אנשלביץ ב"אי השדים"? 72748
דו"ח 1- רשמים מ"אי השדים".

"אני מתנגד גם לסיסמא המטופשת-פושעי אוסלו לדין".

תגובה זו של הכותב והמגיב רב הזכויות דב אנשלביץ, נגזרה השבוע והוגלתה למושבת העונשין האיילית.
ככל הנראה "חטאו" של הכותב, בכך שענה למר דוביכורדי,מגיב רב זכויות בתחומו(תחום טינוף האייל בהומור גרדומים ירוד).
הפתיל קופד בידי המספריים התורן, שלא שם לב שיש כאן פוטנציאל לדיון מענין בהמשך.
כותב ימני מובהק,בעל אינטגריטי, מתנגד לסיסמא העולה ממחנה הימין.מדוע?
טיימינג הסרת התגובה התגלה כאומלל משהו,על רקע הכמעט משבר קואליציוני, סביב ההצעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לענין הסכמי אוסלו.
התגובה הופיעה טרם הסרתה, תחת הדיון בנושא החדשותי על חוקיות ההתנחלויות.

משפט חוזר לתגובת האו האו!
הבו סימן למוסרות חדשות!
הדובי העצבני 72797
שלום. אני דובי. אני אחד מהצוות המצומצם שהקים את האתר הזה. למיטב ידיעתי, בתוכנה של האייל אין שום פונקציה שמחייבת קוראים לשוב ולקרוא באייל. כמו כן, לא זכור לי שמניות האייל חולקו אי פעם בין הקוראים.
בקיצור: זו המדיניות. יש לך בעיה איתה? אני בטוח שבפורום וואלה ישמחו לקבל אותך. אנחנו לא מרוויחים כסף מהאייל. הקמנו אותו כדי להנות. אני ממש לא נהנה מהניסיונות המטופשים האלה להלחם במדיניות שלנו בשם... בשם מה, בדיוק? באיזו זכות שלך פגענו? שום זכות.
לפעמים נראה לי שאם היינו סוגרים את האתר כליל משום שהחלטנו שהוא הפסיק לספק את מטרותיו (כלומר, לגרום לנו הנאה), הדבר היה מציק לך פחות מאשר מה שבחרנו לעשות. אתה מעיק, אתה מציק, ואתה לא עומד להזיז לי או לשאר המערכת. עזוב אותנו בשקט כבר.
אותך לוואלה! 72810
דובי יקר!זה רק ספורט.
עם טמפרמנט כזה, כדאי להמנע מגבינה צהובה.
קודם אתה מגלה ל"אי השדים",ומי שמבקר באי השדים ומדווח על רשמיו,מוזהר שיוגלה לוואלה.(והמות והשאול הושלכו באגם האש, והוא וואלה, *המות השני*-חזון דובי).
אם תמשיך כך אני אצייר אותך בדמיוני כמו נמרודי,רק בלי הבייבי-פייס.
האם אינך סותר את המסמך עליו חתמת,המופיע מעל תגובות אלו?
הרשה לי לצטט:"נבקשכם להגביל את הדיון במדיניות החדשה לעמוד זה בלבד".(כך עשיתי).
"שיקולי ההסרה או אי ההסרה של התגובות אינם נושאים לדיוןמבחינתנו,למעט בדואל פרטי לעורך(חיל ורעדה יאחזום!)*ולמעט,כאמור,כל דיון שאולי יתפתח בעמוד זה*.(כך היה).
היועץ המשפטי של ועדת המעקב טוען שדו"ח 1-רשמים מ"אי השדים" איננו חורג בשום צורה מהמדיניות לעיל של האייל,ואינו שונה בשום צורה ממכתב תגובה למערכת מגזין הארץ, המבקר את שיקולי העריכה/פסילה.
בהבדל אחד קטנטן-אהוד אשרי לא ישלח את המגיב לקרוא מעריב.
אותך לוואלה! 72811
1. להפך, אם הוא יפסיק לאכול ג"צ הטמפרמנט רק יחמיר. דובי, תאכל ג"צ!
2. המעקב שלך נמאס עליי. ואני לא היחיד. לא, אני לא אחד מהעורכים.
3. עורך הארץ מקבל משכורת. והארץ צריך למכור עותקים.דובי לא מקבל כלום. והאייל נמצא פה חינם לכל דורש. אז אולי תרד מזה כבר?
ולחוד... 72812
כדי שיוכלו להוריד את זה בלי לפגוע בשאר-

קוץ בתחת- זה מה שאתה!
ידיעה עצמית מפותחת. 72860
אני שמח שתגובתך לא הוסרה,ואפילו מוצא חן מסוים בעובדה,
שאיילון בתשובה לאיילון אומר:
קוץ בתחת-זה מה שאתה!
אותך לוואלה! 72819
ומצטרפת. די, די כבר. למה לנדנד כל-כך. הבנאדם הקים אתר, שנתיים אח"כ הוא בא ומעדכן את קוראיו על שינוי, ופתאום כל פרעוש הוא מלך. הדיון היה מעניין כל עוד נדונו שאלות פילוסופיות של הגליה/חוסר הגליה (נגיד). עכשיו זה כבר סתם נדנוד. רד מזה.
אותך לוואלה! 72825
א. יש לי טמפרמנט בעייתי. עובדה ידועה למרבית קוראי האייל הקבועים. אבל בו בזמן, הם גם יודעים היטב שאת הטמפרמנט אני מוציא בתגובות עצבניות, ולא בגיזום.
ב. אם מורידים מנמרודי את הבייבי פייס, מה נשאר?
ג. מותר לדון פה. לא הסרתי את התגובה שלך, רק התלוננתי עליה. זה שמותר לא אומר שצריך. מותר לעשות כל מיני דברים, זה לא אומר שזה כיף או נחמד או נכון לעשות אותם. מותר לי לקלל את אחותי, זה לא אומר שזה דבר יפה לעשות, או שאני לא ארגיז אותה בעשותי כן.
ד. איש לא איים להגלות אותך. רק הפניתי את תשומת ליבך לכך שאיש אינו מכריח אותך להמשיך לקרוא את האייל, וגם לי אין אינטרס גדול מדי בכך.
ה. כשאיזו אלמונית אחת שלחה להארץ מכתב בו היא הודיעה להם שהיא מפסיקה את המנוי שלה בגלל שלא נאה לה שגדעון לוי ממשיך לפרסם את הטור שלו מדי שבוע, האם לדעתך קברניטי הארץ היו צריכים לקבל פיק ברכיים ולפטר את לוי מיידית, רק כי חלק מהקוראים שלהם (ובוודאי שרבים שאינם קוראים אותם) לא אוהבים אותו?
ו. אסור לכתוב מילים גסות באייל.
ח. אהוד אשרי יכול לבחור שלא לפרסם את מכתב התגובה למערכת של אותו קורא. גם אנחנו לא, למעשה, אבל אנחנו חושבים שזה לא נכון ולא הוגן ולא טוב להסיר תגובות כמו שלך. אז במקום להעלים את העמדה שלך, התעמתתי איתה. לא כולם אוהבים את זה, אבל, בפעם השלישית, אני לא מכריח אותך לקרוא את האייל.

ט. יום טוב.
אותך לוואלה! 72858
דובי יקר!תודה על התיחסות נינוחה יותר.
א.לא כל אחד זוכה בטמפרמנט בעייתי.גם ביכולת להגיב באינטלגנטיות, כמו איילון ונוגה לא נחנתי.(פרעוש,קוץ בתחת.ויפה שלא מחקת).סתם נודניק.

ב.נמרודי בלי הבייבי פייס? נשאר מישהו שלא הייתי רוצה לפגוש לבדי בסימטה אפילה.

ג.כל מיני מגיבים באייל מרגיזים אותי או אחרים,בדעות גזעניות,שובניסטיות, בסגנון שחצני,וכו',אז...אני לא מגיב לפי קונצנזוס איילי כייפי,(הגם שאני קשוב לביקורת ומתיחס) . אני כן מקפיד לא לסטות מהמדיניות שאני מכבד.

ד.אינני חייב לקרוא באייל? אני יודע.אני קורא באייל מסיבות שונות,הנאה למשל מתכניו העשירים.חובה איננה אחת מהסיבות. גם אתה לא חייב להניח שאני נכנס לאייל רק כדי לבקר ב"אי השדים" ולכתוב דו"ח.זה רק ספורט.

ה.לא הבנתי מה הקשר שלי לגברת לינור.בחיים לא נפגשנו.מתי אמרתי שאפסיק לבקר באייל בגלל משהו? אתה מבלבל אותי אולי עם בבאלה?

ו.מי כתב מילים גסות? פעם שניה ברציפות שאתה מבלבל אותי עם מישהו אחר.

ח.מה פתאום ח' אחרי ו'? מה קורה לך דובי? (זה הטוסט?).

תודה(באמת!) שהמדיניות שלך היא לפרסם,אבל האם לשלוח את הכותב לאגם האש בוואלה,תוך איזכור מעמדך ומניותיך(המלך והפרעוש,כביטויה הציורי של נוגה החביבה),זה בעיניך *להתעמת* עם הכותב?
ט.סליחה שיצאה לי תגובה ארוכה.שבת שלום.
אותך לוואלה! 72861
ד. הספורט שלך מעצבן אותי. זה כל מה שאמרתי. מכיוון שנראה היה שהמדיניות החדשה שלנו ממש ממש מטרידה אותך, אני ציינתי שלדעתי מוטב לך לעבור לוואלה מאשר להתעצבן מאיתנו. ככה כולם יהיה פחות עצבניים. במיוחד אני.
ה. אני פשוט תוהה מה אתה חושב צריכה להיות התגובה שלנו כמערכת להערות שלך. אתה חושב שבגללך נשנה את המדיניות? להפך. תגובות כמו שלך גורמות לאנשים להתחפר בעמדות שלהם. זו גם הסיבה שתלונות על גירושים מסויימים צריכות להשלח בדוא"ל. איך אני נראה כעורך אם אני מחזיר תגובה מסוימת בגלל לחץ שהופעל עלי כאן? אני נראה רע, בלי קשר לאם הגיע לתגובה להיות מגורשת או לא. מה גם שלתגובות כאן יש נטייה להיות קנטרניות, אז בכלל אני לא קורא אותן ביתר שימת לב.
ו+ח. זה היה הומור שכזה. לא חשוב.

זה בדיוק להתעמת עם הכותב. אתה ככל הנראה עושה מאמצים גדולים לעצבן אותי. אני לא רוצה לאכזב את הקוראים שלנו, ולכן אני מתעצבן. כן, יש לי מניות. כן, אני "מלך" ואתה "פרעוש" בהקשר הזה. לא, אנחנו לא נשנה מדיניות בגללך. מה אתה מנסה להשיג? לא יודע.
אותך לוואלה! 72869
ד. וואלה?"אני לא מעוניין להצטרף למועדון ששמח לקבל חברים כמוני".

ה.לא צריך להגיב על כל "שטות"(דו"ח 1) ולהתעצבן.אם אינני חורג מהמדיניות,מה הבעיה? דוא"ל זו אחת משתי אופציות.אני מעדיף את השניה.
ירדן התיחס ענינית,וגם הוא לא היה חייב,כפי שציין.(ע"ב כנ"ל).

ו+ח.כנ"ל.

לא רוצה לעצבן אותך,ההפך.לא הוגן מצדך להאשים אותי בטמפרמנט שלא הורשתי לך.

מה אני מבקש? הסברתי לירדן,בסה"כ טורקי קטן.
אפשרות כלשהי לדעת אם נוספו מוסרות חדשות,(ציון מספר המוסרות יספיק)נמאס לי להתרוצץ בין מאמר "לאי השדים" וחוזר חלילה כמו פרעוש.
לא לאכזב קוראים,זה רק בקשר להתעצבנויות?
אני יודע,אין סיכוי, "לא נשנה מדיניות","נראה רע","לא פנית בדוא"ל",וגו'.

אשתדל לא לעצבן בזמן הקרוב,ולקחת פסק זמן עד דו"ח 2.
עייפה בובה זהבה,ועייף מאוד הדוב,לילה טוב.
אנשלביץ ב"אי השדים"? 72804
למרות שאני מסכים עם דובי, ולמרות שהוא אולי יכעס קצת שאני נכנס איתך לדיון על זה -
אז רק בגלל שאתה נחמד -

ובתור מי שהיגלה את הפתילון ההוא -

ולא, אני לא מתחייב לסנגר על כל הגליה שלי, או להצהיר שהיא שלי -

נדמה לי שדב כבר הצהיר באייל על התנגדותו לסיסמה הנ''ל. גם אם לא, בוודאי לא יקשה עליו לעשות זאת שוב, אם יבחר. התגובה שלו שהוסרה (כמובן, שלא באשמתה אלא בגלל היותה תגובה לתגובה חסרת עניין) היתה קצרה ולא מושקעת, ולכן הנחתי שאין לו סיבה להתרעם על אובדנה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים