מדינת משטרה ? 721102
האם למדינה יש סמכות לכפות על אדם כשיר להיות בבידוד במלונית ?

למי שאינו מבין. מלונית זו מדגרת קורונה, כמו הספינה דיאמונד פריסס ביפן שניכנסה להסגר וכתוצאה מההסגר המטיילים הדביקו זה את זה בכמויות.
כמו המלון בהונג קונג במגיפת הסארס, שבו האורחים נידבקו דרך מיזוג אוויר משותף.

שלא יספרו מעשיות, אין שום אפשרות לשמור מרחק פיזי במלונית, כאשר מנתקים את האורחים מאורח החיים בהם הם מורגלים. קוראים לזה מלונית, זה שם יפה ןמכובס, אבל זה בעצם מתקן כליאה שבו הכלואים לא יכולים להימנע ממגע זה עם זה, במיוחד בקיץ שמחייב איוורור וקירור ורחצה.
מדינת משטרה ? 721104
לדעתי, לכפות על נשא קורונה לשהות במלונית מנוגד לכל חוק המבטיח את זכויות האדם של האזרחים וגם לא נראה לי מעשי במיוחד. לכן ברשותך אני רוצה להציע ברשותך לרשויות הצעה צנועה [ויקיפדיה]. אני מציע לשים את הסרבנים בסרקזות גדולות ולמצות מהם פלסמה שישתמשו בה כדי לרפא את החולים האמיתיים:).
מדינת משטרה ? 721106
ראיון של אזרח נשא או חולה קל בביתו עם הגברת "אפרת" מפיקוד העורף שמנסה לכפות עליו ועל אשתו כניסה למלונית, על ידי איומים משפטיים או איומי משטרה.

יתכן שבמסגרת חוקי חירום הנוכחיים ניתן לכפות.
מדינת משטרה ? 721108
אם הוא חולה או נשא, הוא לא יידבק במלונית. לעומת זאת, הוא מדביק את סביבתו הבריאה.
מדינת משטרה ? 721114
המתנגד למלונית התנגד שיכפו גם על _אשתו_ להכנס למלונית.

כמו כן, אני במקומו הייתי מתנגד להכנס למלונית לבידוד יחד עם אנשים אחרים, בגלל היות בידוד מסוג זה חממה להדבקות. לא הייתי מוכן לסכן את בריאותי על סמך השיטות הלא אמינות של ניהול המגיפה בארץ. החרדים עמדו על הרגליים האחוריות שלהם בהתנגדות לכליאה במלונית.
ויתרו להם כי יש להם מפלגות שמגינות עליהם. נניח שהוא נשא שלא הסתבך במחלה והוא ימצא בחברת נשאים "כבדים" שאולי ידביקו אותו במשהו גרוע יותר ממה שיש לו. סיפורי ההידבקות בנסיכת היהלום ובמלון הסארס בהונק קונג 2003, מראים שיש סיכונים משמעותיים של הדבקות בכליאה משותפת. האם אתה מודע שבבתי חולים אלפי חולים מתים מזיהומים אותם הם קיבלו בבית חולים ? האם אתה מודע לסיפורי ההתדבקות בבתי אבות בשוודיה ובישראל. הבית הפרטי הוא המקום הבטוח לאנשים חולים, לא מקום כליאה משותף עם עשרות אנשים זרים.
מדינת משטרה ? 721115
החלופה היא בידוד ביתי. המלונית הוצעה כחלופה לבידוד ביתי בגלל שרבים לא הקפידו על בידוד ביתי.
מדינת משטרה Take 2 721122
מדינת משטרה, בהחלט.
מדינת משטרה Take 2 721124
אני לא מבין מה הבעיה לחוקק חוק שיכניס לכלא (אגף מיוחד במתקן חולות, נגיד) ל 9 חדשים + קנס מכובד כל מי שמסתובב בפרהסיה עם תסמינים, בגין סיכון שלום הציבור, ולהתחיל לאכוף אותו בעוצמה.
אם כבר מדינת משטרה, אז שלפחות יהיה מועיל.
ככה אנשים יכניסו את עצמם לבידוד לבד.
מדינת משטרה Take 2 721125
עונש חסר פרופורציה. ובכלל מדובר בעונש עם מרכיב החלאה (כל כלוא מוכנס לסיטואציה של קבלת כפויה של מחלת קורונה, בהיסתברות משמעותית). כל מתקן כליאה עם נשאים או חולים שחיים במשותף מסכן את הכלוא בקבלת קורונה משכניו. כמו שאומרים, החלאה לא תעבור את הבג"ץ לא תעבור בג"ץ (ברגע שיתברר שכלואים נידבקו עקב כליאתם עם אחרים).

חוץ מזה מסתמן לפי מדדי hos שאולי התחלואה בשלבי עצירה.

בשלושת הימים האחרונים מספרי hos (מספר המאושפזים) מתנודדים בין 188 ל- 209.

בניגוד להפצת מידע כאילו התחלואה הולכת וגוברת יתכן בסבירות גבוהה שעד הסתיו לא נגיע ליותר מ- 300 מאושפזים בכל נקודת זמן.

עוד 11 יום נוכל לראות אם התופעה של עצירת תחלואה של קורונה היא עיקבית או לא.

ונחזור לידיעה ביוטיוב. פיקוד העורף ניסה לכפות הכנסה למלונית את אשתו של החולה קל, למרות שאינה חולה עם תסמינים.
מדינת משטרה Take 2 721127
דעתי היא שבקרוב כל המספרים יעלו כולל ההוס המופלא למרות שהוא נשמע כמו אויס. אבל אני, כמובן, לא מתחייב.
מדינת משטרה Take 2 721131
לדעתי כל המספרים כבר גדלו מעבר למה שהיה בגל הראשון בפאזה המקבילה, למעט אחד וחצי.
צריך להיות ריאלי ולהכיר בכך שהמידע שאנו מקבלים מאד גולמי ומשובש. העובדה שמספר המאובחנים החדש הוא בערך פי 2 מן הפאזה המקבילה בגל הראשון. זוהי עובדה שכדאי להזכיר לכל הפרשנים. מה המשמעות של המספר הזה היא כבר שאלה של פרשנות. לנצט ניסה לטעון שאין בכלל גל שני וכל המספר נובע מכך שעשו יותר בדיקות והחלו לאבחן גם נטולי תסמינים. הפרשנות שלו לא עמדה במבחן, מפני שמספרי המאובחנים ממשיכים לעלות למרות שמספר הבדיקות אינו גדל. גם הפרישה הרחבה של המאובחנים מרמזת שמדובר בהפצה מסוג שונה מאשר בגל הראשון.
המספרים שנשארו נמוכים הם החולים הקשים והמתים. אני חושב שזה קשור לכך שערוצי הפצה עיקריים היו מוסדות החינוך לצעירים. ולמעשה גם מספר החולים קשה גבוה יותר מאשר בתחילת הגל הראשון, המספר פדוט מקוזז ע"י מחלימי הגל הראשון. המספר היחיד שהוא באמת עדיין נמוך מאד הוא הנפטרים. וגם כאן כנראה יש פקטורים סמויים כמו למשל שיפור בשיטת נסה-טעה בטיפול בחולים (פחות מכונות הנשמה, אמצעי בידוד יותר יעילים). אין כאן ביקורת על מערכת הרפואה הישראלית. המערכת הזו השאירה בחיים 98% מן האנשים שטיפלה בהם וזהו מספר יפה מאד. אני פשוט עדיין נושא בראשי את חליפות החלל שלבשו הרופאים בבתי החולים לקורונה של צפון איטליה. יתכן שהיתה שם הגזמת מה, אבל לצערי זה די בטוח שמערכת הבריאות בישראל אינה מסוגלת לעמוד בתנאי הסניטציה והבידוד המתאימים לאפידמיה. למרות שהישגיה של מערכת האישפוז הישראלית היו מעולים, עדיין חלק לא מבוטל של החולים שלמו בחייהם על טעויות של המערכת והמספר הזה כנראה קטן עם הניסיון המצטבר. אם וכאשר הוירוס ימשיך להתפרס ברחבי הארץ, ברור שהוא יגיע שוב גם לאוכלוסיות הפגיעות והמספרים יעלו. בסה"כ כל עוד אין שינוי קנוני בגודל אוכלוסיות הסיכון, המספרים ימשיכו להיות בסד"ג שראינו בגל הראשון.
מדינת משטרה Take 2 721133
כתבתי ''עם תסמינים''- הכוונה לחולי קורונה. אתה לא יכול להדביק אותם כי הם חולים.
מדינת משטרה Take 2 721140
אני התכוונתי למחלות אחרות מלבד קורונה. האם אתה מודע לכך שבכל שנה אלפי מאושפזים מתים מזיהומים שאין להם קשר ישיר לסיבת האישפוז ?

חיים במתקן משותף ללא סידורים טובים לבידוד זה מזה הוא מתכון משמעותי להדבקות. המאושפזים ברובם אינם אנשים צעירים חסונים כמו בצבא, סכנת ההידבקות משמעותית.

האם יש למתארחים תנאים להעברת הזמן בלי לפגוש זה עת זה ? האם כולם יכולים לאכול אוכל סביר ? לחיות בטמפרטורה נוחה ? להתרחץ ולישון היטב ? מהפרטים שדלפו בנוגע למתארחים במלונית אישפוז בעבר, התנאים הפיזיים היו מאוד לא נוחים.
מדינת משטרה Take 2 721162
על מה אתה מדבר?
אני מדבר על חולי קורונה. לדעתי הנזק לשלום הציבור מזה שהם מסתובבים חופשי עולה לאין ערוך על הנזק שיגרם להם עצמם מתנאי כליאה ירודים (במתקן עם יכולות רפואיות, כי הם חולים בסך הכל), נזק שהם הביאו על עצמם בהתנהגות קרימינלית.
מדינת משטרה Take 2 721126
ומאחר ששמאלנים מסכנים את הציבור גם בלי תסמינים - אתה כבר מבין לבד...
מדינת משטרה Take 2 721130
סמולונית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים