והפשיזם ממשיך 718928
עכשיו האח הגדול נתניהו רוצה להשתיל שבב מעקב לכל ילד.
עוד נתגעגע לארדואן טייק 2.
והפשיזם ממשיך 718930
זאת אי הבנה. הוא רק רצה לתת זץ קטן ליאיר נתניהו אם הוא מתקרב יותר מדי לטוויטר.
והפשיזם ממשיך 718931
מה הסיפור שלך נגד אמירת אמת? נתניהו לא דיבר על "השתלת שבב מעקב לכל ילד" אלא על ענידת חיישן קרבה בתוך מקומות סגורים (כמו למשל הצמיד הזה https://techcrunch.com/2020/04/02/estimote-launches-w...). אפשר כמובן להתנגד לזה (אני אישית עוד לא החלטתי אם אני בעד או נגד, ובאילו גילאים ותנאים, לגבי הילדים הפרטיים שלי), אבל למה לשקר ולהכניס לו לפה מלים שהוא לא אמר?
והפשיזם ממשיך 718932
מה זה חשוב אם החיישן מולבש או מוצמד בדרך אחרת? זה עדיין רעיון איום, ושום דבר בכתבה לא דיבר על מקןמות סגורים.
כהרגלך את מתעלמת מהפיל הפשיסטי בחדר ומתפלפלת על ניסוחים.
והפשיזם ממשיך 718935
זה בדיוק ההבדל. "השתלת שבב מעקב בילדים" זה פשיזם. "חיוב ילדים בענידת חיישן קירבה בזמן שהותם בבית הספר" זה לא פשיזם. אפשר להתווכח אם זה אמצעי טוב או לא כנגד מגיפה, ואם יש אמצעים טובים יותר, אבל פשיזם - זה לא.
העובדה הפשוטה היא שאתה בוחר לעוות את דבריו של נתניהו תוך סילוף מכוון כדי לשוות לדבריו נופך פשיסטי. זו לא "התפלפלות". זה העניין עצמו.
והפשיזם ממשיך 718936
חיוב ילדים בענידת חיישן קירבה בזמן שהותם בבית הספר זה פשיזם.
לבקש מילדים לשמור על כללי זהירות ולהסביר להם מה כדאי לעשות זה לא פשיזם.
והפשיזם ממשיך 718938
אני מציע לך ולפונז להשתתף ב'ברוכים הבאים לשעשועון - חפש את הפשיזם'.

לנוחיותך 2 דוגמאות:
לחבוש קסדה ברכיבת אופניים = פשיזם
לחגור חגורה בעת נסיעת רכב = פשיזם

בהצלחה.
והפשיזם ממשיך 718960
מעניין אותי מה דעתם של חברי הכנסת שקוראים לעצמם ליברלים (בערך חצי מהח''כים של הליכוד) על חוקי הקסדה, החגורה, מתווה הגז, מכסות הביצים, וכעת גם החזר הוצאות לעסקים, מעקב אחר תנועות אזרחים, וענידת החיישנים שבדרך.
והפשיזם ממשיך 718963
לעניות דעתי אין בכל הליכוד וימינה ושמאלה מהם ליברלים , אני בכלל סבור ובטוח שאין בפוליטיקה הישראלית ליברלים , אני מסופק אם יש בפוליטיקה העולמית בכלל ליברלים . אבל אני בטוח שליברליזם במשמעות האמיתית שלו ודמוקרטית ההמונים לא הולכים ביחד בשמחה.

הליברליות זאת גישה מתקדמת יותר לאריסטוקרטיה הפוליטית ומשכך כולם אוהבים להשתעשע במילה המרטיטה הזאת , כאילו שאם אדם יעיד על עצמו שהוא ליברלי - אזי פשעיו מולבנים .להזכירך הפושע תמיד רוצה שהדור הבא יהיה דור מתורבת מחונך ולא פושע כמוהו .

לעצם העניין והסוגיה - אנחנו מוגבלים ומכומתים עם בר קוד מיום היוולדנו ועד יום מותנו ואני לא רואה משהו חריג בהתנהלות הממשלה ולראייה אי התערבות בג''ץ בשאלות הללו. אני בטוח שמי שלא מרוצה מהשלטון הבא עלינו לטובה ילחם בכל נפשו כדי להוכיח שהדיקטטורה קיימת בישראל , מה שעושה את ישראל יותר דמוקרטית אם כבר.
והפשיזם ממשיך 718979
ליברליזם היא אכן אצטלה שרבים מתהדרים בה.
בנוסף המושג עצמו משמש לתאר אידאולוגיות שונות, ולעתים סותרות, כך שקל לפוליטיקאי להכריז על עצמו ליברל כשהוא משתמש רק במה שנוח לו. אני לא יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר "ליברליזם במשמעות האמיתית שלו".
ישנו ליברליזם במובן הפוליטי של דמוקרטיה ליברלית [ויקיפדיה]: "צורת ממשל המבוססת על דמוקרטיה ייצוגית הכוללת הגבלת כוחם הפוליטי של הנציגים הנבחרים בה על ידי הרוב, באמצעות הכפפתו לשלטון החוק ולערכי יסוד, במטרה להגן על זכויות האזרח...הדמוקרטיה הליברלית אינה רואה בשלטון הרוב את הערך הפוליטי העליון. בדמוקרטיה הליברלית שלטון הרוב נסוג מפני ההגנה על זכויות הפרט וחירויותיו." המדינות הסוציאל-דמוקרטיות האירופאיות הן ליברליות במובן זה.
וישנו ליברליזם כלכלי [ויקיפדיה] שמתמקד בהקטנת המעורבות הממשלתית במשק, לסה פר, ועד ליברטריאניזם. נראה לי שהח"כים מהליכוד שקוראים לעצמם ליברלים מתכוונים בעיקר לנאו-ליברליזם [ויקיפדיה].

לדעתי הנאו ליברליזם במובן האנטי קיינסיאני שלו נכשל כשלון חרוץ, קצת בתאוריה אבל בעיקר בפועל, ואדם סמית מתהפך בקברו לאור השימוש שעשו ברעיונותיו.
והפשיזם ממשיך 718983
איך נכנס אור לקבר?
כה אמר הכהן הגדול 718984
דרך הסדק המצוי בכל.
והפשיזם ממשיך 718992
במבט ראשון חשבתי שזו עוד חידת תשבץ הגיון, אבל לא היו מספרים בסוגריים :)

אני חושב שרייגן ות'אצר האמינו אמונה תמימה ברעיונות הנאו ליברליים (השגויים, לדעתי), אבל מה שעשו הבושים, קלינטון הבת ולקינוח טראמפ זה ממש הזנייה שלהם, מה שלדעתי נותן למרקסיזם שוב פתחון פה, אחרי כמה עשורים בהם היה חייב לשתוק.
אחרי הפריחה של מעמד הביניים בתור הזהב של ארה"ב, הוא הולך בעשורים האחרונים ונשחק לאבק. מעמד העובדים עניים [ויקיפדיה] הולך ומתרחב, ומהצמיחה הכלכלית ב 30 ומשהו השנים האחרונות נהנה החמישון העליון באופן כמעט בלעדי.
אני זוכר את מלון צ'לסי 718998
קלינטון הבת זו Chelsea_Clinton [Wikipedia].
אני זוכר את מלון צ'לסי 719004
לא, כי אז אין קלינטון הבן.
אני מקביל את קלינטון הבן וקלינטון הבת לבוש האב ובוש הבן.
אני זוכר את מלון צ'לסי 719012
קלינטון הנשיא וקלינטון השרה (או המזכירה).
אני זוכר את מלון צ'לסי 719031
הבנתי שזה מה שעשית, זה נראה לי כמו הקבלה מאד מוזרה.
והרי אתה עצמך קורא לבוש הצעיר ''בוש הבן'' גם בלי שיש בוש הבת.
אני זוכר את מלון צ'לסי 719032
אצלנו יש נתניהו האב, נתניהו הבן, ונתניהו רוח הקודש.
אני זוכר את מלון צ'לסי 719036
שכחת את נתניהו האשה לצידו. משפחה שכזו.
אני זוכר את מלון צ'לסי 719037
התכוונתי שהאב הוא בנימין.
אני זוכר את מלון צ'לסי 719038
להלן רוח הקודש והשמפניות הורודות.
והפשיזם ממשיך 718939
זה אותו חיישן קירבה בדיוק (RFID) שיש לי כל עת שאני בעבודה, ושיש למשפחתי (כולל כל הילדים) בכל עת שהותנו בקאנטרי השכונתי. גם זה פשיזם?
והפשיזם ממשיך 718942
"פאשיזם" הוא מונח שנוגע למערכת היחסים בין בין אזרח למדינה, לא עובד-מעביד או נותן שירות-לקוח.
הרבה דברים שמקום העבודה עושה דרך קבע יחשבו לפאשיסטים אם הם ייעשו ע"י המדינה.

את יכולה להסביר מה האלמנט הפאסישטי שקיים לשיטתך בהשתלת שבב, ולא קיים בחובה לענוד שבב?
אם זה עצם העובדה שמדובר בניתוח, מה דעתך על צמיד שיחובר לקרסול ללא אפשרות הסרה?
והפשיזם ממשיך 718943
גם חובת חיסונים זה פשיזם? גם תלבושת אחידה? בכלל, חוק חינוך חובה עצמו הוא לא פשיזם? יש משהו שאינו פשיזם בעיניך?
והפשיזם ממשיך 718944
אין חובת חיסונים במדינה.
אין תלבושת אחידה במדינה.
החינוך הוא חובה, חינוך ב''מערכת החינוך'' לא (יש חינוך בית).
זעקת ה''פשיזם'' היא מפלטו של הנבל. 718947
"אין חובת חיסונים" - אבל יש מאות גנים שלא מאפשרים להכניס ילד לא מחוסן https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5499029,00.h...
"אין תלבושת אחידה" - אבל יש מאות בתי ספר שלא מאפשרים לילדים להגיע ללא תלבושת אחידה (שניים מילדיי לומדים בבי"ס כזה) https://baby-land.co.il/consumerism/new-on-shelf/%D7%...
גם אם בית ספר (או אפילו משרד החינוך) יחליט שכל הילדים בכיתות מסויימות יצטרכו לענוד חיישני קירבה כל זמן שהותם בבית הספר, אחרת שיישארו בבית וילמדו מרחוק (וכאמור טרם גיבשתי את דעתי לגבי זה), זה עדיין לא יהיה פשיזם.
זעקת ה''פשיזם'' היא מפלטו של הנבל. 719016
השווה ''חובה'' ו- ''יש הרבה''.
זעקת ה''פשיזם'' היא מפלטו של הנבל. 719024
צר לי אבל שניכם טועים (ואתה יותר מאסתר). תלבושת אחידה היא אכן חובה בבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים מזה עשור (מי שהורה על כך היה גדעון סער כשר חינוך). גם הרוב המוחלט של התיכונים בישראל נשמע להמלצה החד משמעית של משרד החינוך להנהיג מדיניות תלבושת אחידה.
מקובל שמידת האוטונומיה של הפרט תלויה בבבגרותו הנפשית ובמידת האחריות שהוא יכול לקבל על עצמו, ומתפתחת בהדרגה עם השנים. אין דין נער בי"ב כדין ילד בכתה א', וכל מי שיש לו ילדים יודע זאת.
זעקת ה''פשיזם'' היא מפלטו של הנבל. 719026
תלבושת אחידה אינה חובה בפועל ולא משנה מה החוק אומר. כל בית ספר יכול לחייב לפי הבנת המנהל או הרשת של בתי הספר, אבל לרוב לא עושה כן.

מכיוון שהויכוח החל בנוגע לחיוב צמידי קירבה, נגד קורונה, אני משוכנע שתלמידים ומורים יצפצפו על חוק צמידי חובה ומי שיוציא חוק כזה יעשה צחוק מעצמו. ילדים ובני נוער מקיימים קירבה ביניהם, לדעתי זה צורך ביולוגי כי תקופת טרום התבגרות היא הבסיס לחיברות בין חיות ואנשים בכלל. כל החיות לפני ההתבגרות שלהן משחקות זו עם זו כחלק מתהליך החיברות.
התעלמות מה''פשיזם'' היא מפלטו של הפשיסט 719029
זה לא נכון, איננה חובה ולא קיימת בבית הספר היסודי של בנותיי, של אחיני ואחיינותיי בערים שונות בארץ.
וכמובן שזה איש קש, מה שהופך הצמדת שבב לאזרח לפאשיזם זו הפרת הפרטיות שלו והיכולת של השלטון לעקוב אחריו בכל רגע, לא עצם זה שיש הוראה שהיא *חובה* לכל האזרחים כמו תלבושת אחידה (נניח) או חובת ציות לרמזור אדום.
קריאות ה''פשיזם'' הן מפלטו של הבולשביק 719259
לקטינים אין אוטונומיה. זו הסיבה שיש קציני ביקור סדיר לקטינים ואין לבגירים. לפי ההגיון הבולשביקי שלך, גם חוק חינוך חובה הוא פאשיזם.
קריאות ה''פשיזם'' הן מפלטו של הבולשביק 719262
קרא שוב את תגובתי והבן מה ההבדל ביניהם.
ובקישור מוזכר 'כל אזרח', לא רק ילדים.
קריאות ה''פשיזם'' הן מפלטו של הבולשביק 719265
קרא שוב את אמירתו של ביבי והבן מה ההבדל בינהם.
ובקישור מוזכר ''חיישנים שיזהירו כמו במכוניות כשהמרחק קטן מדי'' ולא שבב מעקב כדבריך.
והפשיזם ממשיך 718945
מן הנימוס שתעני על השאלה שלי לפני שאענה על שלך. במיוחד שאני שואל כדי לנסות לברר את דעתך, ואת שואלת כדי לנגח עמדה שאת מייחסת לי.
''פאשיזם'' הוא מונח מאוד נזיל, וגם מי שחוקר אותו לא יכול לתת הגדרה חד משמעית. מה שידוע בוודאות זה ש''פאשיזם'' לא חל על יחסי עובד-מעביד.
לדעתי האישית, לחייב תלמידים להסתובב עם שבב שעוקב אחרי התנועות שלהם בבית הספר מצביע יותר על כוחנות, ניתוק מהמציאות והיעדר מחשבה מאשר פאשיזם.
והפשיזם ממשיך 718941
לא מאמין שכל הילדים יענדו אזיקי קירבה. ימצאו תחבולות לעקוף זאת, או שיתחילו להתפרע נגד המורים ואז יוותרו להם.

נראה לי רעיון טיפשי מאוד שאינו מתאים לשובבות ילדים.
והפשיזם ממשיך 718946
תראו איך בקלות הצליחו להטות אותכם עם עוגן פשוט של 'אזיקי קרבה' ו'רק בבית ספר'.
אז לא רק בית ספר ולא רק ילדים, מהכתבה המקורית (ציטוט מפי נצניהו): "למשל שעל כל אדם, על כל ילד - אני רוצה את זה קודם על ילדים - יהיה חיישן שמזהיר כמו מכונית..."
אני לא רואה כאן הגבלה לילדים (גם אם כאילו עדיפות), ולא הגבלת שעות.
אגב, לשב"כ יש עדיין אישור לעקוב אחרי כל התכנים הסלולריים שלנו, שהוארך בעזרת אישורי ויעדת הכנסת הלעומתית לשעתה בראשות (כמעט כתבתי רשעות) גבי אשכנזי. למה? ככה (זה בפשיזם).
והפשיזם ממשיך 718950
מה פה בכלל הדיון? בכל מדינה נורמלית שבה ראש ממשלה היה מציע הצעה מפגרת כל כך הוא היה עף על טיל / מתפטר מתפקידו בבושת פנים למחרת בבוקר. עצם זה שמתנהל עכשיו דיון באייל הקורא על ההצעה המפגרת הזאת מראה לאיזו רמה של הזיה הפוליטיקה הישראלית בביביסטן הגיע אליה. פשוט לא יאמן.
עוד מעט יגיעו לפה כל מיני מצביעי מרצ מתונים בעיני עצמם ויתחילו לנהל דיון מסודר של בעד ונגד, צדדים לכאן ולכאן, למדינה שמחייבת את אזרחיה לענוד חיישנים.
נפלתם על השכל?!
והפשיזם ממשיך 718951
מסכים עם כל מילה, אבל הפנית את קצפך למגיב הלא נכון (זה ששם את הפשיזם בכותרת הפתיל). אתה מוזמן להגיב בקצף דומה לאלו שנראה להן שאין עם זה בעייה.
והפשיזם ממשיך 718952
הטרוניה היא לחלל האוויר ולא אליך. כל הנקודה שלי היא שאין מה בכלל לדבר עם הליצים הנ״ל שחושבים שאפשר להיות בעד או נגד ההצעה של נתניהו, אבל לא יפה להתייחס אליה כאל לא לגיטימית. לא אגיב לתגובות שלהם ישירות, כי אין בכלל על מה לדבר איתם.
יש לפסול הצעה כזאת על הסף. לא לשקול אותה ביותר כובד ראש מאשר הצעה לקעקע לאזרחים את מספר תעודת הזהות על הזרוע בשביל נוחות בשיטור. לא סוף דיון - כי אין בכלל דיון. רות סוף. ביייייי.

חיוב אזרחים לענוד חיישנים, בעד ונגד? זה השיח ונושא הדיון עכשיו בישראל @%^%*%^ @!#₪)) @#@@@**^?!
מדינת ישראל החליקה על אחת הבננות של הרפובליקה ונפלה על הראש. זו הצעה של אדם מג׳נון לקהל המג׳נונים שלו.
והפשיזם ממשיך 718954
במענה לבקשתך - '' לא אגיב לתגובות שלהם ישירות, כי אין בכלל על מה לדבר איתם''

קיבלנו את בקשתך. אתה מוזמן להמשיך לנהל דיונים עמוקים מלאי השראה עם הפונז ושות' ולהניח לנו הפשיסטים לנפשנו.

בתודה מראש.
קוזמו, יו''ר.
התאחדות הפשיסטים בישראל, ע''ר.

העתק - רה''מ בנימין נתניהו - נא להעביר במליאה בקריאה ראשונה ויחידה ובמיידי את חוק הצמידים וחוק הקעקועים וחוק השבבים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים