טוב שנזכרו בו. 71913
מה עשו עד עכשיו?
טוב שנזכרו בו. 71928
סביר להניח שהסיבה להקמת הוועדה דווקא עכשיו היא מידע מודיעיני חדש.
טוב שנזכרו בו. 71942
ייתכן, אך חוששני שיש לקרוא את הדברים כפשוטם.
גם כאשר מחפשים נעדרים ממלחמת העצמאות, בשנים האחרונות נפתחו מחדש תיקים ורועננו כיווני חקירה (מה שלעיתים הביא לתוצאות).
בהנחה הסבירה שרון ארד נמסר לאיראן, ייתכן שהוא עדיין חי שם - שבויים עיראקיים ואיראניים ממלחמת המפרץ (הראשונה) הוחלפו גם באמצע שנות ה-‏90'.
איראן כידוע מכחישה בעקביות כל קשר, וברור שגם אם יקום שם מישהו ויהיה מוכן לשחרר אותו, הדבר יצביע על השקרים האיראניים הנמשכים (ורומז לתחומים אחרים - פיתוח נשק גרעיני כימי וביולוגי, ומעורבות בטרור בינ"ל, שגם לגביהם מנהיגי איראן נוקטים במדיניות שקרים).
מידע על רון ארד כנראה אפשר להשיג (הרי יש אנשים שטיפלו בו לאחר שדיראני מכר אותו לאיראנים). אבל לא די במידע כל עוד רון ארד שבוי או חלל שאין למשפחתו אפשרות לעלות למקום קבורתו.
דומה שהסיכוי הגדול ביותר להשבת רון ארד - חי או מת - הוא רק עם החלפת השלטון באיראן. כבר כתבתי בעבר שיש אפשרות שהעם האיראני יפיל את המשטר, וכיום אני גם חושב שייתכן שארה"ב תבחש מאחורי הקלעים כדי לגרום לזה לקרות בטווח זמן של שנתיים-שלוש.
ואולי בכלל המטרה שונה 71948
אולי הועדה הוקמה עם ציפיות מראש שהיא תכריז על אובדן הסיכויים למצוא את ארד? הרי אי אפשר לעשות זאת כך סתם, מבלי להתבסס על עובדות או מידע חדש, אך חכם יהיה להקים ועדה שכביכול תבדוק את כל המידע הקיים ותגיע למסקנה שללא מידע נוסף ניתן להניח כי רון ארד לא ישוב הביתה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים