728504
אני מעריך שזה בסוף יהיה כמו מספר ביטוח לאומי בארה"ב - טכנית תהיה אפשרות לא להתחסן, אבל אם תרצה לעשות [כמעט כל דבר], תצטרך להוכיח שהתחסנת או שכבר חלית. נניח יחליטו שצריך אישור שכזה כדי לטוס לחו"ל, לבקר מאושפז בבי"ח, או להכנס לבניין ממשלתי. מי לא יתחסן?
728552
מאחר ואתה רופא (?) אני סקרן אם תסכים לקבל חיסון נגד קורונה בעת הזו.

במישאל שקראתי (בעתון הארץ ?) אחוז המתנגדים מבין הצוותים הרפואיים לקבלת חיסון קורונה כעת הוא אחוז גדול. כמו כן — כמעט בטוח שהתביעה להתחסנות קורונה תבוא תבוא כלפי צוותים רפואיים מייד לאחר שיגיעו חיסונים ארצה.

(אינך חייב לענות, כמובן, מסיבות תעסוקה).
728570
אכן רופא.

בגדול, לחיסונים (ובכלל לתרופות, לסמים, ולחומרים שמוזרקים/נצרכים באופן חד פעמי) אין כמעט תופעות לוואי מושהות - דהיינו שמתגלות רק בשלב מאוד מאוחר. רוב תופעות הלוואי מתגלות בשלב מאוד מוקדם או בינוני לכל היותר.
אם היו מציעים לי היום להתחסן לקורונה, כחלק ממחקר פאזה-‏3 של חברה זו-או-אחרת, כנראה הייתי מסרב - אני לא חושב שהצטבר מספיק ידע כעת.
מאידך, אם השאלה היא לגבי העתיד - אז עד שיגיע החיסון לישראל באופן רשמי אני מניח שנדע את כל תופעות הלוואי הרלוונטיות, ואם החיסון ביטוח ויעיל אתחסן בהחלט.

אגב, להבדיל מאיזי, אני הייתי חוטף שפעת פעם ב-‏3 שנים "כמו שצריך" - חום, כאבי שרירים, ובאופן כללי מרגיש סמרטוט ל- 3 ימים. מאז החיסון לשפעת אני לא צריך לעבור את החוויה המשמחת הזו, וזו אחת הסיבות שאני מקפיד להתחסן לשפעת כבר שנים.
728555
ממכרים תושבי ארה"ב אני מכיר אפילו דוגמה קרובה וחזקה יותר - בניו-יורק לפני שנים ספורות הוציאו מבתי הספר תלמידים שלא חוסנו בחיסונים הסטנדרטיים(!).
המכרים הנ"ל נאלצו למצוא בית ספר אלטרנטיבי פרטי שמיועד רק ללא מחוסנים.
728571
כל אחד והחרב שתתאים לצוואר שלו... להורים לילדים, פגיעה בחינוך הילדים נראה שתתאים בהחלט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים