מעולה! 727282
מחלות כרוניות הן העונש של העולם המודרני. הן נגרמות בעיקר מאורח חיים (פעילות ותזונה). העלות שלהן למערכת הבריאות עצומה, והמניעה שלהן משתלמת מאוד.

מעניין אם התייעצו עם דן אריאלי לגבי הפרטים. זה מסוג הדברים שהוא מתמחה בהם.
מעולה! 727328
הכלכלה ההתנהגותית הוא תחום מחקר פורח. האם אריאלי באמת נחשב כוכב בינלאומי משכמו ומעלה בתחום, או שרק בישראל הוא נביא בעירו?
מעולה! 727330
אני לא מעודכן, אבל לפני כמה שנים הוא היה כוכב בינלאומי.
מעולה! 727331
בזה גם אני די בטוח. מצד שני כבר היו כמה נובליסטים בכלכלה התנהגותית, והוא עדיין לא ביניהם. מצד ראשון, בתור מקבל החלטות אתה לאו דווקא רוצה להתייעץ עם הנובליסט - זה שעשה את המחקרים פורצי הדרך בתחום - אלא תעדיף את זה שהכי טוב באינטגרציה ויישום של הידע שאחרים הביאו. כמו כן, יש מן הסתם כל מיני תת-תחומים בכ"ה, ותמריצים להתהגות רצויה הם רק אחד מהם (אבל אחד הנובליסטים קיבל את נובלו בדיוק על זה - ריצ'רד תיילר).

בעצם מה שרציתי לשאול הוא האם כדאי להתייעץ דווקא עם אריאלי, או שיש בתחום מספיק מומחים וידע מספיק מבוסס כדי שתוכל לפנות לפרופסור או שניים שאינם כוכבים אך שזמנם בידם (ואינו עד כדי כך יקר).

מטיפה חיפוש גיליתי שני דברים: (1) אריאלי הוא המייסד של חברת "קיימא", שמספקת כלים טכנולוגיים לחיזוי התנהגות, וממשלת ישראל עובדת איתה. אגב, התנדבתי פעם להיות נסיין שלהם, ועד כה עניתי על שני שאלוני עומק. (2) בין המובילים בעולם בכ"ה בולט ישראלי-למחצה אחר, אורי גניזי, וחלק מתחומי המחקר שלו ממש רלוונטיים.
מעולה! 727336
אני מניח שיש חוקרים טובים רבים בתחום, ואריאלי הוא פשוט המפורסם ביניהם. זאת ועוד- הוא כבר ייעץ בעבר לגופים עסקיים, כלומר הוא מומחה גם ביישום התובנות בתחום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים