לא הבל החן ולא שקר היופי 72792
החוכמה המקובלת אומרת שבעולם החי זכרים מעדיפים להזדווג עם מספר מקסימלי של נקבות כדי להפיץ את הגנים שלהם, ואילו הנקבות בררניות יותר ומחפשות זכרים בעלי גנים משובחים לצאצאיהם.

מחקר חדש טוען שבבני אדם, הגברים לא פחות בררניים ולאו דווקא הפצת הגנים בראש מעייניהם. הם מעדיפים נשים יפות, אפילו אם הן מבוגרות (עד גבול מסוים), על פני נשים צעירות פוריות, אך פחות מושכות.

זה שמנהגי החיזור והאהבה האנושיים הם במידה רבה תוצר של הבנייה חברתית אמרנו? אמרנו.
לא הבל החן ולא שקר היופי 72826
פילדמן גם שכח לכלול במחקר שלו השפעות פסיכו-כימיות (פרומונים וכאלה). גברים מעדיפים נשים יפות. וואו. איזה מחקר מדהים. הוא לא הוכיח שום דבר שלא ידענו קודם לכן.
אגב, מוזר לי שכתוב שם שסוף שנות ה-‏30 של אישה זה הרף העליון, כשבמחקר עצמו, לכאורה, גברים בחרו באישה גם כשהם חשבו שהיא בת 45.

בקשר לידיעה עצמה - היא סותרת את עצמה. תעשיית הקוסמטיקה לא משקרת לנשים. היא מוכרת בדיוק מה שהמחקר הוכיח שהוא חשוב: יופי. לגברים לא אכפת בת כמה האישה (לטענת המחקר) כל עוד היא נראית כמו בת 20. סייג: כל עוד היא נראית כמו בת 20 שנראית טוב. הבדל גדול.

יצוין גם שיש הגיון אבולוציוני גדול מאוד בהתנהגות כזו. "בת זוג לטווח ארוך" הוא לא מושג מחייב במיוחד, לפחות בקרב פרימטים. "טווח ארוך" משמעותו "עד שימאס לי". הדבר נכון פי כמה כשעוסקים בחברה המערבית המודרנית שם גירושין הם דבר נפוץ ומקובל, ולכן מוסד הנישואין כבר אינו מחייב. בינתיים, "עד שימאס לי", אני יכול לדאוג שהילדים שלי יהיו יפים - ויותר מכך, אני יודע שמדובר באריזת גנים שהצליחה לשרוד יפה עד כה, ואם יש לה ילדים - מה טוב! אני גם יודע שהיא לא עקרה.

וכל זה, כמובן, לא משנה את העובדה שלי עדיין יש חולשה לבנות 17...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים