יופי נחמה 721643
לפני שבוע היה קצת הייפ סביב הטענה של פרופ' מטאו בסטי שרוב החולים עכשיו, לפחות באיטליה, חולים פחות קשה מכפי שהיה בתחילת הגל (הוסף "הראשון" לפי הטעם‏1). הסאונד בייט שנצמד לזה הוא "הנמר הפך לחתול בר". האם לאלו מכם שאמונים על הנתונים יש מה לומר כתמיכה או סתירה?

1 אם לא איבדת את חוש הטעם.
יופי נחמה 721648
לכאורה - קורה פה משהו קצת אחר, למשל אם נסתכל על ישראל:
בחודש האחרון נוספו 15 (מחר כבר 17) אלף חולים חדשים, מספר הנפטרים שנוספו יחסית ללפני חודש הוא 44.
אבל בחודש הראשון של המגיפה במרץ אפריל, עד שהיו 15 אלף נדבקים, כבר היו מעל 200 נפטרים. וזה כשכולם כבר היו שלושה שבועות בסגר כמעט הרמטי בבית.
עכשיו, אפשר להכניס כאן המון הסתייגויות - ממספרי בדיקות שונים, אופייני אוכלוסיות נבדקות שונים (כזכור באפריל מי שלא היה חולה עם חום ושיעול קשה ו/או עבר ליד חולה מאומת, לא יכול היה להשיג אישור להיבדק, ובחודש האחרון בדקו אלפי תלמידים שלא הראו חצי סימפטום), פרוטוקולי טיפול שונים בבתי החולים, שינוי מדיניות אשפוז החולים‏0 ועד הערת האזהרה שאנחנו כרגע בנקודה מאד לא סטטית בגידול ומחרתיים כל מספר שאני אנקוב בו היום יכול להראות מגוחך ולזכות אותי בבוז וזלזול‏1 בדיעבד.

לכן קשה מאד לאמר כרגע משהו שאפשר להסתמך עליו, לפחות מנקודת המבט שלי. ועל כן הלכאורה בפתח דבריי.

0 מישהו זוכר שפעם, לא מזמן, מאות ואלפי חולים אסימפטומטיים גדשו את מחלקות הקורונה בבתי החולים ונחשפו לעוד ועוד וירוסים, כשהיום כל אלה נשארים (ברובם) בבית. או, הנה משהו שלמדנו מהגל הראשון, שאפו!
1 אם לא חמור מזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים