או אחרת (ליברמן, כחלון וכו׳...).

אותה הגיברת בשינוי אדרת. ההבדל היחידי הוא שזו תהיה גברת מאוד (אבל מאוד) שמנה. 30 פלוס שרים. שיא חדש של חזירות שלטונית. acheivment unlocked.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716646
עד כמה שאני הבנתי את הוויכוח ההזוי שאני מנהל פה, מדובר בהצעה שבתגובה 716514 להקים את ממשלת האחדות שמו"מ עליה מתנהל היום בין הליכוד לגנץ על ידי ויתור על המפלגות החרדיות. אם מדובר בהצעה שונה ממה שאני הבנתי דרושה הבהרה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716495
אתה יכול לחלוק על השחיתות, אבל לפחות תבין נכון את נקודת המבט של מי שחולק עליך.
תדמיין שיש מנהל בנק שמועל בכספים. חלק מההנהלה רוצה להדיח אותו ולהגיש תלונה במשטרה, וחלק חושבים שהוא מנהל הבנק הכי טוב שאי פעם היה, הוא לא מועל בכספים והמתנגדים סתם לא מרוצים מצורת הניהול שלו (תזכור שהנחת המוצא בסיפור היא שהוא אכן מועל בכספים). המצב הזה, כולל המשך המעילות, נמשך הרבה זמן. חלק מהמתנגדים, שרואים את המנהל ממשיך לבזוז את כספי הלקוחות, אומרים "כבר לא אכפת לנו לדווח עליו למשטרה. מבחינתנו אפילו תנו לו בונוס פרישה, רק תסלקו אותו מהתפקיד".
באותה נקודה קופצים המתנגדים ואומרים "אה הא! ידענו שלא אכפת לכם מהמעילה, כל מה שמעניין אתכם זה למנוע ממנו להיות מנהל!"

אישית, לדעתי הבעיה בעסקת טיעון בה נתניהו לא נענש היא המסר לפוליטיקאים מושחתים אחרים (משני צידי המתרס). מה עוזר לסלק את נתניהו אם במקומו יבואו נתניהו-ים אחרים?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716506
אני חושב בדיוק כמו המשפטן דרשוביץ שתיקי נתניהו הם תיקים מומצאים מתוך מעקב אחרי התיאורים שלהם בתקשורת במשך זמן רב. אני חושב שהמאמץ של הפרקליטות בראשות שי ניצן לייצר את התיקים הלאה לא היה בגלל רגישות לשחיתות אלא מעשה פוליטי לסלק יריב פוליטי מהשלטון ובמיוחד כדי להגן על בית המשפט העליון משינויים שיחלישו את מעמדו. לפרקליטות יש כבר היסטוריה של התנהלות כזאת. פרופ' נאמן שעמד להיות ממונה לשר המשפטים אמר שבכוונתו לשנות דברים בפרקליטות, ובגלל זה נתפר לו תיק שווא שמנע ממנו להיות שר המשפטים.
אבל, כמובן, אם מישהו ביצע באמת עבירות שחיתות הוא כמובן צריך להיענש גם אם חדל לכהן במשרה ציבורית.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716536
שוב, אני לא מנסה לשכנע אותך שנתניהו מושחת, אלא לגרום לך להבין את קו המחשבה של מי שחושב שהוא מושחת. אם זה משהו שמעניין אותך, לצורך השיחה עליך לצאת מנקודת הנחה שנתניהו מושחת.
מן הסתם גם לדעתי "אם מישהו ביצע באמת עבירות שחיתות הוא כמובן צריך להיענש גם אם חדל לכהן במשרה ציבורית". גם פוטין, טראמפ, אורבן וארדואן יסכימו למשפט הזה ללא סייגים. זה מהמשפטים האלה שאף אחד לא יחלוק עליהם, ולכן הוא כמעט חסר משמעות בשיחות כאלה. המחלוקת לא תהיה האם ראוי להעניש את המושחת, אלא מיהו המושחת, ואיך ראוי להעניש אותו.

אמרת "לא השחיתות כביכול של נתניהו מעניינית אותך אלא הסרתו מכהונתו."
אתה מסכים שהמשפט הזה שגוי בתסריט שתיארתי, או לא?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716566
לפני שאענה אשאל. האם לדעתך המקרה של הגשת כתב האישום נגד פרופ' נאמן שהסתיים מצד אחד במשפט שבו ננזפו התובעים, אך מצד שני בכך שהוא לא כיהן כשר משפטים ולא היה יכול לעשות את הרפורמות שעליהן הכריז שייעשה, הוא דוגמה טובה לתסריט שלך?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716586
לצערנו תובעים ננזפים לא פעם בידי בית המשפט, אבל הקביעה שמדובר היה ברדיפה פוליטית היא השערה שמקבלת, כנהוג במחוזותיך, מעמד של עובדה שאין עליה עוררין. ללא ספק היה מוטב אלמלא היה נאמן מועמד לדין, וללא ספק הוא נענש על לא עוול בכפו (כמעט. שים לב: "בית המשפט קבע כי אכן התצהיר שמסר בלתי נכון ומטעה, אך ציין כי תיקונים ממנו שהתקבלו עוד בטרם הדיון מעידים שהדבר נעשה מתוך טעות רישום ללא כוונה פלילית" (הדגשה שלי, הציטוט מויקי). דווקא על רקע המקרה המפורסם של נאמן היועה"מ בודק בחיל ורעדה כל מקרה של אישיות בכירה, וייתכן מאד שאריק שרון ואביגדור ליברמן ניצלו בזכותו של נאמן מהכרות קרובה עם אגף הבכירים במעשיהו.

(סליחה. הנה אני הולך)
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716595
במקרה של נאמן החקירה הייתה בכלל בעניין אחר וכשהפרקליטות ראתה שדרכה לא תצלח היא ויתרה על האשמה זו, והתלבשה על איזו פעולה שעשה נאמן כדי להוכיח שאין שם אשמה, והאשימה אותו ב''שיבוש הלכי משפט'' של החקירה הראשונה. אתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה, אבל אני חושב שבפרוש הייתה כאן תפירת תיק מכוונת. וזה לא מקרה בודד. אתה רואה את זה בהמון מקרים נוספים. זו תרבות ההתנהלות שפתחה הפרקליטות.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716606
שוב אותה העלאה של השערות לדרגה של עובדות. לא פעם תוך כדי חקירה של דבר אחד נתקלים במשהו שמוביל לחקירה אחרת (ע"ע עו"ד שימרון ועוד שלוש מאות אלף מקרים שבחיפוש של סמים מוצאים דווקא נשק לא חוקי וכד'). אצלך אין שום ספק שזה מוכיח שהפרקליטות פשוט "התלבשה" על נאמן, ואני רק יכול לתמוה איך המטומטמים שם, לשיטתך, לא הבינו מה העליון יעשה להם. או אולי לא היה איכפת להם כלום, העיקר שנאמן לא יהיה שר המשפטים; הוא בטח היה משתלב והם בדלנים או להיפך.

אני לא טוען שאני יודע בוודאות מה באמת היתה הדינמיקה במקרה נאמן. עפ"י החלטת בית המשפט אין ספק שנעשו שם שגיאות, ובהחלט ייתכן שהיו שם תובעים נלהבים מדי, עם או בלי אג'נדה. אני רק טוען שגם אתה לא יודע, אלא שזה לא מפריע לך לתת לפרשנות שמתאימה לך מעמד של עובדה שאין עליה עוררין, ומיד להכליל ממנה באופן גורף לכל תביעה נגד מי שאתה חפץ ביקרו. נראה שהשפטליזם הוא טכניקה יעילה.

העובדות הן שעל כל מקרה של פוליטיקאי בכיר שמזוכה יש הרבה יותר פוליטיקאים מורשעים, מראשי ערים דרך שרים ועד לראש ממשלה ונשיא בדימוס, ואם הדרישה ממערכת המשפט תהיה אפס זיכויים אף אחד לא יועמד לדין אף פעם (כפי שהזכרתי, סביר בהחלט שזאת בדינמיקה שהובילה לכך שליברמן ושרון לא הועמדו לדין). מי שבטוח לא יצטער על זה במיוחד יהיה האדון נהנתניהו.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716613
אני חושב שמה שאתה מייחס לי הוא מה שכולנו עושים בלית ברירה. בוודאי שאיני יכול להוכיח שהפרקליטות פועלת כך ממניעים זרים, אבל כך אני חושב. כל מה שאני כותב זה מה שאני חושב, וכמעט את כל הדברים איני יכול להוכיח. זו לא מתמטיקה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716587
אני לא מכיר את המקרה של פרופ' נאמן לעומק (קצת מתבייש לומר באיזה גיל הייתי באותו זמן...), לכן לצערי אין לי דרך לענות על השאלה שלך בצורה טובה.
על בסיס מה שכתוב ב"מידה"‏1, נאמן היה זכאי בבירור, לכן מן הסתם התסריט שתיארתי לא רלוונטי לגביו.

1 https://mida.org.il/2017/01/04/%D7%A9%D7%9C%D7%98%D7%... אין לי אמון באתר, ולכן התשובה שלי לא מתייחסת לפרשה בפועל, אלא לפרשה כפי שהיא מוצגת באתר. אבל אם אתה מתעקש לקבל תשובה לפני שתתייחס לדבריי...
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716591
יעקב נאמן היהי כנראה קורבן של טהרנות במערכת המשפטית נוגע למועמדים למערכת המשפטית. הטהרנות פגעה בעוד פוליטיקאים, , לא דווקא ימניים,למשל סיכלה מינוי של השר מנשק החיילת ששמו פרח מזכרוני.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716593
חיים רמון.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716596
אתה מערבב בשר וחלב. רמון אכן נישק חיילת בניגוד לרצונה. נאמן לא פשע בשום דבר, והייתה שם הטפלות לאיזו שגיאה טכנית. כך קבע בית המשפט.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716598
הנשיקה היתה עניין אישי חסר חשיבות מבחינה ציבורית, כמו שר שבוגד באשתו.
זה שרים הם גם בני אדם עם חולשות אנושיות שוליות בענייני סקס, לא היה צריך להחמיר איתו.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716599
לפי אמות המידה שלי, שר או כל אדם שמנשק צעירה ממנו בכמה עשרות שנים בניגוד לרצונה, זה לא כמו אדם שבוגד באשתו. המעשה הראשון בניגוד למעשה השני הוא עבירה פלילית. איני זוכר מה העונש שקיבל רמון על העבירה הזאת, ואולי כן או לא החמירו עמו, אבל זה בכלל לא העניין. רמון ביצע עבירה. נאמן לא ביצע שום עבירה, והיועץ המשפטי דאז שפעל נגדו ידע זאת היטב.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716597
איני מכיר את אתר מידה‏1 וכל מה שאמרתי בקשר למקרה נאמן היה מידע אישי. כשאתה מדבר על אלה שרוצים לסלק את נתניהו בגלל שהם חושבים שהוא מושחת, וחוששים שהוא יזיק לחברה, אולי יש גם תמימים כאלה, אבל תופרי התיקים בפרקליטות אינם תמימים, והם עושים זאת בגלל סיבות לא ראויות.

1 אולי יצא לי לקרוא שם משהו כשחיפשתי איזה נושא, אבל כרגע איני זוכר כלל את השם הזה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716600
מידה הוא עוד אחד מהאתרים שממומנים על ידי קרן תקווה (כמו השילוח ופורום קהלת).

אתה יכול לראות מה כתבו שם על פרשת עמדי כדי להבין מה דעתם על פרשיות שחיתות.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716607
אמרת שתגיב על מה שאמרתי אחרי שאענה על השאלה שלך. לא הצלחתי להבין איך מה שאמרת הוא תגובה לדבריי.
כאמור, אני מנסה להסביר לך את צורת המחשבה של מי שחולק עליך. נראה שאתה רוצה לנהל שיחה אחרת, שזה בסדר, אבל אולי עדיף שתבהיר את זה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716611
נו אז כתבתי שאני מסכים אתך ואולי יש באמת כאלה שחושבים כך. אבל אני חושב שהם תמימים, וגם אם הם חושבים בתום לב שהשארות נתניהו בשלטון תזיק לחברה, מחשבתם זו בטעות יסודה. ועוד אמרתי שהפרקליטות שתפרה את התיקים אינה מאלה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716614
פעם רביעית - אני מנסה להסביר איך חושב מי שלדעתו נתניהו מושחת. לא לשכנע אותך ש"אולי באמת יש כאלה".
למרות שאם כבר, אם אתה לא משוכנע שבאמת יש כאלה (בלי "אולי"), הרי שמנקודת המבט שלך אתה מנהל פה שיחה עם חבורת שקרנים שפיהם וליבם אינם שווים. תוכל להבהיר את זה?

"ועוד אמרתי שהפרקליטות שתפרה את התיקים אינה מאלה." בוודאי. הרי אם הפרקליטות תפרה תיק היא הראשונה לדעת שנתניהו לא מושחת. אבל לא כולם מסכימים שהפרקליטות תפרה את התיקים. ניסוח הוגן של דבריך יהיה "ועוד אמרתי שלדעתי הפרקליטות תפרה את התיקים".
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716608
תיקון קל, ברשותך: תופרי התיקים במשטרה, בפרקליטות והיוהמ"ש.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 720356
מדובר באותו דרשוביץ שגם חשב שהתיקים של ג'פרי אפשטיין מומצאים, וגם הצליח להוציא אותו בעסקת טיעון ב-‏2006 מבית הכלא, ואיפשר לו עוד עשור של התעללות בקטינות.
כשאלה מליצי היושר שלך, הייתי מתחיל לפקפק באותו יושר.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 720363
דרשוביץ על נתניהו
אתה יכול להראות למשל במכתב זה, היכן דרשוביץ אומר "שתיקי נתניהו הם תיקים מומצאים"? הוא אומר הרבה דברים. הוא אומר שמדובר בהפללה של מחלוקות פוליטיות (דבר מוזר בפני עצמו). הוא אומר שמדובר במעשים שאינם בלתי חוקיים או פליליים. הוא אומר שבתי משפט לא צריכים לבחור את רוה"מ. אבל הוא לא אומר בשום מקום שמישהו המציא לנתניהו משהו שהוא לא עשה.
למעשה, גם מחנהו הפוליטי של נתניהו לא טוען שמדובר במעשים מומצאים. הוא טוען שמותר לרוה"מ לסחוט מ"חבריו" הטייקונים מתנות במאות אלפי שקלים. הוא טוען שמותר לרוה"מ לשלם בכספי ציבור בעד תקשורת אוהדת לו אישית. אבל דב אנשלוביץ חייב להעלות את הרף: "תיקים מומצאים". לא פחות.
ועוד שאלה. האם בזמן שחלף מהגשת התיקים נגד אולמרט להגשת התיקים נגד נתניהו חל מהפך בפרקליטות ומועצת זקני השמאל הדקה את שליטתה שם? האם כל חובשי הכיפות הודרו משם?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 720371
עוד לא קראתי את הקישור, ואיני יודע אם כתוב שם דבר כזה, אבל את המלים האלה ממש שמעתי בראיון בערוץ 20 לפני זמן מה. איני זוכר את הנוסח המקורי באנגלית, אבל אלו היו מילות התרגום לעברית בתחתית המסך. אני מניח שאם אתאמץ מאד אוכל אולי למצוא את הראיון הזה ברשת.
אשר לשאלתך האחרונה. הפרקליטות היא אותה פרקליטות עוד מאז עזרה לשלוח את עוביד לכלא על לא עוול בכפו. אני לא אומר ולא אמרתי שלפעמים לא מחליק שם איזה מקרה שבו מבוצע צדק.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 720373
לא ענית על שום דבר בתגובה עליה אתה עונה.

האם ה״תיקים מומצאים״ במובן שבו נתניהו בכלל לא עשה את הדברים שנטען בהם שהוא עשה או שהם ״תיקים מומצאים” במובן שנתניהו אכן עשה את הדברים אבל אלו הם דברים שהם בסדר ואינם עבירה על שום חוק בספר החוקים?
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 717304
17 מרץ חלף מזמן וכנראה שגם 24 מאי יחלוף בלי שביבי יופיע בבית המשפט.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 717310
התגובה שלך מוכיחה (שוב) שפסיכוזת הרל"ב כלל אינה קשורה בצורך "לברר את האמת" או "לטהר את השחיתות" אלא להשפיל בפומבי את רה"מ השנוא. הרי מי שמכיר סד"פ יודע שהסיכוי שיהיה איזה שהוא דיון מהותי בכתב האישום, או צורך אמיתי בהופעתו של נאשם, בדיון הראשון במשפטו, בין אם הוא במרץ או במאי, הוא אפסי עד לא קיים במערכת המשפט הישראלית. העדר שבפסיכוזה בסה"כ רוצה לראות את שנוא נפשו מושפל בטלויזיה בשידור חי (ואני חושד שזו הסיבה העיקרית, אם לא היחידה, לתקדים שבג"צ קבע בהזמינו תקשורת לדיון שהתקיים זה מכבר בנושא המעקב אחרי נדבקים). מה שחשוב במשפט הוא לא המועד שבו "ביבי יופיע בבית המשפט" אלא, בפשטות, תוכנו של פסק הדין, ואלו נוטים להופיע רק חודשים ארוכים (אם לא שנים) לאחר תחילת המשפט (וזו רק עדות נוספת לשירות הלקוי שהרשות השופטת נוהגת לספק לנתיניה במדינת ישראל). במקרה הספציפי הזה, לאור רשימת העדים הארוכה כאורך הגלות (333 עדי תביעה, וזה עוד עוד לפני שהוגשה רשימת עדי ההגנה), רב הסיכוי שנתניהו יהפוך לסבא בפעם החמישית לפני שהוא יראה פסק דין.
אני גם יכול להרגיע אותך: למרות מה שהוא חושב, אין לנתניהו סיכוי לצאת זכאי במשפטו. פסק הדין החלוט והסופי (שהוא מה שחשוב, הרי אין שום משמעות לפסק הדין בערכאות הנמוכות יותר; יהא אשר יהא, הצד המפסיד יערער) כבר נכתב בלשכה שבארמון שברחוב שערי משפט לפני חודשים רבים. והוא נכתב ללא קשר לעובדות (שכבר ידועות), לתפקודו כשר תקשורת וגם ללא קשר לדיווחים החיוביים או השליליים שנכתבו עליו בתקשורת (שגם הם ידועים לכל). הוא נכתב אך ורק עקב העובדה שהוא לא הכיר בסמכותו המוחלטת של השליט העליון היושב בלשכה זו, וניסה לפתח מדיניות עצמאית, וכאזהרה מהבהבת, אות ומופת, לנבחרי ציבור עתידיים לבל יהינו לסכן את שלטון היחיד שלו.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716475
אני לא עומד בפני הפיתוי לצטט שוב את ברנארד שואו‏1: "Democracy us a device that ensures we shall be governed no better than we deserve". התרגום לעברית בויקיציטוט מוציא את כל החן מהפנינה הזאת, ואני בטוח שבאתר בו מסתובבים מי שתירגמו את "גדל אשר באך" יהיו מי שיציעו הצעות טובות יותר.

התרגום בוויקי: "דמוקרטיה היא שיטה המבטיחה שהאנשים נשלטים בדיוק כמו שמגיע להם".
____________
1- ובהזדמנות זאת לתקן את הייחוס המוטעה לצ'רצ'יל ב תגובה 697821
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716476
''דמוקרטיה היא מכשיר שמוודא שלא נשלט טוב יותר מאשר מגיע לנו.''
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716504
(מכיוון ששכ''ג קרא לי במפורש לקבלה, וביקש שאביא איתי את המקצועה והפצירה, אני מתאמץ להימנע מכפל ה''ש'')

הדמוקרטיה מבטיחה שלא נקבל ממשלה טובה יותר מכפי שמגיע לנו.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716516
מעולה! שומר על רוח המקור.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716544
הכי קרוב למה שחיפשתי. תודה.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716549
אשריך.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716482
וכמובן שהניסוח של ג'י בי שאו מחוכם בהרבה מהתרגום שלי.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716533
הדמוקרטיה מוודאת שנקבל בדיוק את הממשלה שבישלנו לעצמנו.

ובגרסה המרפררת לבדיחה על הפולנייה שמביטה במראה: הדמוקרטיה מוודאת שנביט בממשלה ונאמר: מגיע לנו.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716535
אני עם ברקת. הביטוי no better than משמעו בדיוק או בדומה ל-(משהו), ותרגום ראוי שלו לא צריך להכיל את המילה 'טוב'.
הודיעו על פיצוץ במשא ומתן 716539
לדעתי ב-no better than טמונה משמעות של "אי שיוויון" (במובן של הסימון המתמטי =>), בניגוד ל-"בדיוק" או "בדומה ל-".
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • הפונז
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • יובל נוב
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • הפונז
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • יובל נוב
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • אורי גוראל גורביץ'
  קארמה איז א ביץ' • הפונז
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • יובל נוב
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • שוטה הכפר הגלובלי
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • גרש
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • שוטה הכפר הגלובלי
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • ירדן ניר-בוכבינדר
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • שוטה הכפר הגלובלי
  הודיעו על פיצוץ במשא ומתן • אריק

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים