שחר של יום חדש. 728033
חדשות טובות מארה"ב לאחר הרבה זמן שלא היו לנו כאלה. נשיא שלא היה צריך להיבחר מלכתחילה הפסיד וכך נמנעו מאיתנו עוד ארבע שנים קטסטרופליות. בניגוד למה שחושבת הילבילית שלא יודעת מהחיים שלה בחירת דונלד טראמפ אכן היתה אסון לכל דבר ועניין. מיזוגניה, רוח גבית לאגוני שנאה וגזענות (כולל אנטישמיות), השתלחויות בוטות בטוויטר, הפקרת הטיפול במשבר האקלים, חיזוק איראן ע"י עזיבת ההסכם שיצר אובמה, התנהלות לא אחראית מול צפון קוריאה שחיזקה שם את יצור הטילים והסתה נגד מוסדות מדינה תוך כדי ליבוי יצרי אספסוף (מזכיר מישהו?).
פחות טובות החדשות על כשלון הדמוקרטים להשיג רוב בסנאט וירידת הרוב שלהם בבית הנבחרים אבל למרבה השמחה ארבע חברות "היחידה", וביניהן אלכסנדריה אוקסיו-קורטז, שמרו על כיסאן. גם שיטת האלקטורים שוב הוכיחה את בעיתיותה שבשלב מסוים נראתה כמביאה לטראמפ את התיקו. מבחינת הרוב הפופולרי הוא הפסיד גם לקלינטון וגם לביידן.
והפופולריות של נבל כמוהו בישראל לא רק בקרב ימין אומרת דרשני. רוגל אלפר אומר שזה בגלל הנרקיסיזם שלנו הדורש שיכירו בנו כמיוחדים אבל זה עמוק מזה. ישראלים שגדלו על תפיסות כוחניות ולאומניות ומעולם לא מצאו לנכון לערער עליהן רואים במדיניות חד צדדית לטובת ההתנחלויות והתעלמות גורפת מהצד הפלסטיני גישה של "טובת ישראל". בימים אלה שובת רעב מאהר אל-אחרס על השמתו במעצר מנהלי וסירוב השב"כ לפרסם האשמה קונקרטית כסיבה למעצרו.ביום הבחירות בארה"ב ניצלה ישראל את חוסר המיקוד והחריבה קהילה פלסטינית שלמה בבקעת הירדן. אין פלא שיש שמחה על התמיכה והאהדה שמספק נשיא פושע למדיניות נפשעת.

ונסיים בדברי ניצן הורביץ: ברוך שפטרנו, בקרוב אצלנו.
שחר של יום חדש. 728039
חדשות טובות לגבי מאהר אל-אחרס: הוא ישתחרר ב26 לנובמבר ומעצרו המנהלי לא יחודש. אלא שהכלי המרושע והלא דמוקרטי של מעצר מנהלי נשאר על כנו ומגובה ע"י בית המשפט ה"שמאלני" של ישראל. את הכיבוש צריך לסיים.
שחר של יום חדש. 728048
הרבה חדשות טובות.

אז למה אני לא מרגיש באוויר את הטוב הזה?
שחר של יום חדש. 728052
כי המרקם הבסיסי נשאר אותו דבר: תומכים רבים לטראמפ ולטראמפיזם בארה"ב והמשך הכיבוש והתעלמות מגורלם של פלסטינים חפים מפשע בארץ.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים