המטריה הזו גדולה מדי ! 72498
נכון,אין לזה סוף ,
לו הייתה לי האופציה הייתי מתחבט בין הצבעה לרוק המתקדם לבין המוסיקה הקלאסית,אך שאלה לי לאיילים : מהו מקור השם של מוסיקת הרוק ומה המאפיינים שלה (ישנם שירי אלביס בני שלוש וחצי דקות המבוססים על שלושה אקורדים וישנם קטעים אינסטרומנטליים,מורכבים מוזיקלית,של קינג קרימיזון בני עשרים דקות) ?

האתר שהומלץ כאן - www.mitkadem.co.il פשוט נהדר,
תודה לאותו אייל ה...אה...מיוחם.
המטריה הזו גדולה מדי ! 72508
היא ענקית, לא סתם גדולה.

אני לא בטוח לגבי מקור השם עצמו. באתר הזה
נאמר שמקור השם הוא עוד בימי ראשית הגוספל, והתייחס לשירה הדתית, ושבהדרגה הוא קיבל משמעויות נוספות, "מוסריות" פחות.

בעיקרון, זה נושא להרצאה שלמה - אבל יש מן המשותף בין אלביס לבין קינג קרימזון, וזה טמון בעיקר בשורשי הבלוז שרוב היוצרים ניזונו מהם. הסדרה הנהדרת "ממשיכה לצעוד" של הבי.בי.סי (שודרה לא מזמן בערוץ הראשון) הציגה יפה את ההשפעות של סגנונות עממיים כמו פולק, בלוז וקאנטרי, על הפופ והרוק שהושמעו ברדיו - ואת ההתפתחות של המקצבים הפשוטים לכדי רוק מתקדם, עם השפעות של ג'אז ומוזיקה קלאסית. תהליך היסטורי שלם, שהתחיל בראשית המאה ה- 20.
המטריה הזו גדולה מדי ! 72514
תודה על תגובתך וכן על הקישור.
קשה לי לקבל כי המשותף בין אלביס לקינג קרימיזון טמון בשורשיו של סגנון כזה או אחר,הקשר בין אלביס לקינג קרימיזון הוא בדיוק כמו הקשר בין אלביס למוזיקת ג'אז,
כמו כן הייתה התפתחות של המקצבים הפשוטים אך הייתה גם נסיגה גדולה לאחור(כידוע,הרוק המתקדם היה כשלון מסחרי,הוא נתקל ביחס עוין מחברות התקליטים והמבקרים המוזיקליים של אותם ימים וכו''. . .),לכן אין פה תהליך של ''גדילה'' מתמדת שהתחיל במאה העשרים אלא מין איזשהו ניצוץ של רנסאנס שלצערי(ואני מאמין גם לצערך) כבה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים