סין 721183
היתה פה לפני כמה התייחסות למאמר בגארדיאן על ההתפרצות החדשה בסין, ודיבורים על כך שהסינים מאשימים את ההתפרצות בעוף מיובא מארה"ב. אז לא ברור לי מאיפה המאמר הזה שאב את מקורותיו, אבל מדובר בסלט של שטויות. להלן העובדות:
1. ההתפרצות בסין ממוקדת אך ורק בבייג'ינג, ו-‏253 מתוך 256 המקרים קושרו לאותו שוק. מקור
2. הסינים מתשלטים עליה באופן ראוי להערצה. אותו מקור וגם כאן
3. אין קשר בין ההתפרצות בשוק בבייג'ינג לבין ההפסקה הזמנית של יבוא עוף קפוא מארה"ב לסין; הסינים הפסיקו את היבוא בשל התפרצות במפעל האמריקני ראו כאן
סין 721186
רודי מכובדי. אני הייתי זה שצטטתי את הגרדיאן ואני חושב שגם נתתי שם את הקישור.
אני מציע לזכור שהגארדיאן ידוע כעיתון מהימן ולא הייתי ממהר לבטל אותו על סמך פרסומים של ערוצים מקומיים.
אל באפך רודי, הרי אין כאן חילוקי דעות אמיתיים בינינו, אבל מה שהבאת כאן דוקא מאשר את מה שנכתב בגארדיאן. 256 מקרים זה כל המקרים שהתגלו בבייג'ינג עצמה. ומבט במפה שהובאה בגארדיאן (אאז"ן) מראה שיש הדבקות חדשות במחצית המחוזות של סין. המאמר בגארדיאן מדגיש את מבוכת השלטונות בגלל הפצת המחלה למרות האמצעים החמורים שננקטו כדי למנוע הפצה פנימית בתוך סין ואת החשש שהקורונה מדבקת יותר ממה שחשבו (זן אירופי?).
אני חושב שמה שראוי לציון הוא שבסה"כ השלטונות בסין מאפשרים את פרסום המידע גם אם הוא לא כל כך "נעים" לרשויות מקומיות.
עניין הפסקת ייבוא העופות אאל"ט קדם להופעת הגל השני בסין. ומה שהבאת אכן מאשר שהוא מבטא חשש סיני מהפצת הקורונה באמצעות מזון קפוא (או לחילופין מכת תגמול על ההאשמות מארה"ב). אם כתבתי או רמזתי שהתגלה קשר ישיר בין המזון מארה"ב לנדבקים בבייג'ינג, אז טעיתי.
סין 721195
האם תוכל למצוא את הלינק? אני לא מוצא את התגובה שלך, וכשעשיתי חיפוש עם המלים china ו-outbreak באתר הגארדיאן, והכתבה היחידה שאיכשהו מזכירה את מה שכתבת הי זו ושם נאמר במפורש שהמקרים במקומות אחרים קשורים להפצה של הווירוס מההתפרצות בבייג'ינג.
בכל מקרה נראה שהאמצעים הקשים שהפעילו הסינים התגברו על ההתפרצות - בימים האחרונים 12, 19 ו-‏13 מקרים חדשים בהתאמה.
סין 721203
זו הכתבה.
אתה צודק שממש לא הוכחה להתפשטות ממוקדים מקומיים.
התרשמתי יותר מדי מן העובדה שהמפה מוכיחה כי הטענה הסינית שמקור הגל השני הוא מחו"ל אינה נכונה. למעשה אפילו זה לא מדוייק. הטענה הסינית לא סבירה אבל אפשרית. אם רוב המקרים קשורים לבייג'ינג ורוב המקרים בבייג'ינג קשורים להתקהלויות בשוקי המזון, האם כל המפיצים הראשוניים היו אזרחי חוץ ותיירים סיניים חוזרים?
עדיין, בלי קשר לזהותם של מפיצי ה-‏0, עדיין מוכח שקשה מאד לבלום את הפצת הקורונה גם באמצעים סיניים. האם צעדים מאוחרים ורדיקליים עוד יותר, יוכיחו את עצמם, נחיה(?) ונראה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים