זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720738
נראה שבעוד הנשיא, ראש הממשלה ושלל שרים שעברו על ההוראות לא יעשו את המלצת כותב המאמר, הולכים לערוף את ראשו של פרופ' גרוטו.
בטח אין קשר לכתבה (שכבר קישרתי כאן) במוסף שישי בערוץ 13 מלפני כמה שבועות, שבו הוא מרואיין וגם חושף שבסוף מרץ כבר עמדו בפני משרד הבריאות וראש הממשלה תחזיות ומודלים הרבה יותר אופטימיים וקרובים למציאות, שהם התעלמו מהם ברגל גסה.
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720744
נראה לי שהפרשה החדשה היא מהומה רבה על לא מאומה. האיש חלה לפני מספר חודשים בקורונה בלונדון, ובידיו היו מסמכים שהחלים. אולי היה כאן איזה פגם מנהלי. אבל אם לגרוטו לא הייתה סמכות לאשר, למה הרשו לו להיכנס לארץ עם אישור בלתי תקף?
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720745
אנחנו לגמרי מסכימים. מהומה רב על כלום - מה זה ליד העשרות והמאות שהגיעו מאמריקה בעיצומה של המגיפה ואפילו לא נשלחו לבידוד.
אבל זה רק מחדד שהמהומה היא לא על מה שהיה - שהוא עורבא פרח כאמור - אלא על זה שמישהו משתמש בזה כדי לעשות לגרוטו חיסול ממוקד.
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720747
ידידי, אני משוכנע שאתה טועה בגדול.
אפאחד בעולם לא מוכן לחתום לאנשים שעברו בדיקה סרולוגית מוסמכת והתגלו בדמם נגדנים שהם אולי נוגדנים ל-covid19, על תעודת זיהוי סגולה שתפטור אותם מעול תקנות הקורונה. בוא באמת נתחיל את המפעל הזה עם אדון מטוס פרטי שחייב להיות נוכח במסיבה של חבריו הטייקונים.
מה שעשה גרוטו הוא או קלות דעת או שחיתות וסיאוב שהוא ללא השוואה בכלל עם מה שעשו הנשיא ורוה"מ בליל הסדר.
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720748
לפי מה ששמעתי, המיליארדר המקושר הציג מסמכים שמראים שהוא היה חולה קורונה והחלים, כך שאין סכנה שהוא נשא שיכול להדביק אחרים. אני לא יודע אם לפי הנהלים ניתן לפטור אנשים שחלו והחלימו מדרישת הבידוד ואני לא יודע אם השמועות נכונות או אולי אפילו אם המיליארדר ''קנה'' את המסמכים האמורים, אבל בהנחה שהסיפור ששמעתי נכון, שיקול הדעת של פרופסור גרוטו היה סביר.
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720749
המחלוקת בינינו היא על המשפט "הוא היה חולה קורונה והחלים, כך שאין סכנה שהוא נשא שיכול להדביק אחרים".
יש אנשים הסבורים שהחוק נועד לעבריינים. אנשים "ישרים" ורציונליים אינם זקוקים לחוק. אני חושב שזו אג'נדה מסוכנת שבשום מקרה אינה מובילה לשלטון החוק והסדר. במה זכה אדון מטוס פרטי ביחס למאות אלפים אחרים שגם הם חלו והחלימו?
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720751
ידוע לך על מאות אלפים (או על שניים שלושה לצורך העניין) שהציגו מסמכים שלפיהם הם חלו והחלימו וביקשו פטור מהבידוד, אך בקשתם נדחתה? אם כן, זאת אכן שערורייה. אם לא, אני לא רואה כאן בעיה אמיתית.
למשל, עד כמה שזכור לי, כאשר אלי ביר [ויקיפדיה] חזר מארה"ב אחרי שחלה בקורונה והחלים, הוא לא נדרש לבידוד.
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720752
אני לא נכנס לבירור עובדתי, מפני שאין לי שום אפשרות לברר אותן. אני מהדהד לך, את גרסת סגנו של גרוטו שהוא האחראי על האישורים: אדם שחלה והחלים ומגיע ממדינה נגועה בקורונה, חייב להכנס לבידוד, עד לביצוע בדיקת PCR עם תוצאה שלילית.
אני לא מתיימר לסמכות מקצועית בתחום אבל למיטב ידיעתי, יש הסכמה די רחבה שאצל 30% מהנדבקים בקורונה לא מוצאים בבדיקה סרולוגית נוגדנים (יש הטוענים שעדיין לא התפתחו/כבר דעכו/לא באמת חלו/מחוסנים בנגדנים דומים). לכן ההנחה שחולה קורונה אינו יכול לחלות שנית או להפוך שוב לנשא, היא דבר שרחוק מאד מודאות מדעית.
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720753
כפי שאמרת, העובדות כאן לא ממש חשובות. אם פרופסור גרוטו פעל לפי הפרקטיקה המקובלת, הכל בסדר (אפילו אם מדובר בפנייה של מיליארדר ישירות לסמנכ''ל משרד הבריאות תוך עקיפה של המסלול הרגיל). ואם לא , אז לא.
זה הש.ג. אשם, כמו תמיד 720750
שוב טעיתי. התגובה הזו היתה מיועדת לפונז.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים